
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5
УХВАЛА
14 червня 2017 року К/800/17905/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Борисенко І.В., розглянувши
матеріали касаційної скарги Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області
на постанову Київського окружного адміністративного суду від 02.06.2016
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 21.07.2016
у справі № 810/869/16
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітаполіс»
до Державної фіскальної служби України
Головного управління ДФС у Київській області
Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного
управління ДФС у Київській області
про визнання незаконними та скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області б/н від 26.05.2017 на постанову Київського окружного адміністративного суду від 02.06.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 21.07.2016 у справі № 810/869/16.
Вказана касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.5 ст.213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
Згідно ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду, ставка судового збору встановлена у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Частиною 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно пп.1 п.3 ч.2 ст.4 названого Закону ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі на 1 січня 2016 року становив 1378 грн.
Як визначено частиною 3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з наявних матеріалів, позивачем заявлені чотири вимоги немайнового характеру.
Проте, до касаційної скарги додані докази (платіжне доручення № 289 від 22.05.2017 про сплату судового збору в розмірі 1 653,60 грн.) сплати судового збору у розмірі меншому, ніж передбачено Законом.
Як встановлено з наявних матеріалів, заявником судовий збір сплачений не у повному розмірі - не доплачено 4 960,80 грн., виходячи з розрахунку: 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме: 120% х 5 512,00 грн. (1378,00 грн. х 4) = 6 614,00 грн.
Таким чином, органом ДПІ не сплачено судовий збір у встановленому законом розмірі, а також не надані копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Крім того, з наявних матеріалів вбачається, що скаржник, порушуючи питання про поновлення процесуального строку на подачу касаційної скарги, зазначає, що ухвалою Вищого адміністративного суду України від 07.09.2016 касаційну скаргу відповідача було повернуто скаржнику у зв'язку з несплатою судового збору та невиконання вимог ухвали суду було зумовлено відсутністю коштів для сплати судового збору.
Проте, наведені причини пропуску процесуального строку не можуть бути визнані судом поважними, оскільки жодних доказів на підтвердження обставин, викладених у клопотанні про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження (зокрема, щодо відсутності у контролюючого органу коштів для сплати судового збору у відповідний період), відповідачем суду не надано.
Таким чином, наведені скаржником підстави пропуску процесуального строку не можуть бути визнані судом поважними, а тому підстав для поновлення пропущеного процесуального строку у суду немає.
Відповідно до ч.4 ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Отже, скаржнику слід навести суду касаційної інстанції інші підстави та надати належні докази, якими б підтверджувалась поважність підстав пропуску строку касаційного оскарження ухвали суду апеляційної інстанції.
Виходячи з наведеного, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення вказаних вище недоліків.
Відповідно до ч.2 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
У зв'язку з цим скаржнику слід усунути вищезазначені недоліки у встановлений судом касаційної інстанції строк.
Керуючись ст.ст. 108, 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області залишити без руху.
2. Встановити скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги - протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху шляхом подання суду документу про доплату судового збору у встановленому розмірі та заяви із зазначенням інших підстав, якими б підтверджувалась поважність причин пропуску строку касаційного оскарження ухвали суду апеляційної інстанції від 21.07.2016 (з долученням належних доказів), а також копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
3. Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя(підпис
Вищого адміністративного
суду України І.В. Борисенко