Ухвала суду № 67154439, 12.06.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.06.2017
Номер справи
607/10140/16-а
Номер документу
67154439
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2017 рокуЛьвів№ 876/5393/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів :

головуючого судді: Запотічного І.І.,

суддів: Матковської З.М., Затолочного В.С.,

при секретарі судового засідання: Гнатик А.З.,

з участю позивача: ОСОБА_1,

передставника відповідача: Світлика О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області на постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 13 березня 2017 року у справі № 607/10140/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними,

В С Т А Н О В И В :

У вересні 2016р. ОСОБА_1 звернулась в суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про: визнання протиправними дій щодо не включення сум матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати, підвищеного посадового окладу, одноразової грошової допомоги при звільненні до складу грошового забезпечення; зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії з включенням вказаних сум, з моменту призначення пенсії, згідно Довідки про додаткові види грошового забезпечення №07-13/117 від 03.08.2016 року та №07-13/116 від 03.08.2016 року, з яких було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 13.03.2017 року позов задоволено частково; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо не включення суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові потреби, сум індексації заробітної плати, підвищеного посадового окладу, одноразової допомоги при звільненні, з яких справлялись страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 08 серпня 2016 року; зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 08 серпня 2016 року з включенням суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові потреби, сум індексації заробітної плати, підвищеного посадового окладу, одноразової допомоги при звільненні згідно довідки про додаткові види грошового забезпечення №07-13/117 від 03.08.2016 року та №07-13/116 від 03.08.2016 року, з яких було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Не погодившись із вказаною постановою, її оскаржило Головне Управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, яке вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права, а тому просить скасувати оскаржувану постанову і прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити.

Позивач в запереченні на апеляційну скаргу вважає оскаржувану постанову законною, просить залишити її без змін.

Позивач у судовому засіданні проти вимог апеляційної скарги заперечила, просила рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Представник апелянта в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги підтримав, просив постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційну скаргу та заперечення на неї, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримує пенсію відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». При призначенні пенсії відповідачем не були включені суми матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати, підвищеного посадового окладу, одноразової грошової допомоги при звільненні до складу грошового забезпечення, з якого призначалася пенсія.

В серпні 2016р. позивач звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з врахуванням суми матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати, підвищеного посадового окладу, одноразової грошової допомоги при звільненні до складу грошового забезпечення на підставі довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії підполковника податкової міліції, виданої Головним управлінням ДФС у Тернопільській області.

Відповідачем листом №479/К-11 від 17.08.2016 року, відмовлено позивачу в перерахунку пенсії.

Суд першої інстанції позов частково задовольнив з тих підстав, що дії відповідача щодо не включення відповідачем при обчисленні пенсії позивачки таких видів виплат, як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, індексація заробітної плати, підвищений посадовий оклад, одноразова грошова допомога при звільненні до складу грошового забезпечення є протиправними.

Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.

Відповідно до п. б ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ( в редакції чинній на час призначення пенсії позивачу), пенсія за вислугу призначаються: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Частиною третьою статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів від 17.07.1992 № 393 визначено, що, пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» , до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Також постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений ст.9-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Крім цього ч.1 ст.10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Як вірно встановлено судом першої інстанції зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Як вбачається з довідки Головного управління ДФС у Тернопільській області від 22.12.2016 року №840/К/19-00-04-19 ОСОБА_1 проходила службу в органах податкової міліції Головного управління ДФС у Тернопільській області на посаді заступника начальника Міжрегіонального відділу оперативного документування оперативного управління, який є структурним підрозділом оперативного управління Головного управління ДФС у Тернопільській області, в тому числі є оперативним підрозділом податкової міліції та здійснює оперативно-розшукову діяльність на підставі Закону України від 18.02.1992 року «Про оперативно-розшукову діяльність».

З довідки Головного управління ДФС у Тернопільській області від 06.01.2017 року №6/10/19-00-05-33 вбачається, що підвищений посадовий оклад ОСОБА_1 нараховувався відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 1992 року №256-04 «Про заходи щодо виконання Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність». Протягом усього періоду виконання постановлених завдань, нарахування підвищеного посадового окладу ОСОБА_1 проводилось щомісячно, згідно складеного табелю таких пільгових годин.

Зважаючи на наведене судом першої інстанції зроблено вірно вірний висновок, що щомісячна додаткова грошова винагорода, яка виплачувалася на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова премія, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, підстав для скасування постанови суду першої інстанції колегія суддів не знаходить.

Керуючись статтями 160 ч. 3, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області - залишити без задоволення, а постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 13 березня 2017 року у справі № 607/10140/16-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя І. І. Запотічний судді З. М. Матковська В. С. Затолочний

Повний текст судового рішення виготовлено 14.06.2017р.