Постанова № 67251877, 14.06.2017, Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
14.06.2017
Номер справи
342/384/17
Номер документу
67251877
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 342/384/17

Провадження № 2-а/342/25/2017

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2017 року м. Городенка

Городенківський районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого - судді Федів Л.М.

секретаря судового засідання Даниша Р.І.

за участю:

представника відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_2звернулася в суд з адміністративним позовом до Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, в якому просить визнати протиправними дії Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у врахуванні у складі заробітної плати при призначенні пенсії державного службовця ОСОБА_2 нарахованої та виплаченої суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання та індексації заробітної плати; зобов'язати Тлумацьке об'єднане Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2, як державному службовцю в розмірі 84 відсотків, з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, відповідно до довідок Тлумацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від 21.02.2017 року за №1084/02, за №1085/02, за №1086/02 із збереженням базового місяця для обчислення індексації пенсії до проведення такого перерахунку згідно з довідкою від 06.04.2017 року за №797/03; повернути з Державного бюджету сплачений нею судовий збір.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що вона вийшла на пенсію державного службовця 31 січня 2011 року з посади начальника загального відділу Управління Пенсійного фонду України в Городенківському районі (правонаступник Тлумацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області). Для призначення пенсії Тлумацьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області були затребувані та долучені до пенсійної справи позивача довідки про складові заробітної плати за останні 24 календарних місяці роботи перед зверненням за пенсією без врахування матеріальної допомоги на оздоровлення і соціально-побутові питання та суми індексації заробітної плати, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне страхування. У лютому 2017 році позивач звернулась до відповідача із заявою з проханням долучити до пенсійної справи довідки Тлумацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області з проханням провести донарахування недовиплачених сум пенсії в розмірі 84% заробітної плати, призначеної без врахування перелічених вище складових заробітної плати та здійснити відшкодування заборгованості шляхом виплати недовиплачених сум пенсії. На всі виплати, включені в довідки, нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Проте, листом від 03 березня 2017 року № 20/В-15 у здійсненні перерахунку пенсії відповідачем відмовлено. Без урахування вищевказаних складових заробітної плати відповідачем недонараховано суму пенсії, а саме: 431,60 грн. (10358,30 грн.: 24 міс.) - за рахунок неврахування матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально - побутові потреби, 230,14 грн. (5523,26 грн. : 24 міс.) - за рахунок неврахування суми індексації заробітної плати. Всього не прийнято до розрахунку складових заробітної плати за ставкою 84 % з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі - 661,74 грн. (431,60 грн.+230,14 грн = 661,74 грн). і відповідно недонараховано пенсії в сумі - 555,86 грн. (661,74 грн. х 84 %). Дії відповідача позивач вважає неправомірними і такими, що порушують її конституційні та законні права на більший розмір пенсії, які передбачені статтями 22, 64, частиною 3 статті 106 Конституції України та статтями 37, 37-1 Закону України "Про державну службу". При наявності 20 років державної служби позивач повинна отримувати пенсію у розмірі 90 відсотків заробітної плати, з якої справляється збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Об'єктом обчислення розміру пенсії при призначенні і перерахунку є сума заробітної плати, з якої справлявся збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідно неправомірно не враховано відповідачем у складі заробітної плати для обчислення розміру пенсії ОСОБА_2 матеріальні допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання, індексації заробітної плати згідно з наступними нормами матеріального права: ч. 1 ст. 1, ст. 2 ЗУ «Про оплату праці», ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу». Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входить до системи оплати праці державного службовця. Постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 (в редакції на дату виходу на пенсію) надано право керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника (місячного грошового забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького складу). Це означає, що відповідач повинен був виходити з отримуваної позивачем суми заробітної плати, у тому числі « Інші виплати» до яких належить матеріальна допомога на оздоровлення та соціально-побутові потреби, суми індексації заробітної плати. Згідно довідок Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від 21 лютого 2017 року за № 1084/02, за № 1085/02 та за 24 календарних місяців роботи, що позивачу виплачено матеріальні допомоги в сумі 10358,30 грн. на які нараховані внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та перераховано до бюджету. Відповідачем при призначенні пенсії не враховано також і суму індексації заробітної плати, згідно довідок Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від 21 лютого 2017 року за № 1084/02, за № 1085/02 та за № 1086/02. Чинне законодавство, як загальне, так і спеціальне передбачають врахування застрахованій особі ОСОБА_2 у складі заробітної плати для обчислення пенсії повної суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання в сумі 10358,30 грн., індексації заробітної плати в сумі 5523,26 грн., на які нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування із збеженням базового місяця для обчислення індексації пенсії до проведення такого перерахунку. ОСОБА_2 керуючись ст.ст.33, 35, 37 Закону України «Про державну службу», ст.2 Закону України «Про оплату праці», ст.41, 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного податку на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ст.8, 9, 17, 19, 159, 162 Кодексу адміністративного судочинства України», просить даний позов задовольнити.

