
номер провадження справи 12/119/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
15.06.2017 Справа № 908/2878/16
Господарський суд Запорізької області у складі судді Смірнова О.Г.,
За участю секретаря судового засідання Бамбизова М.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради про виправлення помилок в наказах Господарського суду Запорізької області від 28.03.2017 року у справі № 908/2878/16
за позовом: Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Міського комунального підприємства «Основаніє»
про стягнення 13945,91 грн., розірвання договору оренди, звільнення нежилого приміщення
за участю представників:
від стягувача ОСОБА_2, довіреність № 18/01/01-10 від 12.04.2017 року,
від боржника не зявився
від третьої особи не з'явився
СУТЬ ПИТАННЯ: Департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради звернувся до Господарського суду Запорізької області із заявою про виправлення помилок в наказах Господарського суду Запорізької області від 28.03.2017 року у справі № 908/2878/16.
15.06.2017 року до суду від стягувача, в порядку ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України, надійшла заява про долучення до матеріалів справи додаткових доказів.
Представник стягувача в судовому засіданні 15.06.2017 року підтримав заяву та просить виправити помилки в наказах Господарського суду Запорізької області від 28.03.2017 року.
Представники боржника та третьої особи в судове засідання 15.06.2017 року не зявилися, про причини неявки суд не повідомили. При цьому судом враховано, що неявка боржника не є перешкодою для розгляду заяви відповідно до ч. 3 ст. 117 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Рішенням Господарського суду Запорізької області від 14.12.2016 року у справі № 908/2878/16 позовні вимоги Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, зокрема вирішено стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість з орендної плати в сумі 13945,91 грн. на користь місцевого бюджету Олександрівського району, розірвати договір оренди нежитлового приміщення № 377/2 від 25.05.2000 року, укладений між Департаментом комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, та звільнити нежилове приміщення площею 135,4 кв.м., розташоване в будинку № 71 на вулиці Грязнова (Фортечна) в місті Запоріжжі, шляхом виселення Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 із зазначеного приміщення.
Додатковим рішенням Господарського суду Запорізької області від 26.12.2016 року у справі № 908/2878/16, в порядку ст. 88 ГПК України, стягнуто з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради витрати зі сплати судового збору в сумі 4134,00 грн.
Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 13.03.2017 року по справі № 908/2878/16, апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Запорізької області від 14.12.2016 року у справі № 908/2878/16 залишено без задоволення, зазначене рішення залишено без змін. При цьому стягнуто з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради судовий збір за подання апеляційної скарги в розмірі 4547,40 грн.
На виконання вказаних рішення та постанови, 28.03.2017 року, Господарським судом Запорізької області було видано накази.
Стягувач у справі Департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради звернувся до Господарського суду Запорізької області із заявою про виправлення помилок в наказах у справі № 908/2878/16 про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості з орендної плати в сумі 13945,91 грн. та витрат зі сплати судового збору в сумі 4134,00грн. Зокрема просить суд виправити помилки в наказах вказавши строк предявлення до примусового виконання протягом трьох років. В обґрунтування своїх вимог зазначає, що Департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради є виконавчим органом Запорізької міської ради, що утворений відповідною радою, підзвітний та підконтрольний Виконавчому комітету Запорізької міської ради. Тобто Департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради є органом місцевого самоврядування.
Відповідно приписів п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» підлягають примусовому виконанню рішення на підставі, зокрема ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у виконавчому документі зазначається строк предявлення рішення до виконання.
Згідно ч. 1 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчі документи можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Положеннями ст. 140 Конституції України встановлено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради. Питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад. Сільські, селищні, міські ради можуть дозволяти за ініціативою жителів створювати будинкові, вуличні, квартальні та інші органи самоорганізації населення і наділяти їх частиною власної компетенції, фінансів, майна.
Статтею 2 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування» виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади
Матеріали справи свідчать про те, що відповідно до пункту 1.1. Положення про Департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 25.01.2017 року №52, Департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради є виконавчим органом Запорізької міської ради, що утворюється Запорізькою міською радою, підзвітний і підконтрольний Запорізькій міській раді, підпорядкований виконавчому комітету Запорізької міської ради, міському голові, першому заступнику міського голови з питань діяльності виконавчого органів ради за відповідним напрямком роботи.
Згідно інформації, що міститься у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 15.06.2017 року, за організаційно-правовою формою Департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради є органом місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 117 Господарського процесуального кодексу України наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». Господарський суд, який видав наказ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати наказ таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за наказом.
З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне виправити допущені помилки в наказах Господарського суду Запорізької області від 28.03.2017 року у справі № 908/2878/16 про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості з орендної плати в сумі 13945,91 грн. та витрат зі сплати судового збору в сумі 4134,00грн., зазначивши строк їх предявлення до виконання « … до 13.03.2020 року», далі за текстом, замість « … до 13.06.2017 року».
На підставі викладеного, керуючись ст. 86, 117 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради про виправлення помилок в наказах Господарського суду Запорізької області від 28.03.2017 року у справі № 908/2878/16 задовольнити.
2. Виправити помилку, допущену при оформленні наказу господарського суду Запорізької області від 28.03.2017 року у справі № 908/2878/16 про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості з орендної плати в сумі 13945,91 грн., на користь місцевого бюджету Олександрівського району на р/р № 33213871700006 в ГУДКСУ у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 38025423, МФО 813015, код платежу: 22080401, зазначивши строк предявлення до виконання « … до 13.03.2020 року», далі за текстом, замість « … до 13.06.2017 року».
3. Виправити помилку, допущену при оформленні наказу господарського суду Запорізької області від 28.03.2017 року у справі № 908/2878/16 про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в сумі 4134,00 грн. коп., зазначивши строк предявлення до виконання « … до 13.03.2020 року», далі за текстом, замість « … до 13.06.2017 року»
4. Накази від 28.03.2017 року у справі № 908/2878/16 виконувати з урахуванням даної ухвали від 15.06.2017 року.
СуддяО.Г. Смірнов