
Справа № 591/6056/16-а
Провадження № 2-а/591/89/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 червня 2017 року
Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого судді -Прокудіної Н.Г.
при секретарі - Майборода А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області, третя особа : Державна казначейська служба України, Сумський обласний військовий комісаріат про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, звернувся до суду з позовом та свої вимоги обґрунтовує тим, що з 01.01.2007 року він перебуває на пенсійному обліку при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як військовий пенсіонер. Рішенням Зарічного районного суду м.Суми від 25.06.2015 року Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області було зобов'язано з 28.10.2014 року провести перерахунок його пенсії на підставі наказу МО України №814, але цей відповідач належного перерахунку не зробив та змінив лише розмір окладу. Він неодноразово звертався до органів пенсійного фонду з приводу невиконання вимог пенсійного законодавства, але його скарги залишилися без належного реагування. Зокрема він просив скласти за відповідною формою Список на його ім'я, якій направити до Сумського ОВК для складання довідки про його розмір грошового забезпечення для перерахунку його раніше нарахованої пенсії на підставі наказу МО № 814 від 27.11.2013 року. Зазначив, що Міністерство оборони України листом від 29.08.2008 року повідомляло Пенсійний Фонд України про необхідність підготовки Головним управліннями ПФУ Списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку в зв'язку з набуттям чинності наказом МО № 377, що також підтверджено у рішення Верховного Суду України від 24.04.2012 року, однак ПФУ листами від 12.08.2008 року та 07.10.2009 року відмовив у перерахунку пенсії такої категорії осіб. Тому вважає, що така бездіяльність Пенсійного Фонду є протиправною та такою, що тривалий час порушує його права, оскільки ПФУ не виконав вимоги Постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року, і після повідомлення отриманого з МО України, не повідомив у п'ятиденний строк з моменту надходження даної інформації ГУ ПФУ для складання списків на військовослужбовців для направлення їх до Сумського обласного військового комісаріату задля складання довідок про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії на підставі наказу МО № 377 від 28.07.2008 року. Тому просить визнати протиправною бездіяльності Пенсійного Фонду України щодо неповідомлення Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області інформації від Міністерства оборони України про підстави перерахунку пенсії у зв'язку з набуттям чинності Наказу оборони України №814; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області скласти та направити до Сумського обласного військового комісаріату список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку який містить його ім'я та який за формою відповідає додатку 1 постанови КМУ від 13.02.2008 року № 45 та після отримання відповідної довідки з військомата провести з 30.12.2013 року відповідний перерахунок розміру його пенсії у повному обсязі в розмірі пенсії 89 % від суми грошового забезпечення виходячи з наявної у нього вислуги років 33 роки.
В судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали повністю, просять їх задовольнити.
Представник Пенсійного Фонду України позов заперечив, посилаючись на те, що позивач пропусти строк звернення до суду з адміністративним позовом та те, що судом вже вирішені аналогічні вимоги позивача. Також зазначив, що Міністерство оборони України не повідомляло Пенсійний Фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій військовослужбовців в зв'язку з виданням наказу МО № 814, а тому відповідач вважає, що у ПФУ не виникло і обов'язку повідомляти Головні Управління ПФУ про проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списку на ім'я позивача у зв'язку з виданням МО України даного наказу № 814. Тому просить відмовити у задоволенні позову.
Інші сторони в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи сповіщені належним чином.
Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, представника ПФУ, дослідивши подані суду докази, суд вважає вимоги позивача підлягають задоволенню з огляду на таке.
Судом встановлено, що позивач є колишнім військовослужбовцем та отримує з 2007 року пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Сумській області.
Як вбачається з наданих суду доказів, пенсія позивачу первинно призначена по вислузі років у розмірі 89 % від грошового забезпечення.
