Постанова № 67304627, 16.06.2017, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.06.2017
Номер справи
803/554/17
Номер документу
67304627
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2017 року Справа № 803/554/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ксензюка А.Я.,

при секретарі судового засідання Шаблій Л.П.,

за участю позивача ОСОБА_1, представників позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3,

представника відповідача ОСОБА_4,

представника третіх осіб ОСОБА_5,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Приватного нотаріуса ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Волинській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Волинська філія державного підприємства «Національні інформаційні системи», Державне підприємство «Національні інформаційні системи», про визнання протиправним та скасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

Приватний нотаріус ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до Головного територіального управління юстиції у Волинській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Волинська філія державного підприємства «Національні інформаційні системи» (далі Волинська філія ДП «НІС»), Державне підприємство «Національні інформаційні системи» (далі ДП «НІС»), про визнання протиправним та скасування наказу від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що наказом Головного територіального управління юстиції у Волинській області від 07 лютого 2017 року №30/7 «Про планову комплексну перевірку діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.» створено комісію, якій було доручено провести 20-21 лютого 2017 року планову комплексну перевірку діяльності приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 за 2014-2017 роки. За результатами перевірки було складено довідку про результати планової комплексної перевірки діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1 за період 2014-2017 роки від 28 лютого 2017 року, відповідно до якої роботу приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 щодо організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил ведення нотаріального діловодства визнано такою, що здійснюється на задовільному рівні, з якою позивач була ознайомлена 09 березня 2017 року. За наслідками перевірки Головне територіальне управління юстиції у Волинській області видало наказ від 13 березня 2017 року №72/7 «Про встановлення строку для усунення виявлених порушень та помилок приватним нотаріусом Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1К.», яким позивача зобовязано в двотижневий строк вжити заходів щодо усунення недоліків, які були виявлені комісією в результаті проведеної планової комплексної перевірки за 2014-2017 роки та до 24 березня 2017 року письмово повідомити Головне територіальне управління юстиції у Волинській області про заходи, які були вжиті по усуненню виявлених порушень та помилок. Листом від 23 березня 2017 року №82/01-06 ОСОБА_1 повідомила відповідача про вжиті заходи щодо усунення виявлених під час проведеної планової комплексної перевірки порушень та помилок. Проте, незважаючи на те, що недоліки за результатами перевірки були позивачем усунуті, 07 квітня 2017 року відповідачем було видано наказ №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.», яким було зупинено нотаріальну діяльність приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 строком на 14 днів на термін з 15 травня 2017 року по 28 травня 2017 року, в період зупинення діяльності зобовязано останню пройти підвищення кваліфікації в Інституті права та післядипломної освіти ОСОБА_6 юстиції України та по закінченню навчання надати до Головного територіального управління юстиції у Волинській області копію відповідного свідоцтва.

Позивач вважає, що наказ від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.» прийнятий відповідачем з порушенням вимог чинного законодавства та порушує її права, оскільки недоліки, виявлені під час проведеної планової комплексної перевірки, були усунені, про що вчасно було повідомлено відповідача.

Відповідач у поданому письмовому запереченні від 18 травня 2017 року предявлені позовні вимоги заперечив, мотивуючи тим, що наказ від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.». був прийнятий на підставі не усунутих приватним нотаріусом ОСОБА_1 порушень, які виявлені за результатами планової комплексної перевірки на 2014-2017 роки. Посилається на правомірність дій і рішень відповідача. Просив в задоволенні позову відмовити.

Представник третіх осіб Волинської філії ДП «НІС» та ДП «НІС» у поданих суду письмових поясненнях від 18 травня 2017 року предявлені позовні вимоги заперечила, мотивуючи тим, що предметом позову у даній справі стали спірні правовідносини між позивачем та відповідачем з питань професійної діяльності позивача та правомірності законності здійснення відповідачем своїх дискреційних повноважень в межах та відповідно до чинного законодавства, водночас, зазначає, що Волинська філія ДП «НІС» та ДП «НІС» не наділені повноваженнями коментувати та надавати правову оцінку діяльності позивача та відповідача у даній справі. Просила в задоволенні позову відмовити.

