Постанова № 67211735, 06.06.2017, Сквирський районний суд Київської області

Дата ухвалення
06.06.2017
Номер справи
376/1075/17-а
Номер документу
67211735
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Сквирський районний суд Київської області

Справа № 376/1075/17-а

Провадження № 2-а/376/69/2017

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" червня 2017 р. Сквирський районний суд Київської області

у складі: головуючого судді Клочка В.М.,

за участі секретаря Щур Л.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Сквира адміністративну справу за позовом управління праці та соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Київської області до ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та стягнення переплати соціальної допомоги,-

В С Т А Н О В И В:

26.04.2017 року Управління праці та соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Київської області (далі - позивач, Управління) звернулася до Сквирського районного суду Київської області із адміністративним позовом в якому просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління переплату

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що згідно заяви ОСОБА_1 від 30.03.2007 року, останній, на підставі ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», призначено допомогу як одинокій матері на 1-ну дитину: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. 12.04.2016 року відповідачка вдруге звернулася за допомогою одинокої матері та надала необхідні документи. Згідно довідки наданої з Управління пенсійного фонду України стало відомо, що відповідачка ОСОБА_1 отримує пенсію по втраті годувальника на малолітню ОСОБА_3 з 24.09.2014 року.

Відповідач вказує, що згідно запиту управління №613 від 22.03.2017 року до Сквирського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану було повідомлено, що в актовому записі №1 від 12.03.2007 року, складеного виконавчим комітетом Малоєрчиківської сільської ради Сквирського району Київської області щодо народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, 18.06.2014 внесені зміни на підставі рішення Сквирського районного суду Київської області №376/822/13-ц про встановлення факту батьківства після смерті батька дитини, рішення суду було встановлено, батьківство над малолітньою ОСОБА_3 та встановлено, те що відповідачка ОСОБА_1. з 2006 року перебувала у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_5.

Згідно вищевикладеного, відповідач втратила право на отримання допомоги як одинокій матері про що мала повідомити УПСЗН, відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Однак, відповідач про факт шлюбу УПСЗН не повідомила та продовжувала отримувати допомогу, внаслідок чого виникла переплата допомоги на дітей одиноким матерям за період з 01.07.2014 р. по 30.09.2016 р. склала 12655 грн. 20 коп.

На адресу відповідачки управління неодноразово надсилало листи № 2869 від 17.10.2016 року, №270 від 06.02.2017 року з проханням повернути виплачених коштів на рахунок управління, однак відповідачка станом на 20.04.2017 року так кошти і не повернула.

Представник позивача Ященко О.М., у судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про підтримання позовних вимог у повному обсязі та розгляду справи за його відсутності.

Відповідач ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином у судове засідання не з'явилася, про причини неявки суд не повідомила як і не надала заперечення проти позову.

На підставі ч.4, 6 ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.

Повно, всебічно та об'єктивно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади.

Судом встановлено, що згідно протоколів про призначення допомоги сім'ям з дітьми ОСОБА_1 перебувала на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Київської області та одержувала допомогу, як одинока мати одної малолітньої дитини: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751 .

Відповідно до ст.18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 р. № 2811-XII, право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.".

Відповідно до п.п. 46, 49 Постанови Кабінету Міністрів України №1751 від 27.12.2001 р. «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» та ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 р. №2811-XII, одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.

При виникненні обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, одержувач допомоги зобов'язаний повідомити у десятиденний строк орган праці та соціального захисту населення.

Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Згідно запиту управління №613 від 22.03.2017 року до Сквирського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану було повідомлено, що в актовому записі №1 від 12.03.2007 року, складеного виконавчим комітетом Малоєрчиківської сільської ради Сквирського району Київської області щодо народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, 18.06.2014 внесені зміни на підставі рішення Сквирського районного суду Київської області №376/822/13-ц про встановлення факту батьківства після смерті батька дитини, рішення суду було встановлено, батьківство над малолітньою ОСОБА_3 та встановлено, те що відповідачка ОСОБА_1 з 2006 року перебувала у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_5, даний факт відповідачка приховала від працівників управління.

Після встановлення факту шлюбних відносин, відповідач втратила право на отримання допомоги як одинокій матері на дитину про що мала повідомити УПСЗН, відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Однак, ОСОБА_1 про факт шлюбу УПСЗН своєчасно не повідомила та продовжувала отримувати допомогу, внаслідок чого виникла переплата допомоги на дітей одиноким матерям.

Згідно довідки долученої до матеріалів справи, вбачається, що ОСОБА_1 отримала переплату допомоги на дітей одиноким матерям, за період з 01.07.2014 р. по 30.09.2016 р., у розмірі 12655 грн. 20 коп.

На адресу відповідачки управління неодноразово надсилало листи № 2869 від 17.10.2016 року, №270 від 06.02.2017 року з проханням повернути виплачених коштів на рахунок управління, однак відповідачка станом на 20.04.2017 року так кошти і не повернула.

За викладених обставин, суд вважає, що переплачена сума допомоги, у розмірі 12655 грн. 20 коп., підлягає стягненню з відповідача на користь Державного бюджету в особі управлінні праці та соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Київської області.

На підставі вищевикладеного, керуючись п.1, п.4 ст. 18-1, ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 р., п.46, п.49 Постанови Кабінету Міністрів України №1751 від 27.12.2001 р. «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», ст.ст. 17, 94, 128, 159-163 КАС України,

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов управління праці та соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Київської області до ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та стягнення переплати соціальної допомоги задовольнити.

Поновити строк звернення до суду.

Визнати дії громадянки ОСОБА_1 неправомірними.

Стягнути із ОСОБА_1, на користь Державного бюджету в особі управління праці та соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Київської області (р/р 35416002004874, код 03193732, МФО 821018, банк отримувача УДК в Київській області КФК 1513045, КВК 15, КЕКВ 2730) суму переплати допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 12655 грн. (дванадцять тисяч шістсот п'ятдесят п'ять ) грн. 20 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання сторонами її копії, шляхом подачі апеляційної скарги через Сквирський районний суд Київської області.

Суддя :