Постановою Зарічного районного суду м. Суми від 25.06.2015 року зобов'язано Г УПФУ в Сумській області підготувати та направити на адресу Сумського обласного військового комісаріату список осіб на ім'я ОСОБА_1 з зазначенням необхідності проведення перерахунку грошового забезпечення , виходячи з розміру посадового окладу у відповідності до наказу Міністра оборони України від 27.11.2013 року № 814 за посадою старшого викладача кафедри стрільби та управління вогнем Сумського вищого артилерійського командного училища; з 28 жовтня 2014 року провести перерахунок пенсії згідно довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням збільшення розміру посадового окладу, наданої Сумським обласним військовим комісаріатом на підставі вказаного наказу, виплатити неотримані кошти згідно п.5 статті 55 Законі , починаючи з 28 жовтня 2014 року.
Судом встановлено, що відповідачем ГУ ПФУ проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі вказаного рішення суду з врахуванням розміру посадового окладу згідно наказу Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року, однак зменшений відсотковий розмір пенсії - 70%, окрім того при перерахунку було враховано лише збільшення посадового окладу, а інші складові грошового забезпечення при перерахунку пенсії не були враховані .
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться в порядку і розмірах, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою ст. 51 цього Закону.
Згідно висновку Верховного Суду України, викладеному у постанові від 24.04.2012 р. у справі № 21-84а12, який відповідно до вимог ч. 1 ст. 244-2 КАС України є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права, та має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права, частина третя ст. 63 Закону № 2262-ХІІ не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
З розрахунків пенсії позивача вбачається, що позивачу призначено пенсію за вислугу 33 років у розмірі 89 % від грошового забезпечення (а.с. 7).
Здійснюючи перерахунок пенсії позивачу, відповідач нарахував її розмір 70 % від грошового забезпечення позивача.
Відповідно до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Крім того, відповідно до ст. ст. 22 та 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню. Тому звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст. 22 Конституції України не допускається.
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 09.02.1999 р. по справі № 1-рп/99 у п. 2 мотивувальної частини висловив правову позицію, що принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
А отже, з огляду на викладене, суд вважає, що позивачу пенсія має бути перерахована, виходячи з 89 % відповідних сум грошового забезпечення.
Тим більше, що відповідач не надав суду жодних доказів на підтвердження наявності підстав для зменшення відсоткового розміру пенсії позивача.
З матеріалів справи вбачається (а.с. 10 зв бік), що Сумський обласний військкомат повідомляв ГУ ПФУ в Сумській області про розмір грошового забезпечення старшого викладача (яку займав позивач) та складові цього грошового забезпечення.
Сторонами не заперечується той факт, що позивач звертався із заявою до ГУ ПФУ в Сумській області, в якій просив на підставі наказу Міноборони України від 27.11.2013 року №814 здійснити відповідний перерахунок пенсії в повному обсязі, але ГУ ПФУ в Сумській області на вказане звернення позивача повідомив, що позивачу раніше вже було проведено перерахунок пенсії згідно наказу Міністра оборони України від 27.11.2013 року за № 814 на підставі рішення суду.
Нормами частини 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб"встановлено, що всі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2ст. 51 цього Закону.
У відповідності до положень п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення і надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" були затверджені схеми посадових окладів військовослужбовців у розмірах згідно з додатками, а пунктом 5 цієї постанови керівникам державних органів надано право в межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами згідно з додатками 1 - 23 і 30-32 за аналогічними посадами.
На виконання п. 12 ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294, з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України Міністром Оборони України було видано Наказ від 28.07.2008 р. № 377 "Про затвердження схем посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України", який було зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2008 р. за № 761/15452 та набрав чинності 28 серпня 2008 року. Зазначеним Наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 р. № 377 затверджено Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України, а також Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами військовослужбовців із числа науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів Збройних Сил України (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України).
30.12.2013 року наказ Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008 року втратив чинність згідно з наказом Міністерства оборони України від 27.11.2013 року N 814 - "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України".
Враховуючи наведене та беручи до уваги те, що Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів визначати розміри посадових окладів, у тому числі, й Міністру оборони України, то наказ останнього № 814 від 27.11.2013 року про встановлення нових розмірів посадових окладів є належною підставою для проведення перерахунку пенсій військовослужбовців військових навчальних закладів, в даному випадку, позивача.
