Постанова № 67269812, 19.06.2017, Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
19.06.2017
Номер справи
709/892/17
Номер документу
67269812
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

709/892/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2017 року смт. Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Кваша І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Чорнобаївського відділення поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, зареєстрований як фізична особа підприємць, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,-

-за ч.1 ст. 130 КУпАП,

в с т а н о в и в:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія АП1 № 218987, ОСОБА_1 09 травня 2017 року близько 01-38 год., по вул. Центральній в смт. Чорнобай керував транспортним засобом ВАЗ-21115, д.н.з. НОМЕР_2 з ознаками алкогольного сп"яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота). Від проходження медичного огляду на стан сп»яніння в передбаченому законодавством порядку з використанням алкотестеру та в медичному закладі відмовився в присутності свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР України та вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання зявився, вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення не визнав. Пояснив, що дійсно перебував в цей вечір в стані алкогольного сп»яніння, проте автомобілем не керував. Транспортний засіб стояв в дворі біля будинку, де проживає - № 81 по вул. Центральній в смт. Чорнобай. З ОСОБА_2 поверталися додому від друзів, які проживають ІНФОРМАЦІЯ_4. Потрібно було взяти з автомобіля деякі документи для свого друга ОСОБА_2, а тому відкрив транспортний засіб. Працівники поліції заїхали на патрульному автомобілі у двір будинку, побачили його та підійшли. Повідомляв їм, що не керував транспортним засобом, проте це не було взяте до уваги. Протокол про адміністративне правопорушення йому не вручали.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 показав, що вночі 09.05.2017 року зі своїм другом ОСОБА_1 вони йшли від будинку № 71 по вулиці Центральній в смт. Чорнобай, куди ходили в гості. Оскільки він працює державним реєстратором, ОСОБА_1 хотів йому передати певні документи, що стосуються роботи. Наближаючись до будинку № 81, де проживає ОСОБА_1, трохи відстав, оскільки йому зателефонували. Олег пішов у двір. За ним заїхала патрульна машина, відбулась розмова на підвищених тонах, змушували ОСОБА_1 сісти до патрульного автомобіля. Патрульних було двоє чи троє. Ближче до патрульних не підходив.

В судовому засіданні працівник Чорнобаївського відділення, яким було складено вищевказаний протокол ОСОБА_3 пояснив, що 09.05.2017 року разом з колегами здійснював чергування біля меморіалу ОСОБА_2 по вул. Центральній в смт. Чорнобай. Близько 01-30 год. побачили автомобіль НОМЕР_3, який рухався по вул. Центральній з центру (від універмагу) в напрямку вулиці Черкаської. Вимогу поліцейського про зупинку водій транспортного засобу проігнорував і заїхав у двір будинку № 81. Поїхали за ним, побачили водія, який вже вийшов з автомобіля, він перебував в стані алкогольного сп»яніння. Запропонували йому пройти огляд на стан сп»яніння як з допомогою алкотестеру, так і в медичному закладі, останній відмовився в присутності свідків.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, інспектора поліції, допитавши свідка, оглянувши відеозапис з місця вчинення правопорушення, наданий інспектором, повно та всебічно вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Диспозицією ч.1 ст.130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Порядок огляду на стан алкогольного спяніння передбачений Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоровя України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).

Пунктами 6, 7 розділу І Інструкції передбачено, що огляд на стан спяніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоровя (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоровя).

Відповідно до п.6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі - Порядок), водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я. Огляд може також проводитися в спеціально обладнаних пересувних пунктах (автомобілях), що належать закладам охорони здоров'я і відповідають установленим МОЗ вимогам.

У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду (п.8 Порядку).

Отже, поліцейський повинен запропонувати особі провести огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, а в разі відмови особи пройти такий огляд, запропонувати пройти огляд на стан сп'яніння в закладі охорони здоров'я. У випадку відмови від такого огляду поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.

Зазначеного порядку інспектором Пуха В.І. було дотримано, що вбачається з матеріалів справи, відеозапису та не заперечується особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.

До пояснень ОСОБА_1, що 09.05.2017 року у вказаний в протоколі час він не керував транспортним засобом суд відноситься критично, оскільки його пояснення, надані в судовому засіданні різняться з тими поясненнями, які ним надавалися працівникам поліції на місці виявлення правопорушення. Зокрема, в судовому засіданні ОСОБА_1 вказував, що йшов по вулиці Центральній від будинку № 71, а патрульним пояснював, що йшов від лікарні. Це два протилежні напрямки. Такі розбіжності ставлять під сумнів достовірність наданих пояснень.

Також суд відноситься критично до пояснень свідка ОСОБА_2, який є товаришем ОСОБА_1, що могло вплинути на достовірність наданих ним показань. Крім цього, як вбачається з пояснень інспектора, в дворі будинку, крім ОСОБА_1, нікого не було. ОСОБА_2 зазначив суду, що бачив патрульний автомобіль, який заїхав у двір будинку № 81 по вул. Центральній і чув як поліцейські розмовляли з ОСОБА_1 Проте до них не підійшов. Така його поведінка як близького товариша є незрозумілою

Разом з тим, пояснення інспектора, надані в судовому засіданні повністю узгоджуються з письмовими поясненнями свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, та підтверджуються відеозаписом.

Тому суд вважає, що ОСОБА_1 надає суду неправдиві покази з метою уникнення відповідальності.

Враховуючи зазначене суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме відмова від проходження огляду на стан сп»яніння підтверджується достатніми даними, що містяться в матеріалах справи, доведена повністю, кваліфікація скоєного вірна.

Факт невручення протоколу правопорушнику на місці його складання інспектором не заперечується, проте зазначена обставина не може бути підставою для закриття провадження по справі. З матеріалами справи ОСОБА_1 був ознайомлений в суді 26.05.2017 року.

Вирішуючи питання про накладення стягнення, у відповідності до ст.ст 33-35 КУпАП, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини. Обставин, що пом"якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено. Суд застосовує до правопорушника стягнення в межах санкції статті у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.

У звязку з накладенням адміністративного стягнення, на підставі статті 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 320 гривень.

Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст. 130, 283,284 КУпАП, суд,-

п о с т а н о в и в:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 320 грн. судового збору в прибуток держави (стягувач Державна судова адміністрація України, реквізити: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Головне управління державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача - 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).

У разі несплати правопорушником штрафу у п"ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

В порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення (отримання копії).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред"явлення до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Суддя І.М. Кваша