
Єдиний унікальний номер 341/759/17
Номер провадження 3/341/261/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2017 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано Франківської області ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли від Галицького відділення поліції Тисменицького відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, розлученого до адміністративної відповідальності раніше не притягувався, за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 ухилився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння, а саме:
15 травня 2017 року 0 04 год. 20 хв. по вул. Майдан Різдва в м. Галичі, керував транспортним засобом ВАЗ 21015 з явними ознаками алкогольного сп`яніння ( різкий запах алкоголю з ротової порожнини, тремтіння рук) і був зупинений працівниками поліції, від проходження огляду на стан спяніння відмовився в медичному закладі, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.
В суді ОСОБА_2 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнав, та суду показав, що 15.05.2017 року перебував із друзями у більярдному залі, де виник конфлікт із одним із жителів та вони вийшли на вулицю. В той вечір він вживав шампанське, В обласному наркологічному диспансері він дійсно відмовився від проходження медичного огляду. Просить не призначати йому суворе стягнення.
Крім того, винуватість ОСОБА_2 у вчиненому доводиться змістом протоколу про адміністративне правопорушенення серії АП2 № від 15 травня 2017 року, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння, рапортом працівника поліції від 15.05.2017 року.
Диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП, як адміністративне правопорушення визначено відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5. ПДР України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. Винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При накладенні адміністративного стягнення слід врахувати характер вчиненого правопорушення та обставини його вчинення, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність, особу правопорушника, ступінь його вини.
Зокрема, помякшуючою відповідальність обставиною є те, що ОСОБА_2 вперше притягується до адміністративної відповідальності.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та обставини його вчинення, суть вини правопорушника, а також його особу, вважаю, що на ОСОБА_2, слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, в межах встановленої санкцією ст. 130 КУпАП.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зі змінами, відповідно до якої, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в ставці - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі вищевикладеного, ст. 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись ст.ст. 283, 284, 294Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
постановив:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_2 320 грн. судового збору, які перерахувати на р/р 31214206700079, отримувач коштів УДКСУ в Галицькому районі, банк отримувача ГУДКСУ в Івано-Франківській обл., МФО 836014, код ЄДРПОУ 37953206.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Галицький районний суд.
Суддя:ОСОБА_1