
Ульяновський районний суд Кіровоградської області
Справа № 402/461/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.06.2017 року м. Благовіщенське
Ульяновський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючої - судді Терновенко А. .В.,
при секретарі Чопенку В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Благовіщенське адміністративний позов заступника керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури в інтересах держави до Йосипівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Йосипівський дошкільний навчальний заклад загального розвитку "Україночка" про визнання незаконною бездіяльність Йосипівської сільської ради Благовіщенського району та зобов"язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Заступник керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської області звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить:
- визнати незаконною бездіяльність Йосипівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області щодо затвердження плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячого ігрового майданчика, забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації вищевказаного об'єкта благоустрою населеного пункту.
- зобов'язати Йосипівську сільську раду Благовіщенського району Кіровоградської області вчинити дії щодо розроблення і затвердження плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячого ігрового майданчика, провести технічну інвентаризацію і паспортизацію вищевказаного об'єкта благоустрою населеного пункту та стягнути з відповідача понесені прокуратурою витрати на сплату судового збору у розмірі 3200,00 грн.
Позовні вимоги мотивував тим, що під час вивчення стану законності з питань дотримання законодавства України щодо благоустрою населених пунктів виявлено ряд недоліків щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчику населеного пункту, які негативно впливають на організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель та інженерних споруд, та можуть призвести, у разі їх неусунення, до настання тяжких наслідків.
Так, дитячий ігровий майданчик балансовою вартістю 24 310,00 гривень перебуває на балансі сільської ради та розташований на території Йосипівського дошкільного навчального закладу загального розвитку «Україночка» Благовіщенського району Кіровоградської області по вул. Шевченка, 39 с. Йосипівка Благовіщенського району Кіровоградської області. Однак, паспорти та інвентаризаційні документи частин об'єктів благоустрою, а саме дитячого майданчику, відсутні, план технічної інвентаризації та паспортизації вказаного об'єкту благоустрою органом місцевого самоврядування не затверджено.
Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації визначений Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №550 від 29.10.2012 року (далі Інструкція).
Пунктами 1.4 та 1.5 Інструкції передбачено, що технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно. Технічна інвентаризація об'єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою.
Тобто, Йосипівська сільська рада Благовіщенського району Кіровоградської області після прийняття об'єкту благоустрою (його частини) на баланс, повинна була провести позапланову технічну інвентаризацію прийнятого об'єкту.
Відповідно до пунктів 3.1 та 3.2 Інструкції, на основі проведеної інвентаризації об'єкта благоустрою складається його технічний паспорт за зразком, наведеним у додатку 5 до цієї Інструкції (далі - технічний паспорт), який затверджується власником (балансоутримувачем) цього об'єкта благоустрою та підписується представником виконавця. Технічний паспорт долучається до матеріалів інвентаризаційної справи.
Проте, Йосипівською сільською радою як органом місцевого самоврядування, в порушення вищевказаних норм законодавства, не вжито заходів щодо затвердження плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчику, а також проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика населеного пункту, прийнятого на баланс сільської ради, оскільки на даний об'єкт благоустрою станом на 10.04.2017 року відсутній паспорт та документи технічної інвентаризації (інвентаризаційна справа).
Представник третьої особи у судове засідання не з"явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, проти позову заперечень не має.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності, проти позовних вимог не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно інформації Йосипівської сільської ради від 07.04.2017 р. (а.с.8-9) дитячий ігровий майданчикЙосипівського ДНЗ перебуває на балансі Йосипівської сільської ради, технічна інвентаризація та паспортизація майданчика не здійснювалась.
Частиною 2 ст.6 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що держава гарантує дитині право на охорону здоров'я, безоплатну кваліфіковану медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров'я, сприяє створенню безпечних умов для життя і здорового розвитку дитини, раціонального харчування, формуванню навичок здорового способу життя.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Бездіяльність Йосипівської сільської ради з питань затвердження плану технічної інвентаризації та паспортизації, а також забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчику населеного пункту ставить під загрозу закріплені ст.ст. З, 27 Конституції України права дітей на життя, охорону здоров'я, грубо порушує вимоги Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
Частиною 2 статті 31 Конвенції про права дитини, прийнятою Резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20.11.1989, яка набула чинності 02.09.1990, ратифікована Постановою Верховної Ради України №789X11 (78912) від 27.09.1991 передбачено, що держави-учасниці поважають і заохочують право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті та сприяють наданню їй відповідних і рівних можливостей для культурної і творчої діяльності, дозвілля і відпочинку.
У цьому випадку бездіяльність Йосипівської сільської ради з питань затвердження плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика, а також забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика, ведення необхідної документації щодо обстеження та перевірки технічного стану конструктивних елементів дитячого майданчика, розташованого в межах території населеного пункту, їх огляд, ремонт, демонтаж, призводить до безконтрольності за технічним станом елементів дитячого майданчика та може завдати тяжких наслідків здоров'ю дітей населеного пункту, що, в свою чергу, порушує інтереси держави в частині утвердження і забезпечення прав і свобод людини.
Відповідно до ч.3 ст.23 Закону України «Про прокуратуру», від 14.10.2014 року №1698-УІІ, прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Виходячи з викладеного, враховуючи визнання позову відповідачем, суд вважає, що адміністративний обґрунтований та підлягає задоволенню.
Керуючиськеруючись ст.ст.3, 19, 27, ст. 131-1 Конституції України, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», ст. 2, 158-163КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати незаконною бездіяльність Йосипівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області щодо затвердження плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячого ігрового майданчика, забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації вищевказаного об'єкта благоустрою населеного пункту.
Зобов'язати Йосипівську сільську раду Благовіщенського району Кіровоградської області вчинити дії щодо розроблення і затвердження плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячого ігрового майданчика, провести технічну інвентаризацію і паспортизацію вищевказаного об'єкта благоустрою населеного пункту.
Стягнути з Йосипівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області понесені прокуратурою витрати на сплату судового збору у розмірі 3200,00 грн. на р/р 35215073004600 в банку - Державна Казначейська служба України, м. Київ МФО 820172, код класифікації видатків бюджету - 2800, отримувач - прокуратура Кіровоградської області, код ЄДРПОУ 02910025.
Постанова може бути оскаржена до Кіровоградського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови шляхом подачі скарги через Ульяновський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: А. В. Терновенко