Ухвала суду № 67155009, 14.06.2017, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2017
Номер справи
817/2408/16
Номер документу
67155009
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.

Суддя-доповідач:Мацький Є.М.

УХВАЛА

іменем України

"14" червня 2017 р. Справа № 817/2408/16

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Мацького Є.М.

суддів: Капустинського М.М.

Шидловського В.Б.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "24" березня 2017 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Коляда" до Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, ,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ "Коляда" звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області, в якому просить визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення від 04.11.2016 року №0005801201.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що оспорюване податкове повідомлення-рішення прийняте за наслідками камеральної перевірки даних системи електронного адміністрування ПДВ за липень, серпень 2016 року, під час якої виявлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, що стало підставою для застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі, визначеному ст. 120-1 ПК України. Позивач вважає, що відповідачем було порушено процедуру проведення перевірки, зокрема, не забезпечено присутність платника податків при її проведенні, а предметом дослідження була не податкова звітність. Крім того, позивач зазначає, що описані в акті перевірки податкові накладні зареєстровані в межах визначених законодавством граничних термінів. Також, на думку позивача, з урахуванням ст. 4 ПК України, ст. 3, ст. 27 БК України, накладення штрафних санкцій за такі порушення може мати місце не раніше початку наступного бюджетного періоду. Просить позов задовольнити повністю.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 24.03.2017 адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області від 04.11.2016 року №0005801201 в частині застосування штрафу на суму 11683,33 грн.

В задоволенні решти вимог відмовлено.

Присуджено на користь позивача ТОВ "Коляда" за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області судовий збір у сумі 1373 (одна тисяча триста сімдесят три) грн. 60 коп.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням,Державна податкова інспекція у м. Рівному Головного управління ДФУ у Рівненській області звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вищевказане рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю. В апеляційній скарзі відповідач посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією у м. Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області проведено перевірку повноти та своєчасності нарахування сум податкових зобов'язань з врахуванням даних Єдиного реєстру податкових накладних по ТОВ "Коляда" за липень, серпень 2016 року, за наслідками якої складено акт від 18.10.2016 року №852/17-16-12-01/37614182 (а.с. 10).

На підставі акту контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 04.11.2016 року №0005801201 про застосування штрафу в розмірі 11720,00 грн. (а.с. 8).

В основу прийнятого рішення покладено висновки про порушення платником податків вимог статті 201 Податкового кодексу України щодо граничних термінів реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних для покупців, а саме:

-від 06.07.2016 року №2 на суму 366,67 грн. - на 13 календарних днів;

-від 08.08.2016 року №3 на суму 41666,67 грн. - на 2 календарні дні;

-від 08.08.2016 року №4 на суму 29833,33 грн. - на 2 календарні дні;

-від 09.08.2016 року №6 на суму 24833,33 грн. - на 1 календарний день;

-від 09.08.2016 року №7 на суму 20500,00 грн. - на 1 календарний день,

що стало підставою для нарахування штрафних санкцій у розмірі, визначеному статтею 120-1 Податкового кодексу України, зокрема, 10% від суми податку.

Задовольняючи позов суд першої інстанції дійшов висновку, що штрафні санкції за порушенняТОВ "Коляда" граничних термінів реєстрації податкових накладних за серпень 2016 року , що передбачені пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, не можуть бути застосовані до позивача, оскільки податкові накладні не були своєчасно зареєстровані контролюючим органом не з вини господарства, що виключає відповідальність позивача за порушення термінів реєстрації податкових накладних.

Колегія суддів погоджується з таким висновком виходячи з такого.

За змістом п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п.201.2 ст. 201).

Відповідно до абзацу дев'ятого пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Згідно з пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.

Судом першої інстанції встановлено, ТОВ "Коляда" було надіслано з метою реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні:

-від 08.08.2016 року №3 на суму 41666,67 грн. - 23.08.2016 року, що підтверджується повідомленням про отримання звітності, проте квитанцію про прийняття податкової накладної надіслано 25.08.2016 року (а.с. 24-28);

-від 08.08.2016 року №4 на суму 29833,33 грн. - 23.08.2016 року, що підтверджується повідомленням про отримання звітності, проте квитанцію про прийняття податкової накладної надіслано 25.08.2016 року (а.с. 19-23);

-від 09.08.2016 року №6 на суму 24833,33 грн. - 24.08.2016 року, що підтверджується повідомленням про отримання звітності, проте квитанцію про прийняття податкової накладної надіслано 25.08.2016 року (а.с. 29-33);

-від 09.08.2016 року №7 на суму 20500,00 грн. - 24.08.2016 року, що підтверджується повідомленням про отримання звітності, проте квитанцію про прийняття податкової накладної надіслано 25.08.2016 року (а.с. 13-18).

Абзацом 10 підпункту 201.10 статті 201 ПК України встановлено, що в разі якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Абзацом 14 підпункту 201.10 статті 201 ПК України визначено, що порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Зокрема, за змістом пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246, внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру. Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

Вимоги наведеного Порядку не містять винятків щодо не включення до складу операційного дня годин, що припадають на вихідні та святкові дні.

Отже, судом першої інстанції вірно зроблено висновок, що податкові накладні від 08.08.2016 року №3, №4, від 09.08.2016 року №6, №7 на загальну суму податку на додану вартість 116833,33 грн. були зареєстровані ТОВ "Коляда" із дотриманням строків, передбачених ст. 201 ПК України, тому застосування штрафних санкцій на підставі п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України в розмірі 10% від суми податку є безпідставним, а оспорюване податкове повідомлення-рішення від 04.11.2016 року №0005801201 в частині нарахування 11683,33 грн. є неправомірним та підлягає скасуванню.

Щодо дотримання термінів реєстрації податкової накладної від 06.07.2016 року №2 на суму 366,67 грн. суд зазначає наступне.

Як слідує з акту перевірки і розрахунку до податкового повідомлення-рішення, дану податкову накладну було зареєстровано 03.08.2016 року, тобто із порушення терміну на 13 календарних днів.

Інших доказів позивачем суду не надано.

В силу приписів частин 1-2 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на наявні у матеріалах справи докази, суд першої інстанції вірно дійшов висновку про правомірність оспорюваного податкового повідомлення-рішення від 04.11.2016 року №0005801201 в частині нарахування штрафних санкцій в сумі 36,67 грн.

З огляду на вищезазначене, відповідачем не доведено правомірність прийнятого податкового повідомлення-рішення від 4 листопада 2016 року №0005801201 в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 11683 грн. 33 коп.

Суд першої інстанції дав належну оцінку обставинам справи, вірно застосував законодавство, яке регулює ці правовідносини та ухвалив правильне рішення, яке відповідає вимогам матеріального і процесуального права та дійшов обґрунтованого висновку про задоволення адміністративного позову.

Згідно ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області залишити без задоволення, постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "24" березня 2017 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Є.М. Мацький

судді: М.М. Капустинський

В.Б. Шидловський

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Товариство з обмеженою відповідальністю "Коляда" вул.Д.Галицького,19,м.Рівне,33027

3- відповідачу/відповідачам: Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області вул. Відінська,8,м.Рівне,33023

4-третій особі: - ,