
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2017 року Справа № 803/676/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Валюха В.М.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Публічного акціонерного товариства «Ковельський м'ясокомбінат» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Ковельська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області (далі - Ковельська ОДПІ, позивач) звернулася з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства «Ковельський м'ясокомбінат» (далі - ПАТ «Ковельський м'ясокомбінат», відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 210827,13 грн. з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований суб'єктом господарювання, взятий на податковий облік, зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (далі - ПК України). За відповідачем рахується податковий борг в загальній сумі 210827,13 грн. Позивачем відповідачу була надіслана податкова вимога № 600-25 від 01.12.2014. Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20, пункту 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Позивач, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог (а. с. 70-71), просить стягнути з рахунків ПАТ «Ковельський м'ясокомбінат» податковий борг у розмірі 210020,36 грн.
До судового засідання, призначеного на 15:00 20.06.2017, представник позивача подав до суду письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності (а. с. 71).
Представник відповідача у судове засідання не прибув, при цьому повістка, яка надіслана рекомендованою кореспонденцією за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, не була вручена відповідачу з незалежних від суду причин (а. с. 57-59), а тому відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) необхідно вважати, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Згідно із частиною четвертою статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, хоча сторони належним чином були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, при цьому, від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому за відсутності перешкод для розгляду справи суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ПАТ «Ковельський м'ясокомбінат» зареєстроване як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 01.06.2017 № 1002643506 (а. с. 57-59), перебуває на обліку як платник податків у Ковельській ОДПІ, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 20.07.2015 № 1503171400232/313 (а. с. 9), має відкриті рахунки в банківських установах (а. с. 8).
Станом на 17.05.2017 за відповідачем рахується податковий борг у загальній сумі 210020,36 грн., в тому числі: з податку на додану вартість - 133,73 грн., з податку на прибуток - 5,00 грн., з орендної плати з юридичних осіб - 209881,63 грн., про що зазначено у довідці про суми заборгованості по податках і платежах до бюджетів ПАТ «Ковельський м'ясокомбінат» та підтверджується зворотнім боком облікової картки платника по вказаних платежах (а. с. 72-74, 42-48).
Податковий борг з податку на додану вартість виник через неповну сплату відповідачем штрафних санкцій визначених податковими повідомленнями-рішеннями № 0000261502 від 20.01.2016 (а. с. 16) та № 0004601201 від 04.08.2016 (а. с. 18), які відповідачем в адміністративному чи судовому порядку оскаржені не були.
Як вбачається із довідки про суми заборгованості по податках і платежах до бюджетів та даних зворотного боку облікової картки платника ПАТ «Ковельський м'ясокомбінат» з податку на додану вартість, з врахуванням пені у розмірі 0,33 грн., податковий борг відповідача з цього платежу становить 133,73 грн. (а. с. 42, 72-74).
Податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств виник внаслідок несплати відповідачем самостійно задекларованих платежів згідно з податковою декларацією від 14.04.2016, якою визначена сума податку, яка підлягає сплаті до бюджету за 2015 рік в сумі 5,00 грн. (а. с. 77-78).
Як вбачається із довідки про суми заборгованості по податках і платежах до бюджетів та даних зворотного боку облікової картки платника ПАТ «Ковельський м'ясокомбінат» з податку на прибуток приватних підприємств, податковий борг відповідача з цього платежу становить 5,00 грн. (а. с. 43, 72-74).
Податковий борг з орендної плати з юридичних осіб виник внаслідок несплати відповідачем самостійно задекларованих платежів згідно з податковими деклараціями:
від 18.02.2015, якою визначена сума податку, яка підлягає сплаті до місцевого бюджету міста Ковеля за період лютий - грудень 2015 року в сумі 54422,06 грн. (а. с. 32-33);
від 19.02.2016, якою визначена сума податку, яка підлягає сплаті до місцевого бюджету міста Ковеля за 2016 рік в сумі 85143,62 грн. (а. с. 34-35);
від 10.02.2017, якою визначена сума податку, яка підлягає сплаті до місцевого бюджету міста Ковеля за період січень - березень 2017 року в сумі 22562,94 грн. (а. с. 20-21);
від 19.02.2015, якою визначена сума податку, яка підлягає сплаті до місцевого бюджету Люблинецької селищної ради Ковельського району за період серпень - грудень 2015 року в сумі 1147,86 грн. (а. с. 28-29);
від 19.02.2016, якою визначена сума податку, яка підлягає сплаті до місцевого бюджету Люблинецької селищної ради Ковельського району за 2016 рік в сумі 4111,40 грн. (а. с. 36-37) та яка була зменшена на суму 320,48 грн. відповідно до уточнюючої декларації від 28.12.2016 (а. с. 38-39);
від 18.02.2015, якою визначена сума податку, яка підлягає сплаті до місцевого бюджету Зеленської сільської ради Ковельського району за 2015 рік в сумі 4094,35 грн. (а. с. 26-27) та яка була збільшена на суму 11025,56 грн. відповідно до уточнюючої декларації від 19.06.2015 (а. с. 30-31);
від 19.02.2016, якою визначена сума податку, яка підлягає сплаті до місцевого бюджету Зеленської сільської ради Ковельського району за 2016 рік у сумі 27650,31 грн. (а. с. 22-23) та яка була зменшена на суму 2155,56 грн. відповідно до уточнюючої декларації від 28.12.2016 (а. с. 40-41).