01.06.2017 року позивач подала до суду заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить постановити рішення, яким визнати протиправними дії Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у врахуванні у складі заробітної плати при призначенні пенсії державного службовця ОСОБА_2 з 01.02.2011 року як державному службовцю в розмірі 84 відсотків з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати відповідно до довідок Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від 21 лютого 2017 року за № 1084/02, за № 1085/02 та за № 1086/02 із збереженням базового місяця для обчислення індексації пенсії до проведення такого перерахунку згідно з довідкою від 06 квітня 2017 року за № 797/03; повернути з Державного бюджету сплачений нею судовий збір.

16.05.2017 року представник Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подав до суду заперечення, в якому просить відмовити позивачу в задоволенні позову повністю. В запереченні вказує на те, що позов є безпідставним, оскільки дії управління відповідають вимогам чинного законодавства. У відповідності до статті 33 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ визначено складові заробітної плати державних службовців, а саме: посадовий оклад, премії, доплата за ранг, надбавка за вислугу років на державній службі та інші надбавки (Закон № 3723-ХІІ від 16.12.1993 на даний час втратив чинність на підставі Закону від 10.12.2015 № 889-УІІІ, крім пунктів 10 і 12 статті 37 цього Закону). З 01 лютого 2011 року ОСОБА_2 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу". До заяви додано довідку про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за спеціальне звання та надбавка за вислугу років) та довідки про складові заробітної плати (надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, премії та інші надбавки за 24 місяці роботи перед зверненням за пенсією). Відповідно до наданих довідок проведено розрахунок розміру заробітної плати. Порядок обчислення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям визначався постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 (із змінами), що діяла на момент призначення позивачці пенсії як державному службовцю та втратила чинність з 23.09.2016 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622. Згідно абзацу першого пункту 1 Постанови № 865 (із змінами) розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", визначався за вибором того, хто звернувся за пенсією за 60 календарні місяці роботи підряд або за 24 місяці роботи перед зверненням за пенсією. Згідно пункту 3 Постанови № 865 (із змінами), яка діяла на момент призначення пенсії ОСОБА_2, до розрахунку заробітку для обчислення пенсії включаються: посадовий оклад, надбавка за ранг, вислугу років під час призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом, ураховуються в розмірах, установлених на призначення пенсії. Враховуючи вище викладене, включити в заробіток для обчислення розміру пенсії державному службовцю матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та індексацію, що відображені в довідках, виданих Тлумацьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від 21.02.2017 №№ 1084/02, 1085/02, 1086/02, немає законних підстав. Тлумацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 є необгрунтованими та підстави для задоволення позову відсутні.

Позивач в судове засідання не з'явилася. Подала до суду заяву про розгляд справи без її присутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить задовільнити.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнала, посилаючись на підстави вказані у поданому запереченні, просила суд у задоволенні позовних вимог відмовити.

Суд, вислухавши пояснення представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Позивач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жит. АДРЕСА_1 перебуває на обліку в Тлумацькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області і отримує пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу" з 01.02.2011 р. при стажі роботи 33 роки 08 місяців, в тому числі на державній службі 14 років 05 місяців; розмір пенсійної виплати станом на 01.05.2017 року становить 2020,75 грн., тобто 84 % від заробітку, що стверджено довідкою № 1006/03 від 26.05.2017 р., виданою Тлумацьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області.

Відповідачем по справі листом від 03.03.2017 № 20/13-15 позивачу відмовлено в проведенні перерахунку пенсії, оскільки включити в заробіток для обчислення розміру пенсії державному службовцю матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та індексацію, що відображені в довідках, виданих Тлумацьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від 21.02.2017 №№ 1084/02, 1085/02, 1086/02, немає підстав.

Позивачу видані довідки №№ 1084/02, 1085/02, 1086/02 від 21.02.2017 року, згідно яких була виплачена матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати в період: з 01.02.2009 року до 31.12.2009 року; з 01.01.2010 року до 31.12.2010 року; з 01.01.2011 року до 31.01.2011 року.

Згідно довідки № 797/03 від 06.04.2017 року, виданої Тлумацьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області встановлено, що ОСОБА_2 знаходиться на обліку в Тлумацькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, отримує пенсію державного службовця у розмірі 2243,77 грн. в місяць, в т.ч. фіксований розмір індексації 223,02 грн.

Відповідно до частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася 17 липня 1997 року відповідно до Закону України від 17 липня 1997 року «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції», кожен при вирішенні питань щодо його цивільних прав і обов'язків або встановленні обґрунтованості будь якого кримінального обвинувачення, висунутого проти нього, має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Згідно частини першої статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

У відповідності з підпунктом 7 пункту 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 41/26486, одним із основних завдань управління є призначення (перерахунок) пенсії.

На підставі підпункту 5 пункту 6 згаданого Положення, управління Фонду має право проводити у порядку і випадках, встановлених законом, планові та позапланові перевірки у роботодавців та інших осіб бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів щодо достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб або для призначення пенсій, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час таких перевірок.

Частиною першою статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ передбачено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподаткованого доходу (прибутку), сукупного оподаткованого доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Згідно частини першої статті 41 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, зокрема, враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески.

