
15.06.2017
№ 637/149/17
№ 1-кс/637/128/17
У Х В А Л А
Іменем України
15 червня 2017 року с.м.т. Шевченкове
Слідчий суддя Шевченківського районного суду Харківської області Островська Н.І.,
за участю секретаря Катренко Ю.С.,
прокурора Дудника В.В.,
розглянувши клопотання начальника СВ Шевченківського ВП Купянського відділу поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_1, погоджене з начальником Шевченківського відділу Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_2, про надання дозволу на залучення спеціаліста для проведення позапланової виїзної ревізії (перевірки) за матеріалами досудового розслідування, внесеними до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016221320000079 від 12.08.2016 року за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України ,-
в с т а н о в и в :
13.06.2017 року до Шевченківського районного суду Харківської області надійшло клопотання начальника СВ Шевченківського ВП Купянського відділу поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_1, погоджене з начальником Шевченківського відділу Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_2, про надання дозволу на залучення спеціалістів Північно-східного офісу Держаудитслужби для проведення позапланової виїзної ревізії (перевірки) Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області за період діяльності з 01.08.2015 року по 30.11.2015 року, яку здійснити в період часу з 20.06.2017 року по 05.07.2017 року, в ході якої перевірити та висвітлити наступні питання: наявність договорів, проектно-кошторисної документації на виконання поточного та капітального ремонту асфальтобетонного покриття на різних ділянках місцевості в с.м.т. Шевченкове Харківської області за період починаючи з 07.08.2015 року по 02.11.2015 року, стан їх виконання та проведення розрахунків за виконані роботи; визначити суму спричинених збитків, нанесених Шевченківській селищній раді Харківської області у разі укладених чи не укладених договорів на проведення поточного та капітального ремонту асфальтобетонного покриття на різних ділянках в с.м.т. Шевченкове Харківської області за період з 07.08.2015 року по 02.11.2015 року; чи не перевищена вартість виконаних робіт поточного ремонту асфальтобетонного покриття на різних ділянках в с.м.т. Шевченкове Харківської області за період з 07.08.2015 року по 02.11.2015 року та вартість закупівлі матеріалів для проведення ремонту; чи мають місце розбіжності та невідповідності фактичним даним по проведенню поточного та капітального ремонту асфальтобетонного покриття на різних ділянках в с.м.т. Шевченкове Харківської області за період з 07.08.2015 року по 02.11.2015 року бухгалтерським звітам, головній книзі, первинній бухгалтерській документації, загальному журналу робіт ФОП ОСОБА_3.
В обґрунтування клопотання зазначено, що між Шевченківською селищною радою Шевченківського району Харківської області в особі її голови ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_3 в період часу з 15.08.2015 року по 02.11.2015 року укладено двадцять пять договорів підряду на виконання робіт, повязаних з капітальним та поточним ремонтом асфальтобетонного покриття на різних ділянках, розташованих в с.м.т. Шевченкове Шевченківського району Харківської області, на загальну суму 3191806 грн., які проводились із суттєвим завищенням вартості матеріалів, вартості робіт, а також заміною матеріалів більш дешевими аналогами.
Крім того, ФОП ОСОБА_3, не маючи спеціалізованої дорожньої будівельної техніки та достатньої кількості робітників, укладав договори субпідряду про виконання ремонту доріг з іншими особами, розмір оплати за які був значно нижчим, ніж у договорі підряду, що дозволило привласнити кошти в сумі близько 400 тис. грн…
В звязку з вищевикладеним, виникла необхідність залучення спеціалістів Північно-східного офісу Держаудитслужби з метою проведення позапланової виїзної ревізії (перевірки) з метою визначення матеріальних збитків, завданих посадовими особами Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області.
Клопотання про фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчому судді не надходило і за ініціативою суду не здійснюється відповідно положень ст. 107 КПК України.
Прокурор у судовому засіданні підтримав заявлене клопотання і просить його задовольнити.
Слідчий суддя, дослідивши документи, оцінивши докази, якими обґрунтовується клопотання, дійшов наступного.
Відповідно до п.п. «в», «б» п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року у Кримінальному процесуальному кодексі України виключено п. 4 ч. 2 ст. 40 та п. 6 ст. 36 КПК України щодо повноважень слідчого і прокурора призначати ревізії та перевірки в порядку, передбаченому законом.
При цьому, відповідно до положень п. 21 ч. 2 ст. 36, п. 9 ч. 2 ст. 40 КПК України, прокурор, слідчий уповноважені здійснювати інші повноваження, передбачені КПК України.