Як вбачається із довідки про суми заборгованості по податках і платежах до бюджетів та даних зворотного боку облікових карток платника ПАТ «Ковельський м'ясокомбінат» з орендної плати з юридичних осіб, з врахування пені у сумі 2172,82 грн., податковий борг відповідача з цього платежу становить 209881,63 грн. (а. с. 44-48, 72-74), в тому числі: податковий борг, що підлягає сплаті до місцевого бюджету міста Ковеля становить 163082,95 грн. (в тому числі пеня - 954,33 грн.), податковий борг, що підлягає сплаті до місцевого бюджету Люблинецької селищної ради Ковельського району становить 5027,81 грн. (в тому числі пеня - 89,03 грн.), податковий борг, що підлягає сплаті до місцевого бюджету Зеленської сільської ради Ковельського району становить 41770,87 грн. (в тому числі пеня - 1129,46 грн.).
Позивачем відповідно до статті 59 ПК України відповідачу 09.12.2014 була вручена податкова вимога № 600-25 від 01.12.2014 (а. с. 49).
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 ПК України передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Підпунктами 14.1.39, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання; грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.1 статті 59 ПК України).
Згідно із підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до пунктів 95.1 - 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, оскільки за відповідачем рахується податковий борг, щодо наявності та розміру якого відповідачем не подано до суду письмових заперечень та не надано доказів його сплати, тому позовні вимоги підлягають до задоволення шляхом прийняття постанови про стягнення податкового боргу у розмірі 210020,36 грн. з рахунків ПАТ «Ковельський м'ясокомбінат».
Як передбачено частиною четвертою статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Відтак, сплачений позивачем судовий збір в сумі 3162,40 грн. платіжним дорученням № 245 від 18.05.2017 (а. с. 2) з відповідача стягненню не підлягає.
Керуючись статтями 41, 122, 128, 162, 163 КАС України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Публічного акціонерного товариства «Ковельський м'ясокомбінат» (43008, Волинська область, місто Ковель, вулиця Володимирська, будинок 156, ідентифікаційний код 00443163) у банках, що обслуговують такого платника податків, на користь Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість та з податку на прибуток в загальному розмірі 138 гривень 73 копійки (сто тридцять вісім гривень сімдесят три копійки).
Стягнути з рахунків Публічного акціонерного товариства «Ковельський м'ясокомбінат» (43008, Волинська область, місто Ковель, вулиця Володимирська, будинок 156, ідентифікаційний код 00443163) у банках, що обслуговують такого платника податків, на користь місцевого бюджету міста Ковеля Волинської області податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 163082 гривні 95 копійок (сто шістдесят три тисячі вісімдесят дві гривні дев'яносто п'ять копійок).
Стягнути з рахунків Публічного акціонерного товариства «Ковельський м'ясокомбінат» (43008, Волинська область, місто Ковель, вулиця Володимирська, будинок 156, ідентифікаційний код 00443163) у банках, що обслуговують такого платника податків, на користь місцевого бюджету Люблинецької селищної ради Ковельського району Волинської області податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 5027 гривень 81 копійка (п'ять тисяч двадцять сім гривень вісімдесят одна копійка).
Стягнути з рахунків Публічного акціонерного товариства «Ковельський м'ясокомбінат» (43008, Волинська область, місто Ковель, вулиця Володимирська, будинок 156, ідентифікаційний код 00443163) у банках, що обслуговують такого платника податків, на користь місцевого бюджету Зеленської сільської ради Ковельського району Волинської області податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 41770 гривень 87 копійок (сорок одна тисяча сімсот сімдесят гривень вісімдесят сім копійок).
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 254 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя В.М.Валюх