Ухвала суду № 67242221, 31.05.2017, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2017
Номер справи
808/2812/16
Номер документу
67242221
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

31 травня 2017 рокусправа № 808/2812/16 Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Чабаненко С.В.

суддів: Прокопчук Т.С. Шлай А.В.

за участю секретаря судового засідання: Горшкова В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпро апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь ім. А.М.Кузьміна" на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 19 грудня 2016 року по справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь ім. А.М.Кузьміна" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Запоріжжі Міжрегіонального Головного управління ДФС, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення, -

встановив:

Публічне акціонерне товариство «Електрометалургій завод «ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ» ім. А.М. Кузьміна» звернулось до суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС, в якому просив скасувати рішення відповідача №0000724101 від 12.09.2016 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на суму 170 грн. 00 коп.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 19 грудня 2016 року в задоволені позову відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального і матеріального права, просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов.

В судовому засіданні представник позивача за довіреністю (ОСОБА_1) підтримав доводи апеляційної скарги та просив її задовольнити.

Представник відповідача за довіреністю (ОСОБА_2) заперечив проти задоволення апеляційної скарги.

У відповідності до вимог статті 55 КАС України здійснено процесуальне правонаступництво відповідача з Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Запоріжжі Міжрегіонального Головного управління ДФС на Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, та доводи апеляційної скарги колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено письмовими доказами, наявними в матеріалах справи, що відповідачем проведена камеральна перевірка щодо своєчасності надання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів ПАТ «ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ» за червень 2016 року.

За результатами перевірки контролюючим органом 12.09.2016 року складено Акт №406/28-04-41-01/00186536, відповідно до висновків якого встановлено порушення пп.4 п.2 ст.6 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», п.1 р.ІІІ «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом №435 від 14.04.2015р., зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015р. №460/26905, а саме: несвоєчасне надання ПАТ «ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ» Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компетенції) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2016р.

На підставі акту перевірки податковим органом прийнято Рішення №0000724101 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким до позивача застосована штрафна санкція у сумі 170 грн. 00 коп. (а.с.15-16).

Відмовляючи в задоволені позову суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідачем обґрунтовано винесено Рішення №0000724101 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким до позивача застосована штрафна санкція у сумі 170 грн. 00 коп.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Приписами з п.4 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що платник єдиного внеску зобов'язаний: подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю.

Згідно з п.1 розділу ІІІ «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого 14.04.2015 Наказом Міністерства фінансів України №435 (у редакції Наказу Міністерства фінансів України 11.04.2016 №441), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905, страхувальники, крім зазначених у пунктах 5, 6 цього розділу, а також страхувальники, зазначені у пунктах 2, 4 цього розділу, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФО - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), у частині подання Звіту за таких осіб, зобов'язані формувати та подавати до органів доходів і зборів Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Звітним періодом є календарний місяць. Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів подається за формою №Д4 згідно з додатком 4 до цього Порядку.

Відповідно до п.7 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, органом доходів і зборів здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою. Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом.

В матеріалах справи наявні Повідомлення про отримання звітності від 21.07.2016 (а.с.23); Квитанцію №1 від 21.07.2016 (а.с.24); Квитанцію №2 від 25.07.2016 (а.с.25); Повідомлення про отримання звітності від 20.07.2016 (а.с.26); Квитанцію №1 від 20.07.2016 (а.с.27); Квитанцію №2 від 20.07.2016 (а.с.28); Квитанцію №2 від 21.07.2016 (а.с.29-31); Повідомлення про отримання звітності від 15.07.2016 (а.с.32); Квитанцію №1 від 15.07.2016 (а.с.33); Квитанцію №2 від 20.07.2016 (а.с.34); Повідомлення про отримання звітності від 19.07.2016 (а.с.35); Квитанцію №1 від 19.07.2016 (а.с.36).

Проте, відповідно до абз.І 1 п.1 сті. Розділу І Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом (Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. №435, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.04.2015р. за №460/26905 (далі - Порядок №435), звіт в електронній формі - це звіт за формою, передбаченою цим Порядком, у форматі, затвердженому в установленому законодавством порядку, який надсилається засобами електронного ЗВ'ЯЗКУ ІЗ дотриманням умов щодо реєстрації електронного цифрового ПІДПИСУ відповідальних осіб У порядку, визначеному законодавством.

Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 року №233. зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.04.2005 р. за №320/15011 (далі Інструкція №233), визначено абзацами 3.1 п. 1 розділу І поняття Квитанції№1 та Квитанції№2.

