
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 червня 2017 рокум. Ужгород№ 807/760/17
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Шешеня О.М., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання рішень та вимоги протиправними, -
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДФС про визнання рішень та вимоги протиправними.
Однак, подана позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), виходячи з наступного.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України: у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України: адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається з позовної заяви, позивач у поданому ним адміністративному позові жодним чином не обґрунтовує свої позовні вимоги до відповідача - Головного управління ДФС у Закарпатській області. Зокрема, як вбачається з тексту позовної заяви, у ній взагалі відсутні позовні вимоги, а саме прохальна частина позовної заяви. З тексту позовної заяви вбачається, що позивачем не наведено та не обґрунтовано жодним чином позовних вимог. Зокрема, дана обставина підтверджується відсутністю прохальної частини позовної заяви щодо визнання протиправним та скасування будь-яких документів (рішень про застосування штрафних санкцій, вимоги про сплату, податкового повідомлення-рішення тощо), винесених відповідачем - Головним управлінням ДФС у Закарпатській області.
Позивачем у позові не наведено жодним чином обставин та вимог, у чому полягає суть порушення Головного управління ДФС у Закарпатській області, тобто які саме вимоги позивач заявляє до відповідача та що саме просить визнати протиправним чи скасувати (чи рішення про застосування штрафних санкцій, чи податкове повідомлення-рішення, чи вимогу про сплату боргу тощо).
Окрім цього, у позовній заяві відсутня дата подання позовної заяви, що є порушенням ч. 4 ст. 106 КАС України: позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем також не надано додатків до копії позовної заяви, які необхідно направити відповідачу по справі, а надано лише саму копію позовної заяви, чим порушено також вимоги ч. 3 ст. 106 КАС України: до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Крім того, позивачем взагалі не сплачено судовий збір за позовну заяву та не надано доказ його сплати, зокрема оригінал квитанції чи платіжного доручення про сплату судового збору, чим порушено також вимоги ч. 3 ст. 106 КАС України: до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі-Закон України «Про судовий збір») врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Зокрема, ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 1 пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду адміністративного позову: 1) майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, фізичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, подана позивачем позовна заява потребує виправлення та усунення недоліків.
Отже, для виправлення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно зазначити зміст позовних вимог до відповідача, а саме конкретно зазначати, які саме дії чи бездіяльність він оскаржує (визнати протиправними дії та скасувати рішення, вимогу про сплату боргу, податкове-повідомлення-рішення тощо) та зазначити про це у прохальній частині позову. Окрім цього, позивачу необхідно зазначити дату подання позовної заяви, надати суду копії додатків до позовної заяви (документів, які приєднуються до позовної заяви), оскільки останні необхідно направити відповідачу у справі. Крім того, сплатити судовий збір згідно з нормами Закону України «Про судовий збір».
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); Отримувач коштів УК у м. Ужгороді, 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; Банк отримувача ГУ ДКСУ у Закарпатській області; Код банку отримувача (МФО) 812016; Рахунок отримувача: 31210206784002; Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного та керуючись статтями 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання рішень та вимоги протиправними - залишити без руху.
2.Надати позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в описовій частині даної ухвали, до 26 червня 2017 року.
3.Копію ухвали надіслати позивачу.
4.Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачу.
5.Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.
Суддя О.М. Шешеня