
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 368/381/17 Головуючий у 1-й інстанції: Огурцов О.П.
Суддя-доповідач: Горяйнов А.М.
УХВАЛА
про зупинення провадження
15 червня 2017 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Горяйнова А.М.,
суддів - Кузьмишиної О.М. та Файдюка В.В.,
за участю секретаря - Казюк Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації на постанову Кагарлицького районного суду Київської області від 31 березня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації, за участю третьої особи - Департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИЛА:
У березні 2017 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправною відмову Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації у наданні статусу інваліда війни та зобов'язати прийняти рішення щодо надання такого статусу і видачі відповідного посвідчення.
Постановою Кагарлицького районного суду Київської області від 31 березня 2017 року вказаний адміністративний позов був задоволений.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову. Свої вимоги обґрунтовує тим, що суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Зокрема апелянт вказує на те, що позивач не надала доказів на підтвердження того, що брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС саме у складі формувань Цивільної оборони.
Як на підставу для задоволення своїх вимог про надання статусу інваліда війни відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ОСОБА_2 посилається на інформаційну довідку Департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації від 19 квітня 2016 року № 01.1-14/677-5. Вказана довідка ґрунтується на нормативно-правових актах з питань Цивільної оборони, чинних на момент аварії на Чорнобильській АЕС, які у розпорядженні суду відсутні.
Разом з тим, для правильного вирішення справи необхідно дослідити такі нормативно-правові акти.
До Державного архіву Київської області був направлений запит від 06 червня 2017 року № 01-12/3937/2017 про надання копій:
- Положення про цивільну оборону СРСР, затверджене постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР № 1111 1976 року;
- Наказу заступника Міністра оборони СРСР - начальника ЦО СРСР № 90 від 06 червня 1975 року (Положення про невоєнізовані формування ЦО і норми оснащення (табелювання) їх матеріально-технічними засобами);
- Наказу заступника Міністра оборони СРСР - начальника ЦО СРСР № 92 від 29 червня 1975 року (Настанова про організацію та ведення Цивільної оборони в районі (сільському на сільськогосподарському об'єкті народного господарства);
- Розпорядження ЦО СРСР від 26 квітня 1986 року;
- Розпорядження начальника ЦО УРСР від 28 квітня 1986 року;
- Розпорядження начальника ЦО Київської області - голови Київської обласної Ради народних депутатів трудящих за 1986 рік (від 29 квітня 1986 року № 01, від 30 квітня 1986 року № 02, від 04 травня 1986 року № 16, від 19 травня 1986 року № 52 та інші).
З метою перевірки обставин, на які посилаються сторони, колегія суддів вважає необхідним дослідити зазначені нормативно-правові акти. Також колегія суддів приходить до висновку про те, що продовжувати розгляд даної справи до отримання відповіді на запит від 06 червня 2017 року № 01-12/3937/2017 неможливо.
Відповідно до ч. 1 ст. 1951 КАС України апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом одного місяця з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
З огляду на витребування нормативно-правових актах з питань Цивільної оборони, чинних на момент аварії на Чорнобильській АЕС, для надання яких необхідний додатковий час, та враховуючи строки розгляду справи, колегія суддів вважає необхідним зупинити провадження у справі до отримання відповіді на запит від 06 червня 2017 року № 01-12/3937/2017.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 156, 160, 167, 1951 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Зупинити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації, за участю третьої особи - Департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - до отримання від Державного архіву Київської області відповіді на запит Київського апеляційного адміністративного суду від 06 червня 2017 року № 01-12/3937/2017.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя А.М. Горяйнов
Судді О.М. Кузьмишина
В.В. Файдюк