
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
15 червня 2017 рокуЛьвів№ 876/6541/17Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді: Кухтея Р.В.
суддів: Носа С.П., Яворського І.О.
з участю секретаря судового засідання: Джули В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Управління Держпраці у Тернопільській області на ухвалу Тернопільського окружного адміністративного суду від 12 травня 2017 року про залишення позовної заяви без руху по справі за адміністративним позовом Управління Держпраці у Тернопільській області до Приватного підприємства «Сонячне» про застосування заходів реагування,
в с т а н о в и в :
У травні 2017 року Управління Держпраці у Тернопільській області звернулося в суд із зазначеним позов, в якому просило застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Приватного підприємства «Сонячне», а саме : зупинити зварювальні робот, газополумяні, наливні роботи обстеження, ремонт та чищення повітропроводів.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.05.2017 позовну заяву було залишено без руху.
Не погоджуючись із ухвалою суду першої інстанції, Управління Держпраці у Тернопільській області подало апеляційну скаргу, яку мотивує тим, що Головні управління Держпраці в областях є структурними підрозділами Держпраці, а відтак звільнені від сплати судового збору на підставі п. 20 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір». Тому просить скасувати оскаржувану ухвалу, а справу направити для продовження розгляду її до суду першої інстанції.
Ухвалою від 31.05.2017 було відкрито апеляційне провадження та призначено справу до апеляційного розгляду на 15.06.2017.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, а тому, апеляційний суд, відповідно до ч.1 ст.41 КАС, вважає за можливе провести розгляд заяв колегії суддів про самовідвід за відсутності сторін, без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та проаналізувавши подану апеляційну скаргу, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційне провадження було відкрито за апеляційною скаргою, яка не відповідає вимогам ст.187 КАС України, а тому така повинна бути залишена без руху, виходячи наступного.
Вимоги до апеляційної скарги визначені у статті 187 КАС України.
Частиною шостою цієї статті передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із ч.1 ст.4 цього Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становить 1600 грн. Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 1600 грн. 00 коп.
Водночас, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне наголосити, що п.20 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняється центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
Проте, в цій справі заявником апеляційної скарги є Управління Держпраці у Тернопільській області, яке є територіальним органом Державної служби України з питань праці.
При цьому, згідно викладених вище положень п.20 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнені структурні підрозділи лише виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад.
Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 1600 грн за реквізитами : отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - судовий збір за подання апеляційної скарги (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд.
Керуючись ст.ст. 41, 87, 108, 187, 189 КАС України, суд,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Управління Держпраці у Тернопільській області залишити без руху.
Встановити Управлінню Держпраці у Тернопільській області строк для усунення недоліків апеляційної скарги - 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий : Р.В.Кухтей
Судді : С.П.Нос
І.О. Яворський
Повний текст ухвали складено 16.06.2017.