
Справа № 444/1245/17
Провадження № 3/444/629/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква матеріали адміністративної справи, які надійшли від відділу прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (Bialetskyi Vladyslav), ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, пенсіонера, паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії ЕЕ № 076944, ІПН НОМЕР_1
за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (Bialetskyi Vladyslav) 28.05.2017 року о 05 год. 00 хв. під час проходження прикордонного контролю на вїзд в Україну з ОСОБА_2 у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська" на паспортний контроль предявив паспорт громадянина ОСОБА_2 для виїзду за кордон № ЕЕ № 076944, чим порушив вимоги ст. ст. 2, 3 Закону України "Про порядок виїзду з України і вїзду в України громадян України", п. 2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою КМУ від 27.01.1995 року № 57, тобто вчинив спробу перетину державного кордону України без відповідного для громадян України документу, своїми діями вчинив правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення .
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, хоча про дату та час проведення такого був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1, який належним чином повідомлений про дату та час судового засідання.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст.204-1 ч.1 КУпАП та його вина у цьому стверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 198984 від 28.05.2017 року; рапортами працівників прикордонної служби; копією паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії ЕЕ 076944, копією паспорта громадянина ОСОБА_2 № ЕК 0967192, письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 28.05.2017 року, а також іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1 (Bialetskyi Vladyslav) кваліфікувані за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення вірно , так як він вчинив спробу перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України.
Обставини, які б обтяжували чи помякшували відповідальність правопорушника, судом не встановлені.
Призначаючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 (Bialetskyi Vladyslav) враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, майновий стан правопорушника, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у вигляді штрафу або адміністративний арешт.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення , ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320, 00 грн.
Керуючись ст. 7, ч. 1 ст. 204-1 ч.2, 248, 279, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення , суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (Bialetskyi Vladyslav) визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 (Bialetskyi Vladyslav), ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, пенсіонера, паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії ЕЕ № 076944, ІПН НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.