Постанова № 67164124, 09.06.2017, Олександрівський районний суд Донецької області

Дата ухвалення
09.06.2017
Номер справи
240/59/17
Номер документу
67164124
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 240/59/17 р.

Номер провадження № 2-а/240/7/17 р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 червня 2017 року Олександрівський районний суд Донецької області

у складі : головуючого - судді Щербак Ю.В.,

при секретарі - Осадчій Л.В.,

за участю :

предст. позивача - ТОВ «Комстрой 2014» - ОСОБА_1,

предст. відповідача Олександрівської селищної ради ОСОБА_2,

розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комстрой 2014» до Олександрівської селищної ради про визнання недійсним результатів конкурсу,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду, зазначивши, що 9 листопада 2016 року Олександрівською селищною радою Донецької області проведено конкурс на визначення особи зі збору та вивозу твердих та рідких побутових відходів на території Олександрівської селищної ради. Відповідачем було опубліковано оголошення, яке всупереч п.8 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, не містить інформації, передбаченої п.п.1-4, 7-9, 13 п.5 цього Порядку ,яка є обовязковою в разі оголошення конкурсу.

Позивач наполягає, що вказане порушення тягне за собою визнання недійсним результатів конкурсу, бо є грубим порушенням прав учасників конкурсу.

Під час судового розгляду позивач звернувся із уточненням до адміністративного позову, вказуючи, що не зазначенням в оголошенні обовязкової для опублікування інформації порушено права ТОВ «Комстрой 2014» як учасника конкурсу, бо звузило обсяг його прав. Крім того, в оголошенні не вказано час проведення конкурсу, а лише зазначено, що конкурс відбудеться 9 листопада 20016 року, і це також є грубим порушенням прав учасників конкурсу.

На підставі викладеного, позивач просить визнати протиправними дії виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Донецької області щодо проведення конкурсу 9 листопада 2016 року з визначення особи на надання послуг зі збору та вивозу твердих і рідких побутових відходів на території Олександрівської селищної ради. А також визнати нечинними: протокол засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу № 1 від 9 листопада 2016 року та рішення виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Донецької області № 78 від 10 листопада 2016 року «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради».

Представник позивача в судовому засіданнівимоги позовної заяви підтримав , пояснюючи, що в оголошенні відсутня інформація, яка є обовязковою та необхідною учасникам конкурсу для складання конкурсної пропозиції. Так, позивач був обізнаний щодо оголошення конкурсу, але не зміг подати конкурсну пропозицію через відсутність необхідних даних щодо характеристик території, обєктів утворення побутових відходів, обєктів поводження з побутовими відходами. Представник позивача зазначив, що , будучи директором ТОВ «Комстрой 2014», він звернувся з заявою про участь ТОВ у конкурсі 8 листопада 2016 року, бо законом передбачено його право звернутися в останній день прийняття заяв. Конкурсну пропозицію не надав, бо не отримав від організатора конкурсу конкурсну документацію протягом трьох робочих днів, як це передбачено п. 10 Порядку проведення конкурсу.

9 листопада 2016 року позивач не звернувся до організатора конкурсу, бо вважав, що отримає конкурсну документацію, складе пропозицію та надасть безпосередньо в день проведення конкурсу.

Та обставина, що він не був обізнаний щодо часу проведення конкурсу, позбавила представника позивача можливості надати конкурсну пропозицію безпосередньо під час проведення конкурсу.

Представник відповідача позов не визнав, пояснюючи, що позивач у 2015 та 2016 роках був переможцем оголошених конкурсів з визначення виконавця послуг із збирання, вивезення та утилізації твердих та рідких побутових відходів на території Олександрівської селищної ради. Отже, він був добре обізнаний з умовами конкурсу та характером послуг, на виконання яких оголошено конкурс. Він два роки складав конкурсну пропозицію та приймав участь у конкурсі, тому мав можливість скласти конкурсну пропозицію.

Втім, будучи переможцем конкурсу у 2016 році ТОВ «Комстрой 2014 року» уклав договір з відповідачем на надання послуг з вивезення побутових відходів, але не виконував належним чином взяті на себе обовязки ,навіть, за умов всілякого сприяння зі сторони відповідача. Так, 5 жовтня 2016 року позивач звернувся з листом до відповідача, яким повідомило про припинення надання послуг з 6 жовтня 2016 року, у звязку з цим і було розірвано раніше укладений договір про надання послуг та оголошено конкурс.