В судовому засіданні позивач та представники позивача, кожен зокрема, позовні вимоги підтримали з підстав, викладених в позовній заяві, просили позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позову не визнала з мотивів, викладених у письмових запереченнях проти позову, додатково пояснила наступне. Приватним нотаріусом ОСОБА_1 на виконання наказу від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.» було надіслано на електронну адресу Головного територіального управління юстиції у Волинській області скан-копію свідоцтва про підвищення кваліфікації від 19 травня 2017 року, з якого вбачається, що приватний нотаріус ОСОБА_1 пройшла підвищення кваліфікації в Інституті права та післядипломної освіти ОСОБА_6 юстиції України. 25 травня 2017 року Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області був виданий наказ №170/7 «Про поновлення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.». У звязку із наведеним вбачається, що наказ від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.» станом на час розгляду справи судом є реалізований, оскільки пройшовши підвищення кваліфікації на виконання вимог оскаржуваного наказу позивач вчинила дію, що свідчить про визнання нею вимог наказу. Враховуючи вищевикладене, просила в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення, доводи та заперечення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає з таких підстав.

Судом встановлено, що графік проведення планових комплексних перевірок організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів Волинської області на 2017 рік (далі графік перевірки) був затверджений 06 січня 2017 року начальником Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_7 та погоджений 06 лютого 2017 року директором Департаменту державної реєстрації та нотаріату ОСОБА_6 юстиції України ОСОБА_8 07 лютого 2017 року графік перевірки було оприлюднено шляхом розміщення на сайті Головного територіального управління юстиції у Волинській області.

ОСОБА_6 юстиції України від 06 лютого 2017 року за №32/19.6/32-17 копія графіка перевірки 16 лютого 2017 року надійшла на адресу Головного територіального управління юстиції у Волинській області за вхідним №1432/05-1, та 21 лютого листом за №05-24/595 графік перевірки був надісланий приватним нотаріусам.

07 лютого 2017 року відповідальною особою начальником відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_9 підготовлено доповідну записку про проведення планової комплексної перевірки приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 та складено план проведення перевірки.

На виконання статті 33 Закону України «Про нотаріат» та у відповідності до затвердженого графіку проведення планових комплексних перевірок приватних нотаріусів Волинської області на 2017 рік Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області видано наказ від 07 лютого 2017 року №30/7 «Про планову комплексну перевірку діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.», згідно із яким затверджено персональний склад комісії, яку уповноважено здійснити комплексну перевірку діяльності приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 20-21 лютого 2017 року.

Позивача було повідомлено про дату проведення перевірки листом Головного територіального управління юстиції у Волинській області від 07 лютого 2017 року за №05-24/445, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення.

За наслідками перевірки було складено довідку про результати планової комплексної перевірки діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1 за період 2014-2017 роки від 28 лютого 2017 року, згідно із якою в діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1 виявлені наступні порушення: пункту 6.15 Правил ведення нотаріального діловодства; підпункту 4.6 пункту 4 глави І розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України; систематичні порушення нотаріусом ОСОБА_1, які полягали у недотриманні вимог пунктів 8.2 розділу VIII, пунктів 11.5 та 11.7 розділу ХІ, пункту 12.2 розділу ХІІ Правил ведення нотаріального діловодства та неврахуванні вимог частини другої статті 377 Цивільного кодексу України. На підставі вищезазначеного роботу приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 щодо організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил ведення нотаріального діловодства визнано такою, що здійснюється на задовільному рівні.

09 березня 2017 року позивача ознайомлено зі змістом довідки про результати планової комплексної перевірки та надано другий примірник довідки, що підтверджується власноручним підписом нотаріуса на першому примірнику довідки.

Письмових заперечень та пояснень щодо висновків комісії, відповідно до пункту 37 Порядку №357/5, після ознайомлення зі змістом довідки про результати планової комплексної перевірки приватним нотаріусом ОСОБА_1 надано не було.

За результатами перевірки приватного нотаріуса ОСОБА_1, на підставі висновків комісії, Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області було видано наказ від 13 березня 2017 року №72/7 «Про встановлення строку для усунення виявлених порушень та помилок приватним нотаріусом Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1К.», згідно із яким позивача було зобовязано в двотижневий строк вжити заходів щодо усунення недоліків, які були виявлені комісією в результаті проведеної планової комплексної перевірки за 2014-2017 роки та до 24 березня 2017 року письмово повідомити Головне територіальне управління юстиції у Волинській області про заходи, які були вжиті по усуненню виявлених порушень та помилок.

Листом від 23 березня 2017 року №82/01-16, що надійшов на адресу Головного територіального управління юстиції у Волинській області 27 березня 2017 року, що підтверджується реєстраційним штампом вхідної кореспонденції, приватним нотаріусом ОСОБА_1 було повідомлено про вжиті заходи по усуненню виявлених порушень та недоліків.

07 квітня 2017 року було проведено оперативну нараду Головного територіального управління юстиції у Волинській області, на якій, у присутності приватного нотаріуса ОСОБА_1, були обговорені результати планової комплексної перевірки діяльності приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 за 2014-2017 роки та питання щодо вжиття заходів реагування до приватного нотаріуса.