Зокрема, відповідно до ст.ст. 91, 93 КПК України передбачено обставини, які підлягають доказуванню та порядок збирання доказів. Пунктом 3 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб підприємців контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Водночас, відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 804 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 року, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, якщо такі перевірки проходять за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.
Слідчим суддею встановлено, що 12.08.2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016221320000079 внесені відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України.
Як передбачено ст. 4 КПК України кримінальне провадження на території України здійснюється з підстав та в порядку, передбаченому цим Кодексом, незалежно від місця вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно ст. 9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобовязані неухильно додержуватись вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Закони та інші нормативно-правові акти України, положення яких стосуються кримінального провадження, повинні відповідати цьому Кодексу. При здійсненні кримінального провадження не може застосовуватись закон, який суперечить цьому Кодексу.
У відповідності до вимог КПК України слідчим суддею в межах його компетенції на етапі досудового розслідування розглядаються клопотання слідчого (прокурора) по застосуваннюзаходів забезпечення кримінального провадження, повний перелік видів яких визначений ст. 131 КПК України, клопотання про проведення слідчих дій, визначених у главі 20 КПК України.
Згідно ч.1ст.92 КПК Україниобов'язок доказування обставин, передбаченихстаттею 91 КПК Українипокладається на слідчого та прокурора.
Відповідно до ч.2ст.93 КПК Українисторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Частинами 1 та 2статті 132 КПК Українипередбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді, клопотання про застосування цих заходів на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
З огляду на викладене, системний аналіз даних статейКПК Українидає підстави для висновку, що для встановлення вчинення кримінального правопорушення слідчому та прокурору в якості доказу необхідно отримати матеріали позапланової перевірки Північно-східного офісу Держаудитслужби у Шевченківській селищній раді Шевченківського району Харківської області, які у сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження № 42016221320000079 від 12.08.2016 року матимуть суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме за допомогою лише таких матеріалів перевірки можливо встановити або спростувати факт зловживання службовимстановищем з боку посадових осіб Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області, тому проведення позапланової перевірки залишається необхідною.
Керуючись ст.ст. 4, 9, 131, 223-266, 309, 310 КПК України, слідчий суддя,-
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Надати спеціалістам Північно-східного офісу Держаудитслужби (адреса: 61022 м. Харків, пл. Свободи-5, 4 під'їзд, 10 поверх, Держпром) дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії (перевірки) в Шевченківській селищній раді Шевченківського району Харківської області (код ЄДРПОУ: 04400156, адреса: 63601, Харківська область, с.м.т. Шевченкове, вул. Центральна-9"а") за період діяльності з 01.08.2015 року по 30.11.2015 року.
Проведення позапланової виїзної ревізії (перевірки) спеціалістам Північно-східного офісу Держаудитслужби здійснити в період з 20.06.2017 року по 05.07.2017 року, в ході якої перевірити та висвітлити наступні питання:
- наявність договорів, проектно-кошторисної документації на виконання поточного та капітального ремонту асфальтобетонного покриття на різних ділянках місцевості в с.м.т. Шевченкове Харківської області за період починаючи з 07.08.2015 року по 02.11.2015 року, стан їх виконання та проведення розрахунків за виконані роботи;
- визначити суму спричинених збитків, нанесених Шевченківській селищній раді Харківської області у разі укладених чи не укладених договорів на проведення поточного та капітального ремонту асфальтобетонного покриття на різних ділянках в с.м.т. Шевченкове Харківської області за період з 07.08.2015 року по 02.11.2015 року;
- чи не перевищена вартість виконаних робіт поточного ремонту асфальтобетонного покриття на різних ділянках в с.м.т. Шевченкове Харківської області за період з 07.08.2015 року по 02.11.2015 року та вартість закупівлі матеріалів для проведення ремонту;
- чи мають місце розбіжності та невідповідності фактичним даним по проведенню поточного та капітального ремонту асфальтобетонного покриття на різних ділянках в с.м.т. Шевченкове Харківської області за період з 07.08.2015 року по 02.11.2015 року бухгалтерським звітам, головній книзі, первинній бухгалтерській документації, загальному журналу робіт ФОП ОСОБА_3.
Зобов'язати службових осіб Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської област забезпечити допуск до перевірки та надати спеціалістам Північно-східного офісу Держаудитслужби всі необхідні документи для проведення позапланової перевірки.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
ОСОБА_5