-квітанція про одержання податкового документа в електронному вигляді (перша квитанція) - електронний документ, що формується програмним забезпеченням органів ДПС та засвідчує факт і час одержання податкового документа в електронному вигляді;

-квитанція про приймання податкового документа в електронному вигляді (друга квитанція) - електронний документ, що формується програмним забезпеченням органів ДГІС та засвідчує факт та час приймання (неприймання) податкового документа в електронному вигляді у базу даних органів ДПС.

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2016 р. без помилок (про що свідчить Квитанція №2 «Пакет прийнято») ПАТ- «Дніпроспецсталь» було подано 21.07.2015 р. (Квитанція №1 від 21.07.2016 р за № 9126860820 (таблиця 4), № 9126866611 (таблиця 4.1), № 9126866695 (таблиця 4.5), № 9126866915 (табріиця 4.6). №9126866837 (таблиця 4.7).

Таким чином, відповідно до п.п. 7.7. розділу 111 Інструкції №233 датою подання ПАТ «Дніпроспецсталь» Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2016 р. є 21.07.2016 року, що є порушенням граничного терміну подання (20.07.2016 р.).

Отже, висновки, зазначені в акті камеральної перевірки від 12.09.2016 р. №4(06/28-(М-41 01/00186536, на підставі яких винесено спірне рішення, щодо своєчасності подання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошовою забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів ПАТ «Дніпроспецсталь» за червень 2016 р. та прийняте за результатами акти перевірки рішення про застосування фінансових санкцій № 0000724101 від 12.09.2016р. на суму 170,00 гри. колегія суддів вважає правомірними.

Крім того, колегія суддів враховуються позиція Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, викладена у листі від 13.10.2016 за №7393/06 відповідно до якого Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області на лист позивача від 12.09.2016 року №115-153 повідомляє, що відповідно до Законів України від 4 липня 2013 року №404-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» та від 4 липня 2013 року №406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» з 1 жовтня 2013 року адміністрування єдиного внеску, у тому числі стосовно прийняття та обробки звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, здійснює Державна фіскальна служба України.

Відповідно до «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року №435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за №460/26905, у разі виявлення помилки у Звіті до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до фіскального органу за місцем обліку. Враховуючи вищевикладене, зміни граничних термінів здачі звіту за червень 2016 року (або нарахування фінансових санкцій за несвоєчасне подання звітності) відносяться до компетенції Державної фіскальної служби України.

Також УПФУ у листі повідомило позивача, що за червень 2016 року від ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» надійшло три звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компетенції) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, з яких: - звіти від 19.07.2016 та 20.07.2016 не завантажені до бази даних через помилки у таблиці 5 додатку 4, що відбулося внаслідок технологічних негараздів; - звіт від 22.07.2016 року завантажений без помилок, дані звіту внесено до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Крім того, у листі УПФУ зазначено про відсутність зауважень до звітності підприємства за червень 2016 року.

Таким чином, враховуючи, що Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2016 року у строк до 20.07.2016 року позивачем не подано, тому рішення відповідача про застосування штрафних санкції є правомірним та скасуванню не підлягає.

Доводи апелянта щодо незадовільної роботи програмного забезпечення обробки звітності та зміни у системі подання електронної звітності МЕDОК, що унеможливило дотримання позивачем термінів подачі звітності, колегія суддів розцінює критично та зазначає, що в даному випадку відсутні об'єктивні обставини, які б доводили, що сформований у належний спосіб (без помилок) звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування позивачем було подано до 20.07.2016 року та лише за непереборних обставин (технічне налаштування програмного забезпечення), що сталось не з вини позивача, звіт був прийнятий відповідачем з порушенням термінів. Як зазначалось вище та підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими доказами, сформований без помилок звіт позивачем надіслано, а контролюючим органом прийнято 21.07.2016 року, тобто з пропуском строку передбаченого Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

З урахуванням приведеного, колегія суддів дійшла висновку, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні в судовому засідання усіх обставин справи в їх сукупності.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правового обґрунтування, покладеного в основу судового рішення, тому не можуть бути підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст.160, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

Ухвалив :

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь ім. А.М.Кузьміна" - залишити без задоволення.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 19 грудня 2016 року по справі № 808/2812/16- залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня її складення у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий: С.В. Чабаненко

Суддя: Т.С. Прокопчук

Суддя: А.В. Шлай