ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 червня 2017 року м. Київ № 826/7708/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
Державного підприємства "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М.
Макарова"
до Відділу примусового виконання рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції
України
про скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанови.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються міст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Суд встановив, що позивачем подано позовну заяву про скасування постанови від 21.03.2017 про відкриття виконавчого провадження, проте, у прохальній частині позивач просить суд скасувати постанову від 21.03.2015 про відкриття виконавчого провадження. Разом з тим, позивачем в додатках до позовної заяви надано копію постанови від 21.03.2017 ВП №53618207 про відкриття виконавчого провадження.
Отже, позивачем не дотримані вимоги частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем, разом із позовною заявою, подано клопотання про відстрочити сплату судового збору, в якому він просить відстрочити сплату судового збору у розмірі 1 600,00 грн. у зв’язку із скрутним становищем, на підтвердження чого позивач надає постанови про арешт коштів боржника (Державне підприємство "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова"), звіт про фінансовий стан на 01.04.2017, довідку видану позивачем про стан невиплаченої заробітної плати тощо.
Відповідно до статті 8 Закону України “Про судовий збір”, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Оглянувши подані докази, суд дійшов висновку, що у даному випадку суд не вбачає підстав для відстрочення сплати судового збору.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" встановлено, що в 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року становить 1600 гривень.
Таким чином, за подання до адміністративного суду позову, який містить одну вимогу немайнового характеру, судовий збір належить сплатити в розмірі 1600,00 грн.
Суд встановив, що позивачем в адміністративному позові заявлена одна позовна вимога немайнового характеру, а саме: скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження, отже, в даному випадку, судовий збір дорівнює 1 600,00 грн.
Позивачем не надано доказів на підтвердження сплати судового збору.
Отже, позивачем не дотримані вимоги частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу необхідно:
- уточнити позовні вимоги в частині визначення реквізитів оскаржуваної постанови;
- надати примірники уточненого адміністративного позову для суду та для вручення відповідачу по справі
- надати документ на підтвердження сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України “Про судовий збір”.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
2. Залишити позовну заяву державного підприємства "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова" без руху.
3. Встановити позивачу 5-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили на усунення недоліків позовної заяви.
4. Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвал
Суддя О.П. Огурцов