Частина перша статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР передбачає, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Згідно зі статтею 2 Закону України «Про оплату праці», структура заробітної плати включає основну, додаткову та інші заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, встановлені Законом України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ.

Частиною другою статті 33 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на час призначення пенсії) визначено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Частинами шостою-сьомою цієї ж статті визначено, що державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Положенням пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» встановлено, що посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років при призначенні пенсії відповідно до законів, зазначених у пункті 1 цієї постанови (у пункті 1 постанови зазначений Закон України «Про державну службу»), враховується в розмірах, що виплачується на день звільнення з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії.

Згідно частини першої статті 35 Закону України «Про державну службу», державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Частиною першою статті 37 Закону України «Про державну службу» передбачено, що пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державним службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Статтею 37-1 вказаного Закону встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій . Перерахунок пенсій здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Верховним Судом України у постановах від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11, від 06 листопада 2013 року (справа № 21-350а13), Вищим адміністративним судом України в ухвалах від 06 лютого 2014 року (справа № К/800/53114/13), від 25 лютого 2014 року (справа № К/800/44856/13) визначено, що отримані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Позиція Верховного Суду України з цього питання викладена також 01 лютого 2013 року у «Висновках, викладених у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 КАС України, за 1 півріччя 2012 року».

Зокрема, визначено, що "отримані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. У цьому разі перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, стаття 41 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та стаття 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ. Закон України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ та Закон України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР щодо спірних відносин є загальними (постанова Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року у справі №21-430а11)".

Таким чином, за рахунок невключення до розрахунку середньомісячної суми складових заробітної плати, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, відповідач незаконно занизив розмір належної позивачу пенсії.

За таких обставинах суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в частині визнання протиправними дій відповідача щодо невключення до складу заробітної плати для призначення пенсії державного службовця матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу, включивши до складу заробітної плати для призначення пенсії суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати з урахуванням виплачених сум зі збереженням відсоткового проценту нарахування пенсії станом на час призначення пенсії.

Відповідно до частин першої-другої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно частини першої статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом 19.04.2017 року.

Ухвалою суду від 14.06.2017 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії в частині зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за період з 01.02.2011 року по 18.10.2016 року залишено без розгляду, у зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до суду.

Тому відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2, як державному службовцю в розмірі 84 відсотків, з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, відповідно до довідок Тлумацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від 21.02.2017 року за №1084/02, за №1085/02, за №1086/02 із збереженням базового місяця для обчислення індексації пенсії до проведення такого перерахунку згідно з довідкою від 06.04.2017 року за №797/03, починаючи з 19.10.2016 року.

Частина друга статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України надає право суду вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Суд зазначає, що суд не може обмежувати судовим рішенням термін або строк виплати перерахованого розміру пенсії.

Щомісячні пенсійні виплати здійснюються на постійній основі, один раз на місяць протягом невизначеного періоду часу, а тому цей вид виплат не є строковим і не може бути призначений на певний строк.

У цьому випадку визначається лише дата, з якої особа має право на отримання пенсії (чи її перерахунок). Кінцевий термін або строк, на який призначається пенсія, не може встановлюватись, оскільки це суперечить самому визначенню та суті пенсії. Тому виплату пенсії не може бути обмежено будь-яким кінцевим терміном або строком, оскільки це б обмежувало право особи на отримання державної пенсії, яка повинна виплачуватись постійно, один раз на місяць протягом невизначеного часу та без встановлення будь-якого терміну або строку виплати пенсії.

Вказана позиція відповідає висновкам, викладеним у постановах ВерховногоСуду України від 19 березня 2013 року у справі № 21-53а13 та від 23 квітня 2012 року у справі № 21-239а11, що відповідно до положень частини першої статті 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Таким чином, суд зазначає, що відповідач зобов'язаний включати до складу заробітної плати для призначення пенсії позивачу суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати при чергових перерахунках пенсії позивачу із застосуванням 84 відсотків від суми заробітної плати.

Враховуючи те, що судом задоволена вимога про зобовязання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу, тому слід зобов'язати відповідача здійснити відповідні виплати позивачу.

Виходячи з вищевикладеного, суд, оцінивши докази, надані сторонами у справі, їх належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статей 8, 19, 21, 22, 64 Конституції України, статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», статей 1, 2 Закону України «Про оплату праці», статей 33, 35, 37, 37-1 Закону України «Про державну службу», керуючись ст.ст. 6-14, 71, 72, 158-163, 167, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги ОСОБА_2 до Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Тлумацького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у врахуванні у складі заробітної плати при призначенні пенсії державного службовця ОСОБА_2 нарахованої та виплаченої суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання та індексації заробітної плати.

Зобовязати Тлумацьке об'єднане Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2, як державному службовцю в розмірі 84 відсотків, починаючи з 19.10.2016 року з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, відповідно до довідок Тлумацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від 21.02.2017 року за №1084/02, за №1085/02, за №1086/02 із збереженням базового місяця для обчислення індексації пенсії до проведення такого перерахунку згідно з довідкою від 06.04.2017 року за №797/03.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Городенківський районний суд Івано-Франківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а у випадку застосування частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання постанови.

Суддя Федів Л.М.