Проаналізувавши зібрані докази, суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 1 п. «в» ст. 21 Закону України «Про відходи» ,до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами відноситься організація збирання і видалення побутових відходів.

За статтею 35-1 цього ж Закону, збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Відповідно до п. 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою КМУ від 16 листопада 2011 року № 1173, підготовка та проведення конкурсу забезпечуються виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або місцевою державною адміністрацією у разі делегування їй повноважень відповідними радами у порядку, встановленому законом.

Згідно п. 8 Порядку, організатор конкурсу публікує в офіційних друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про проведення конкурсу, яке повинне містити інформацію, передбачену підпунктами 1 - 4, 7 - 9, 13 пункту 5 цього Порядку, а також про способи і місце отримання конкурсної документації.

За вимогами п. 9 Порядку, кінцевий строк подання конкурсних пропозицій не може бути менший ніж 30 календарних днів з дати опублікування оголошення про проведення конкурсу.

6 жовтня 2016 року виконавчим комітетом Олександрівської селищної ради прийнято рішення № 73 «Про проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради» , за яким конкурс призначено на 9 листопада 2016 року о 13 годині. Затверджено умови проведення конкурсу та склад конкурсної комісії ( а.с. 55-56).

Виконавчий комітет Олександрівської селищної ради розмістив оголошення в місцевій газеті «Вісті Олександрівщини» № 40 від 8 жовтня 2016 року про проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради. В оголошенні зазначено, що конкурс відбудеться 9 листопада 2016 року у приміщенні Олександрівської селищної ради за вказаною адресою. Визначений строк прийняття пропозицій протягом 30 днів з дня оприлюднення. Крім того, в оголошенні зазначений телефон керуючої справами виконкому - секретаря конкурсної комісії ,для отримання додаткової інформації про кваліфікаційні вимоги та критерії конкурсу ( а.с. 25).

За протоколом №1 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, рідких побутових відходів на території Олександрівської селищної ради від 9 листопада 2016 року ухвалено рішення про проведення розкриття конкурсної пропозиції,що надійшла від ФОП ОСОБА_3І.(а.с.59-60).

Рішенням виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Олександрівського району Донецької області від 10 листопада 2016 року №78 «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради» затверджено Протокол засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, рідких побутових відходів на території Олександрівської селищної ради від 9 листопада 2016 року та визначено виконавця послуг із вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради строком на 1 рік (а.с.57-58).

Позивач посилається на відсутність в оголошенні інформації, передбаченої підпунктами 4,7-9,13 пункту 5 Порядку, а також не зазначено час проведення конкурсу, а визначено день.

Суд вважає встановленим, що дійсно в оголошені відсутня інформація пункту 5 Порядку, а саме:

4) кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу:

наявність матеріально-технічної бази;

вартість надання послуг;

досвід роботи з надання послуг з вивезення побутових відходів;

наявність та кількість працівників відповідної кваліфікації;

наявність ліцензії на провадження господарської діяльності із збирання і заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини (у разі проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення вторинної сировини, що утворилася в результаті роздільного збирання побутових відходів);

7) характеристика території, де повинні надаватися послуги з вивезення побутових відходів: розміри та межі певної території населеного пункту та перелік розміщених у зазначених межах об'єктів утворення побутових відходів, середня відстань до об'єктів поводження з відходами та їх місцезнаходження.

Межі певної території населеного пункту, де планується надавати послуги з вивезення побутових відходів, визначає організатор конкурсу: для міста - у межах не менше одного району, для селища та села - не менше його загальної території;

8) характеристика об'єктів утворення побутових відходів за джерелами їх утворення:

багатоквартирні житлові будинки:

- загальна кількість будинків, у тому числі будинки з п'ятьма і більше поверхами із сміттєпроводами, кількість мешканців таких будинків;

- місцезнаходження будинків, їх характеристика залежно від наявності видів благоустрою (каналізації, центрального опалення, водо- та газопостачання);

- кількість будинків, у яких відсутнє централізоване водопостачання та каналізація, а рідкі відходи зберігаються у вигрібних ямах;

- відомості про балансоутримувачів будинків;

