
Справа № 703/1853/17
3/703/518/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2017 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Прилуцького В.О.
секретар судових засідань ОСОБА_1
за участю прокурора Потапенка С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сміла матеріали, які надійшли від т.в.о. начальника управління захисту економіки в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, не одруженого, не судимого, до адміністративної відповідальності раніше не притягувався, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на момент вчинення правопорушення звільненого з посади помічника оперуповноваженого штабу оперативного управління ГУ ДФС у Черкаській області, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП , -
встановив:
12 червня 2017 року до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшов адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
07 червня 2017 року начальник сектору Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України майор поліції ОСОБА_3 склав протокол про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності. Згідно зазначеного протоколу ОСОБА_2 відповідно до наказу Головного управління ДФС у Черкаській області від 10 березня 2015 року № 18-о/пм-ОС призначено на посаду помічника оперуповноваженого штабу оперативного управління ГУ ДФС у Черкаській області. На підставі наказу ГУ ДФС у Черкаській області від 18 березня 2016 року № 5-о/пм ОСОБА_2 звільнено з зазначеної посади на підставі п. 63 п.п. «З» (через скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України.
Відповідно до пп. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці, до яких відноситься і посада помічника оперуповноваженого штабу оперативного управління ГУ ДФС У Черкаській області. Одночасно, зазначена категорія посад віднесена до суб’єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, та на них розповсюджуються обмеження і обов’язки, передбачені ст.ст. 45, 52 Закону.
В порушення вимог п. 2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», якою встановлений порядок подання особами, які припиняють діяльність, пов’язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, декларації про доходи, ОСОБА_2 несвоєчасно подав таку декларацію за 2016 рік (після звільнення), оскільки граничний термін подачі був 01 травня 2017 року, а декларація фактично подана 03 травня 2017 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, визнав повністю .
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_2 наявні ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, та просив притягнути його до відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП ,на накласти стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд, заслухавши думку правопорушника, прокурора, вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи приходить до висновку, що ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП з огляду на наступне.
3 10 березня 2015 року по 18 березня 2016 року ОСОБА_2 перебував на посаді помічника оперуповноваженого штабу оперативного управління ГУ ДФС у Черкаській області, яка віднесена до суб’єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.
Пунктом 2 статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Пунктом 5-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» ЗУ «Про запобігання корупції» зі змінами, внесеними Законом України від 23 березня 2017 року № 1975-УІІІ строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року. Отже, законом граничний термін подачі декларації для ОСОБА_2 визначено 1 травня 2017 року. Фактично ж вона подана ним до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 03 травня 2017 року.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 32 ЗУ «Про державну службу» на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно ч. 1 ст. 65 ЗУ «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині 1 статті 3 цього закону, притягуються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової, дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Винність ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією, підтверджується: даними протоколу № АА 684592 від 07 червня 2017 року, висновку № 512/23-00-22-011 службової перевірки щодо дотримання ЗУ «Про запобігання корупції» від 18 травня 2017 року, листа ГУ ДФС у Черкаській області від 10 травня 2017 року, наказу про призначення працівників податкової міліції від 10 березня 2015 роу № 18-о/пм, наказу про звільнення ОСОБА_2 від 18 березня 2016 року, рапорту старшого оперуповноваженого з ОВС ВВБ ГУ ДФС у Черкаській області від 18 травня 2017 року, та витягу з Єдиного державного реєстру декларацій.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, враховує також і те, що ОСОБА_2 свою провину визнав повністю, у вчиненому розкаюється, а тому вважає за можливе піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 221, 276, 283-285, 289, 294 КупАП, суд, -
постановив:
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1360 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 320 грн судового збору, який зарахувати на рахунок: 31215256700001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк оримувача: Головне управління Державної казначейської служби у м.Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд особами, визначеними ч. 2 ст. 294 КУпАП, шляхом подачі апеляції в 10-денний строк з дня її винесення, та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: В. О. Прилуцький