Отже, позивач мав право на перерахунок пенсії з урахуванням нового розміру посадового окладу визначеного Наказом Міністра оборони України від 27.11.2013 року № 814.
Як вже встановлено судом вище, позивач реалізував своє право на судовий захист і відповідно до постанови суду зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести відповідний перерахунок пенсії позивача згідно наказу Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року.
В той же час, як встановлено судом запит про надання довідки про розмір грошового забезпечення за посадою, які до звільнення обіймав позивач, до військомату не направлявся.
Як вбачається з подальшого проведеного перерахунку, ГУ ПФУ провело перерахунок пенсії позивача на виконання рішення суду виключно з розміру посадового окладу за останньою посадою, що обіймав позивач та без врахування інших складових грошового утримання, розмір яких залежить від розміру посадового окладу.
Відповідно до пункту 1 Порядку №45, рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402.
Пунктом 24 Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюються хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Водночас, уповноваженими структурними підрозділами, за змістом абзацу 2 пункту 1 Порядку, є структурні підрозділи, визначені Міністерством та іншими органами, їх територіальним підрозділами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів; що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів.
Міністерство оборони України направляло Пенсійному фонду України лист від 20.11.2014 року № 248/3/6/2025, яким повідомило Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсії військовослужбовцям у зв'язку з прийняття Наказу №814.
За наведених обставин бездіяльність Пенсійного фонду України щодо неповідомлення своїх головних управлінь про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, є протиправною.
Як вже зазначалося раніше, позивач звертався до суду з вимогами до ГУ ПФУ про проведення перерахунку на підставі наказу МО № 814 .
Однак наведене звернення було обґрунтоване іншими підставами та в ході вирішення вказаної справи не вирішувалося питання щодо протиправності бездіяльності дії ПФУ України, наслідком якої стало порушення пенсійного права позивача.
Критерії протиправності рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень передбачені частиною 3 статті 2 КАС України.
Суд вважає, що оскаржувані дії відповідача не відповідають даним критеріям, оскільки прийняті та вчинені не на підставі, не в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; без використання повноважень з метою, з якою це повноваження надано; необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Пунктами 23, 24 постанови Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 «Про затвердження порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зазначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії. Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Суд приходить до висновку, що органи Пенсійного фонду України помилково вважають, що Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та інших осіб», визначено лише один орган - Кабінет Міністрів України, наявність рішення якого про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки частина третя статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Аналогічна правова позиція викладена і у Постанові Верховного суду України від 24.04.2012 по справі № 21-84а12, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Відповідно до правової позиції Верховного суду України від 16.03.2016 року по справі №554/19053/14-а: - оскільки Кабінет Міністрів України постановою № 1294 делегував право визначати розміри посадових окладів, зокрема, Міністру оборони України, то наказ останнього про встановлення таких окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців у зв'язку з тим, що змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
За наведених обставин, суд вважає такими, що підлягають задоволенню, вимоги позивача в частині визнання протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України, щодо неповідомлення у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від Міністерства оборони України ГУ ПФУ в Сумській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку з прізвищем ОСОБА_1, пенсія якого підлягає перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказу Міністра оборони України №814 від 27.11.2013 року.
Керуючись ст. ст. 9, 11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України в Сумській області, щодо неповідомлення у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від Міністерства оборони України ГУ ПФУ в Сумській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку з прізвищем ОСОБА_1, пенсія якого підлягає перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказу Міністра оборони України №814 від 27.11.2013 року.
Зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Сумській області скласти на направити до Сумського обласного військового комісаріату список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, який містить прізвище, ім.'я по батькові ОСОБА_1 та який за формою відповідає додатку 1 постанови КМУ від 13.02.2008 р. за №45.
Зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Сумській області після отримання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, провести з 30.12.2013 р. відповідний перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1, на підставі отриманої довідки, з урахуванням усіх зазначених у довідці складових та їх розмірів, в розмірі пенсії 89% від суми грошового забезпечення, з урахуванням 33 років вислуги, провести відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня ії проголошення.
Повний текст виготовлено та підписано 20 червня 2017 року.
Суддя Н.Г.Прокудіна