-наявність, кількість, місцезнаходження, об'єм і належність контейнерів (контейнерних майданчиків) для зберігання та збирання різних побутових відходів;

одноквартирні житлові будинки:

- загальна кількість будинків, кількість мешканців таких будинків;

-місцезнаходження будинків, їх характеристика залежно від наявності видів благоустрою (каналізації, центрального опалення, водо- та газопостачання);

- кількість будинків, у яких відсутнє централізоване водопостачання та каналізація, а рідкі відходи зберігаються у вигрібних ямах;

-наявність, кількість, місцезнаходження, об'єм і належність контейнерів (контейнерних майданчиків) для зберігання та збирання різних побутових відходів;

- характеристика під'їзних шляхів;

підприємства, установи та організації:

- загальна кількість та перелік підприємств, установ та організацій, їх характеристика (бюджетні або інші споживачі, наявність каналізації, центрального опалення, водо- та газопостачання), місцезнаходження, кількість, об'єм, місцезнаходження та належність контейнерів;

- площа зелених насаджень на території підприємства, установи та організації (у разі їх наявності);

9) характеристика, включаючи потужність, та місцезнаходження об'єктів поводження з побутовими відходами (об'єкти перероблення, сортування, утилізації, видалення відходів, об'єкти поводження з небезпечними відходами у складі побутових відходів тощо).

У разі відсутності відповідного об'єкта поводження з побутовими відходами на певній території або недостатнього обсягу потужностей для відповідної кількості побутових відходів (небезпечних відходів у складі побутових відходів) відходи повинні перевозитися до відповідного найближчого об'єкта поводження з ними;

В оголошенні також не зазначений спосіб подання конкурсних пропозицій ( п.п.13 п. 5 Порядку)

Щодо місця та кінцевого строку подання конкурсних пропозицій в оголошенні зазначено : протягом 30 днів з дня оприлюднення оголошення у приміщенні Олександрівської селищної ради із зазначенням адреси.

Заява представника позивача на участь ТОВ «Комстрой 2014» у конкурсі з визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради на 2016-2017 роки була подана 8 листопада 2016 року, про що свідчить реєстрація вхідної кореспонденції за № 02-26/871 від 8 листопада 2016 року ( а.с.24)

Позивачем не зазначено будь яких перепон до надання заяви про участь у конкурсі вчасно. Так,відповідачем надіслано позивачу лист із зазначенням про оголошення конкурсу за вих №02-27/899 від 16 жовтня 2016 року ( а.с. 158).

Представник позивача в судовому засіданні повідомив, що був обізнаний про оголошення конкурсу та строки подання заяви з самого початку строку 8 жовтня 2016 року, побачивши оголошення в газеті , але вирішив скористатися своїм правом подати заяву в останній день строку.

Отже, будучи обізнаним щодо строків подання пропозиції, позивачем ці строки було порушено з власної вини та заява подана після спливу встановлених строків подання заяв 8 листопада 2016 року , в той час, як строк спив 7 листопада 2016 року.

Опитаний в судовому засіданні свідок секретар конкурсної комісії ОСОБА_4, пояснила, що представник позивача подав заяву на участь у конкурсі , але вона не розглядалась, як така, що надійшла поза межами встановленого строку. ТОВ «Комстрой 2014» не був учасником конкурсу і не надавав конкурсну пропозицію.

Таким чином, не будучи учасником конкурсу, представник позивача не може посилатися, що його права порушені ненаданням йому конкурсної документації відповідно до п. 10 Порядку.

За таких обставин ,суд вважає ,що відсутні підстави для визнання не чинними протоколу засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу № 1 від 9 листопада 2016 року та рішення виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Донецької області № 78 від 10 листопада 2016 року «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових та рідких відходів на території Олександрівської селищної ради» .

На підставі викладеного, з огляду на те, що допущені відповідачем порушення п. 8 Порядку й відсутність в оголошенні певної інформації не повязано з пропуском позивачем строку подання заяви про участь у конкурсі та не перешкоджало реєстрації позивача як учасника конкурсу, позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 159 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ :

В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Комстрой 2014» до Олександрівської селищної ради про визнання недійсним результатів конкурсу відмовити.

Постанова суду набирає чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги , якщо скаргу не було подано.

Апеляційна скарга може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Олександрівський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови . Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 14 червня 2017 року.

Суддя Ю.В.Щербак