
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/15957/16 Головуючий у 1-й інстанції: Аблов Є.В Суддя-доповідач: Бабенко К.А
У Х В А Л А
Іменем України
20 червня 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кузьменка В.В., Степанюка А.Г., секретаря Антоненко К.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 квітня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Комісії з питань вищого корпусу державної служби, за участю Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача - Президента України Порошенка Петра Олексійовича про скасування Рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 квітня 2017 року у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким його позовні вимоги задовольнити.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення Позивача, представників Відповідача та Третьої особи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.
Розпорядженням Президента України від 09.09.2016 року № 237/2016-рп «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад голови Житомирської обласної державної адміністрації та голови Харківської обласної державної адміністрації» оголошено конкурс на зайняття вакантних посад голови Житомирської обласної державної адміністрації та голови Харківської обласної державної адміністрації та затверджено Умови проведення конкурсу на зайняття вакантних посад голови Житомирської обласної державної адміністрації та голови Харківської обласної державної адміністрації.
Як зазначено Позивачем в позовній заяві, ним 23 вересня 2016 року подано відповідні документи для участі у зазначеному конкурсі.
Листом Начальника Відділу забезпечення діяльності Комісії з питань вищого корпусу державної служби від 26 вересня 2016 року №6567/90-16 повідомлено Позивача про недопущення його до участі у конкурсі на заняття вакантної посади голови Харківської обласної державної адміністрації, у зв'язку з тим, що подані ним документи не відповідають встановленим вимогам щодо наявності необхідного досвіду роботи на посадах державної служби категорії «А» чи «Б» або на посадах не нижче керівників структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування, або досвіду роботи на керівних посадах у відповідній сфері.
Рішенням Відповідача, оформленим Протоколом від 04 жовтня 2016 року №10, зокрема, ОСОБА_5 визначено переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади голови Харківської обласної державної адміністрації.
Указом Президента України «Про призначення ОСОБА_5 головою Харківської обласної державної адміністрації» від 15 жовтня 2016 року №462/2016, призначено ОСОБА_5 головою Харківської обласної державної адміністрації з 15 жовтня 2016 року з оплатою праці відповідно до законодавства.
Відповідно до частини першої ст. 21 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII (надалі - Закон № 889-VIII), вступ на державну службу здійснюється шляхом призначення громадянина України на посаду державної служби за результатами конкурсу.
Згідно з п. 2 частини першої ст. 15 Закону № 889-VIII, комісія з питань вищого корпусу державної служби проводить конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії "А" та вносить суб'єкту призначення пропозиції щодо переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата на вакантну посаду.
Відповідно до частини першої ст. 25 Закону № 889-VIII, особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, подає в установленому порядку до конкурсної комісії такі документи: копію паспорта громадянина України; письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у довільній формі; письмову заяву, в якій повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону; копію (копії) документа (документів) про освіту; посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою; заповнену особову картку встановленого зразка; у разі проведення закритого конкурсу - інші документи для підтвердження відповідності умовам конкурсу; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з частиною третьою ст. 25 Закону № 889-VIII, особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, може додати до заяви про участь у конкурсі інші документи, крім тих, що зазначені у частині першій цієї статті, у тому числі документи про підтвердження досвіду роботи.
Відповідно до частини першої ст. 22 Закону № 889-VIII, з метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов'язки, проводиться конкурс на зайняття вакантної посади державної служби (далі - конкурс) відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби (далі - Порядок проведення конкурсу), що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №246 (надалі - Порядок №246), визначає процедуру проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби, метою якого є добір осіб, здатних професійно виконувати посадові обов'язки.
Умовами проведення конкурсу на зайняття вакантних посад голови Житомирської обласної державної адміністрації та голови Харківської обласної державної адміністрації, затвердженими Розпорядженням Президента України від 09 вересня 2016 року №237/2016-рп (надалі - Умови), визначено вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад голів обласних державних адміністрацій, зокрема щодо досвіду роботи, а саме: загальний стаж роботи - не менше семи років; досвід роботи на посадах державної служби категорії "А" чи "Б" або на посадах не нижче керівників структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах у відповідній сфері - не менше трьох років.
Згідно з п. 20 Порядку №246, служба управління персоналом та спеціальний структурний підрозділ веде облік та реєструє всі документи для участі в конкурсі, надіслані особами, які бажають взяти у ньому участь.
Відповідно до п. 21 Порядку №246, документи для участі в конкурсі, подані кандидатами на посаду категорії "А", перевіряються на відповідність встановленим законом вимогам спеціальним структурним підрозділом. Про результати такої перевірки кандидат на посаду категорії "А" повідомляється спеціальним структурним підрозділом у триденний строк з дня їх надходження.
Позивачем в позовній заяві зазначено, що він починаючи з червня 2013 року є керівником громадського об'єднання: «міський рух на захист прав громадян «Народний контроль», власна назва якого містить інформацію про статус місцевого («міський») та, що у 2013 - 2014 роках він в якості голови організації брав участь у роботі робочої групи Севастопольської міської ради у розробці пропозицій до проекту Закону України «Про місто-герой Севастополь» від 06.11.2013 року № 3552.
Проте, як вбачається з автобіографії Позивача, посилання на напрямки та специфіку діяльності громадського об'єднання, керівником якого він є, у ній не зазначено. Тобто, будь-які докази щодо наявності у Позивача, передбаченого Умовами досвіду роботи, в матеріалах справи відсутні.
У зв'язку з зазначеним, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки визначений Умовами досвід роботи у Позивача відсутній, оскаржене Позивачем Рішення Відповідача щодо визначення, зокрема, переможцем зазначеного конкурсу ОСОБА_5, оформлене Протоколом від 04 жовтня 2016 року №10, є правомірним.
Крім того, Позивачем зазначено, що Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження Типових вимог осіб, які претендують на зайняття посад державної служби категорії «А» України від 22 липня 2016 року № 448 суперечить Постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України» від 18 липня 2007 року №950, у зв'язку з чим суд апеляційної інстанції має застосувати вимоги частини дванадцятої ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України.
Проте, як встановлено частиною дванадцятою зазначеної статті Кодексу адміністративного судочинства України, правила цієї статті застосовуються також у випадках, коли питання про законність нормативно-правового акта чи відповідність його правовому акту вищої юридичної сили постало під час розгляду іншої адміністративної справи.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 квітня 2017 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Ухвалу складено в повному обсязі 20.06.2017 року.
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Кузьменко В.В.
Степанюк А.Г.
Головуючий суддя Бабенко К.А
Судді: Степанюк А.Г.
Кузьменко В. В.