У звязку з допущенням приватним нотаріусом Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 неодноразових порушень при вчиненні нотаріальних дій, встановлених за результатами планової комплексної перевірки діяльності за період 2014-2017 роки, у відповідності до пункту 3 частини першої статті 29-1, статті 29-2 Закону України «Про нотаріат», керуючись підпунктом 4.45 пункту 4 Положення про Головні територіальні управління юстиції ОСОБА_6 юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом ОСОБА_6 юстиції України від 23 червня 2011 року №1707/5, Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області було видано наказ від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про тимчасове зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.».

Даним наказом зупинено нотаріальну діяльність приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 строком на 14 днів на термін з 15 травня 2017 року по 28 травня 2017 року, в період зупинення діяльності зобовязано останню пройти підвищення кваліфікації в Інституті права та післядипломної освіти ОСОБА_6 юстиції України та по закінченню навчання надати до Головного територіального управління юстиції у Волинській області копію відповідного свідоцтва.

Порядок правового регулювання діяльності нотаріату в Україні встановлено Законом України «Про нотаріат» від 02 вересня 1993 року №3425-ХІІ.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про нотаріат» нотаріат в Україні - це система органів і посадових осіб, на які покладено обов'язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені цим Законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

Вчинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси).

На нотаріусів, які працюють у державних нотаріальних конторах або займаються приватною нотаріальною діяльністю, законом може бути покладено вчинення інших дій, відмінних від нотаріальних, з метою надання їм юридичної вірогідності.

Згідно із частиною другою статті 2 Закону України «Про нотаріат» контроль за організацією нотаріату, перевірка організації нотаріальної діяльності нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства здійснюються ОСОБА_6 юстиції України, Головним управлінням юстиції ОСОБА_6 юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

Наказом ОСОБА_6 юстиції України від 17 лютого 2014 року №357/5 затверджено Порядок проведення перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства (далі Порядок №357/5).

Пунктом 1 Порядку №357/5 визначено, що цей Порядок визначає механізм здійснення ОСОБА_6 юстиції України (далі - ОСОБА_6 юстиції), Головним управлінням юстиції ОСОБА_6 юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління юстиції) перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства.

Відповідно до пункту 12 Порядку №357/5 підставою для проведення планової комплексної перевірки організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса та дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій і виконання правил нотаріального діловодства є графік проведення такої перевірки.

Згідно із пунктом 16 Порядку №357/5 графік проведення планових комплексних перевірок організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса та дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій і виконання ними правил ведення нотаріального діловодства погоджується зі структурним підрозділом ОСОБА_6 юстиції, на який покладено повноваження щодо формування і забезпечення реалізації державної політики у сфері нотаріату (далі - структурний підрозділ ОСОБА_6 юстиції), та затверджується начальником головного управління юстиції на рік.

Копія погодженого та затвердженого графіка надсилається до структурного підрозділу ОСОБА_6 юстиції, а також направляється на адресу державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса.

Графік проведення планових комплексних перевірок оприлюднюється шляхом розміщення на сайті головного управління юстиції.

Пунктом 17 Порядку №357/5 передбачено, що особою, відповідальною за проведення перевірки, готуються пропозиції щодо складу комісії, строків та плану проведення перевірки.

За результатами опрацювання пропозицій особа, відповідальна за проведення перевірки, здійснює підготовку доповідної записки, у якій зазначає строки проведення перевірки, склад комісії і складає план проведення перевірки.

До плану проведення перевірки включаються всі питання, що стосуються організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання ними правил ведення нотаріального діловодства.

План проведення перевірки розглядається і затверджується відповідно Міністром юстиції (заступником Міністра юстиції згідно з розподілом повноважень), начальником головного управління юстиції (його заступником).

Як передбачено пунктом 31 Порядку №357/5 перевіркою встановлюється, чи дотримуються державні і приватні нотаріуси загальних положень чинного законодавства, яке регулює порядок вчинення нотаріальних дій та проведення під час їх вчинення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Згідно із пунктом 33 Порядку №357/5 за наслідками перевірки організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства комісія протягом п'яти робочих днів з часу закінчення перевірки складає довідку у двох примірниках про результати проведеної перевірки із зазначенням оцінки роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса та з викладеними у ній висновками і рекомендаціями.

Загальна оцінка роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса визначається як «добре», «задовільно», «незадовільно».

Довідка готується згідно з перевіреними достовірними фактами, що свідчать про наявність недоліків, помилок і порушень, з посиланням на норми законодавства.

