
465/641/17
П О С Т А Н О В А
Іменем України
16.06.2017 року Франківський районний суд м.Львова у складі:
головуючого судді Дзеньдзюри С.М.
при секретарі Стасишин А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Західуніверсал плюс» до Львівської міської ради, Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування ухвали Львівської міської ради від 10.11.2016 року №1216 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 року № 4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» в частині п.17 Додатку 3-В, а саме щодо вилучення з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд, належної Товариству з обмеженою відповідальністю «Західуніверсал плюс» тимчасової споруди, що розташована за адресою м. Львів проспект Чорновола, 101 та визнання протиправним і скасування розпорядження Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради від 04.01.2017 року №2,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Львівської міської ради, Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування ухвали Львівської міської ради від 10.11.2016 року №1216 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 року № 4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» в частині п.17 Додатку 3-В, щодо вилучення з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд, належної Товариству з обмеженою відповідальністю «Західуніверсал плюс» тимчасової споруди, що розташована за адресою м. Львів проспект Чорновола, 101, а також про визнання протиправним та скасування розпорядження Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради від 04.01.2017 року №2.
В обгрунтування своїх позовних вимог покликаються на те, що оскаржуваною ухвалою міської ради належна позивачу споруда вилучена з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в м. Львові у зв’язку із скаргами мешканців. Однак відповідно до «Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові», така підстава для анулювання паспорту прив’язки – відсутня. Відповідно до вказаного Порядку наслідком подання мешканцями скарг щодо діяльності тимчасової споруди може бути лише обмеження або скасування режиму роботи департаментом економічної політики Львівської міської ради, а не прийняття рішення Львівською міською радою про виключення споруди з Комплексної схеми, і як наслідок її демонтаж. Зазначає, що ним здійснюється використання земельної ділянки у повній відповідності з вимогами Закону та договору оренди. На земельній ділянці влаштовано тимчасову споруду, що відповідає призначенню оренди землі, зазначеному в договорі. Також споруда відповідає погодженій проектній документації та діючому паспорту прив’язки, тому, на думку позивача, у Львівської міської ради не було жодних підстав для прийняття рішення про виключення такої споруди з Комплексної схеми. Відповідно і підстав для винесення розпорядження Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради від 04.01.2017 року № 2 про демонтаж тимчасової споруди – немає.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав суду завірену копію дозволу Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради №82 на виконання позивачем робіт з порушення об’єктів благоустрою влаштування будівельного майданчика для розміщення тимчасової споруди на проспекті Чорновола, 101.
Представник відповідача, Львівської міської ради, проти позову заперечив, вказавши, що оскаржуваною ухвалою №1216 від 10.11.2016 року позивача з комплексної схеми розміщення тимчасових споруд не вилучалось, а у зв’язку із скаргами мешканців Львівською міською радою вказаною ухвалою фактично було припинено договір оренди земельної ділянки. На запитання головуючого, чому додаток № 3-В до ухвали №1216 називається «Зміни у зв’язку із вилученням з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові» та в п.17 вказаного додатка зазначено «вилучено у зв’язку із скаргами мешканців», пояснила, що це було вказано помилково.
Представник відповідача, Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, проти позову заперечив, вказавши, що оскаржуване розпорядження Шевченківської районної адміністрації №2 від 04.01.2017 року про демонтаж винесено правомірно, на підставі ухвали Львівської міської ради №1216 від 10.11.2016 року та у зв’язку із закінченням договору оренди земельної ділянки.
Заслухавши пояснення представника позивача, представників відповідачів, дослідивши зібрані по справі докази у їх сукупності, з’ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 2.2 Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові передбачено, що термін розміщення тимчасових споруд не може перевищувати термін дії договору оренди земельної ділянки або договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, встановлений ухвалою міської ради. Відповідно до п.3.9 Порядку термін дії паспорта прив’язки встановлюється відповідно до терміну, зазначеного в ухвалі міської ради, з врахуванням містобудівної документації, державних норм та правил і Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд.
Судом встановлено, що 15.12.2015 року між позивачем та відповідачем 1 було укладено договір оренди землі терміном до 30.12.2016 року. Також судом встановлено, що Управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради позивачу виданий паспорт прив’язки, який дійсний до закінчення договору оренди земельної ділянки -30.12.2016 року.
Пунктом 17 додатку 3-В до ухвали Львівської міської ради №1216 від 10.11.2016 року позивача вилучено з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові у зв’язку із скаргами мешканців.
Оскільки ні законодавством України, ні чинними нормативними актами не передбачено повноваження органу місцевого самоврядування, Львівської міської ради, вилучати з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд у зв’язку зі скаргами мешканців, то суд приходить до висновку про протиправність прийняття Львівською міською радою п.17 додатку 3-В ухвали Львівської міської ради від 10.11.2016 року №1216 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 року № 4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова», щодо вилучення з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд, належної Товариству з обмеженою відповідальністю «Західуніверсал плюс» тимчасової споруди, що розташована за адресою м. Львів проспект Чорновола, 101.
При цьому суд не приймає до уваги пояснення представника відповідача 1 про те, що позивача з комплексної схеми розміщення тимчасових споруд не вилучалось, а у зв’язку із скаргами мешканців Львівською міською радою, вказаною ухвалою фактично було припинено договір оренди земельної ділянки, оскільки згідно п.39 договору оренди землі укладеного між сторонами, розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається. Крім цього, зі змісту ст.31 Закону України «Про оренду землі», договір оренди припиняється у випадках закінчення строку, на який його було укладено, викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом, поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря, ліквідації юридичної особи-орендаря, відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем, набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці. Також договір оренди землі може бути достроково розірваний на вимогу однієї із сторін за рішенням суду. Таким чином, на час винесення оскаржуваної ухвали, договір оренди не закінчився, а подання скарг мешканцями не тягне за собою припинення договору оренди земельної ділянки в односторонньому порядку однією із сторін.
Зважаючи на викладене, так як прийняття п.17 додатку 3-В ухвали Львівської міської ради від 10.11.2016 року №1216 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 року № 4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова», щодо вилучення з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд, належної Товариству з обмеженою відповідальністю «Західуніверсал плюс» тимчасової споруди, що розташована за адресою м.Львів проспект Чорновола, 101 є неправомірним, то слід визнати протиправним і розпорядження Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради №2 від 04.01.2016 року «Про демонтаж тимчасової споруди торговельного призначення для здійснення підприємницької діяльності за адресою проспект Чорновола, 101», оскільки таке розпорядження прийнято на виконання вищевказаної ухвали Львівської міської ради.
Керуючись ст.ст. 11, 18, 160-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити.
Визнати протиправним та скасувати п.17 Додатку 3-В ухвали Львівської міської ради від 10.11.2016 року №1216 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 року № 4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова», щодо вилучення з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд, належної Товариству з обмеженою відповідальністю «Західуніверсал плюс» тимчасової споруди, що розташована за адресою м. Львів проспект Чорновола, 101.
Визнати протиправним та скасувати розпорядження Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради від 04.01.2017 року №2.
Стягнути з Львівської міської ради на користь ТзОВ «Західуніверсал плюс» 689 грн. судового збору.
Стягнути з Шевченківської адміністрації Львівської міської ради на користь ТзОВ «Західуніверсал плюс» 689 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення через Франківський районний суд м.Львова.
Суддя С.М.Дзеньдзюра