
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
вул. Московська, 8, корп. 5, місто Київ, 01029
У Х В А Л А
07.06.2017 К/800/18460/17
Суддя-доповідач Вищого адміністративного суду України Бившева Л.І., розглянувши касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області (далі - ДФС)
на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 29.03.2017
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2017
у справі № 825/372/17
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Наташа-Агро"
до Головного управління Державної фіскальної служби в Чернігівській області
про скасування податкової вимоги та рішення, -
В С Т А Н О В И В:
ДФС 23.05.2017 (згідно зі штампом на поштовому конверті) звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 29.03.2017 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2017 у справі № 825/372/17.
За змістом норм частин 2, 4 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України вирішення питання про відкриття касаційного провадження обумовлено, зокрема, відповідністю касаційної скарги вимогам ст. 213 цього Кодексу та строку її подання.
Касаційна скарга ДФС підлягає залишенню без руху як така, що подана без дотримання вимог ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: судовий збір за подання касаційної скарги сплачено у меншому розмірі, ніж визначено Законом України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем судовий збір справляється у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп. 1 пп. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI).
Відповідно до пп. 3 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484-VIII, ставка судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду встановлена у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У цій справі відповідачем заявлено вимоги про скасування рішення заступника начальника ДФС від 07.02.2017 № 1 про опис майна та визнання дій ДФС по нарахуванню пені за узгодженним грошовим зобов'язанням.
Таким чином, в позовній заяві об'єднано дві вимоги немайнового характеру, за які судовий збір сплачується за кожну вимогу окремо.
Оскільки у цій справі за подачу позову немайнового характеру, у якому об'єднано дві вимоги, судовий збір підлягав сплаті у розмірі 3200,00 грн., то за подання касаційної скарги судовий збір підлягає сплаті у сумі 3840,00 грн.
Також, у цій справі за подачу позову майнового характеру підлягав сплаті судовий збір у розмірі 4579,25 грн., тоді за подання касаційної скарги судовий збір підлягав сплаті у сумі 5495,10 грн.
У той же час ДФС сплачено судовий збір за подання касаційної скарги у сумі 7415,10 грн., про що свідчить платіжне доручення від 25.05.2017 № 460.
Таким чином, ДФС судовий збір сплачено у розмірі меншому, ніж передбачено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Відповідно до ч. 3 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 213 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 108, 165, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби в Чернігівській області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 29.03.2017 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2017 у справі № 825/372/17 залишити без руху та встановити строк для усунення недоліків протягом двадцяти днів з моменту отримання даної ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Роз'яснити, що відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга буде повернута та вважатись неподаною, якщо особа, що подає касаційну скаргу, не усуне зазначені недоліки касаційної скарги до вказаного строку або не заявить клопотання про його продовження.
Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України в порядку та з підстав, визначених ст.ст. 237-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.І. Бившева