За змістом довідка повинна бути вичерпною та конкретною.

Пунктом 35 Порядку №357/5 визначено, що до довідки за результатами перевірки роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, нотаріальної діяльності приватного нотаріуса долучаються копії (фотокопії) документів, що підтверджують факт допущених порушень, недоліків чи помилок, пояснення та заперечення нотаріуса щодо встановлених порушень (за наявності).

У довідці також зазначається перелік документів, що не були надані під час здійснення перевірки (якщо такі були), та у разі відмови нотаріуса надати письмові пояснення щодо причини ненадання документів факт відмови має бути відображений у довідці за результатами перевірки.

Відповідно до пункту 37 Порядку №357/5 завідувач державної нотаріальної контори, завідувач державного нотаріального архіву, приватний нотаріус, діяльність яких перевірялась, мають право письмово викласти свої заперечення або пояснення щодо висновків комісії.

Заперечення або пояснення завідувача державної нотаріальної контори, завідувача державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса, діяльність яких перевірялась, надаються комісії та розглядаються разом з довідкою про проведену перевірку та іншими матеріалами перевірки.

Згідно із пунктом 38 Порядку №357/5 один примірник довідки за результатами перевірки подається начальнику головного управління юстиції, який приймає рішення про способи реалізації висновків та пропозицій за результатами комплексної, цільової, контрольної перевірки, а другий примірник отримують завідувач державної нотаріальної контори, завідувач державного нотаріального архіву, приватний нотаріус, діяльність яких перевірялась.

За результатами перевірки державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса, на підставі висновків комісії ОСОБА_6 юстиції, головне управління юстиції видає наказ, у якому встановлюється строк для усунення виявлених порушень та помилок. Копія наказу направляється до виконання державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіву, приватному нотаріусу для врахування пропозицій комісії впродовж п'яти робочих днів з дня ознайомлення з довідкою про результати проведеної перевірки та долучається до відповідного наряду державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, а також до реєстраційної справи приватного нотаріуса (пункт 39 Порядку №357/5).

Строк, який надається державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіву, приватному нотаріусу для усунення виявлених під час перевірки порушень та помилок, визначається у кожному випадку окремо, але не більше одного місяця з дня отримання наказу. Після закінчення строку, установленого для усунення порушень та помилок, завідувач державної нотаріальної контори, завідувач державного нотаріального архіву, приватний нотаріус, діяльність яких перевірялась, зобов'язані письмово повідомити про заходи, які були вжиті ними для усунення цих порушень і помилок, та надати письмові пояснення, якщо виявлені порушення та помилки усунути неможливо (пункт 41 Порядку №357/5).

Враховуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку, що наказ від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.», яким було зупинено нотаріальну діяльність приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 строком на 14 днів на термін з 15 травня 2017 року по 28 травня 2017 року, в період зупинення діяльності зобовязано останню пройти підвищення кваліфікації в Інституті права та післядипломної освіти ОСОБА_6 юстиції України та по закінченню навчання надати до Головного територіального управління юстиції у Волинській області копію відповідного свідоцтва, прийнятий Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області на підставі, в межах та у спосіб, передбачених Законом України «Про нотаріат» та Порядком проведення перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства.

Водночас, суд враховує, що наказ від 07 квітня 2017 року №115/7 реалізовано, оскільки як вбачається з копії свідоцтва про підвищення кваліфікації від 19 травня 2017 року, приватний нотаріус ОСОБА_1 пройшла підвищення кваліфікації в Інституті права та післядипломної освіти ОСОБА_6 юстиції України.

Наказ від 07 квітня 2017 року №115/7 за своєю правовою природою є індивідуальним актом застосування норм права (правозастосовним актом індивідуальної дії), який після його виконання є таким, що вичерпав свою дію.

У звязку із закінченням терміну проходження кваліфікації з питань ведення нотаріального діловодства, наказом Головного територіального управління юстиції у Волинській області від 25 травня 2017 року №170/7 «Про поновлення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.» поновлено нотаріальну діяльність приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу ОСОБА_1 з 29 травня 2017 року.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, усі рішення та дії субєкта владних повноважень мають підзаконний характер, тобто повинні бути прийняті (вчинені) на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законом.

Судом також приймається до уваги, що відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Крім того, відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої, другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку що відповідачем доведено правомірність винесення наказу від 07 квітня 2017 року №115/7 «Про тимчасове зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1К.», з огляду на що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.

Керуючись частиною третьою статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про нотаріат», суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя А.Я. Ксензюк

Постанова в повному обсязі складена 21 червня 2017 року.