Ухвала суду № 67135551, 14.06.2017, Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
14.06.2017
Номер справи
359/917/17
Номер документу
67135551
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

дата документу :

Провадження №2-а/359/160/2017

Справа №359/917/17

УХВАЛА

14 червня 2017 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області

у складі головуючого судді Журавського В.В.

при секретарі Алфімовій І.М.

розглянувши адміністративну справу за позовом Міністерства оборони України до відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві, третя особа ОСОБА_1 В»ячеслав Миколайович про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження, -

ВСТАНОВИВ:

03.02.2017 року позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, яким просить визнати постанову відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві від 27.04.2016 року ВП №50970804 про відмову у відкритті виконавчого провадження по стягненню з ОСОБА_1 грошових коштів неправомірною та скасувати вказану постанову.

Згідно вимог ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Згідно вимог ч.2 ст.99 КАС України, для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється 6 місячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Статтею 181 КАС України встановлений інший строк для звернення до суду за захистом прав свобод та інтересів особи. Зокрема в ній зазначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ч.1 та ч.2 ст.100 цього ж Кодексу адміністративний позов, поданий після закінчення цього строку, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

З клопотання про поновлення строку на адміністративне оскарження вбачається, що про існування оскаржуваної постанови державного виконавця позивач дізнався 10.11.2016 року, коли отримав постанову державного виконавця про відмову у відкритті виконавчого провадження та оригінал виконавчого листа.

Тобто останнім днем подання позовної заяви було 21.11.2016 року.

Проте, будь яких доводів на підтвердження поважності причини пропущення строку звернення до суду з вказаним адміністративним позовом, саме в цей проміжок часу представником позивача наведено не було.

Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах. Вона дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і можливості регулярно погрожувати зверненням до суду, сприяє стабільності діяльності суб'єктів владних повноважень щодо виконання своїх функцій.

Саме дотримання строку звернення з адміністративним позовом до суду є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах.

При цьому, відсутність цієї умови призводила б до постійного збереження стану невизначеності у публічно-правових відносинах та можливості зловживання правом.

Таким чином, чинне законодавство встановленими строками обмежує звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів. Це, насамперед, обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлене досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Такі строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.

Строк у десять днів визнано законодавцем достатнім для того, щоб особа, яка вважає, що її права, свободи чи інтереси порушено, визначилася, чи буде вона звертатися до суду із позовом щодо захисту своїх прав, свобод чи інтересів.

Тому суд вважає, що розгляд по суті позовних вимог, предявлених Міністерством оборони України в межах даного адміністративного позову, виходить за межі розумних строків.

За таких обставин суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача про поновлення строку звернення до суду задоволенню не підлягає оскільки він звернувся до суду з вказаними позовними вимогами після закінчення строку, встановленого ч.2 ст.99 КАС України, тому його адміністративний позов слід залишити без розгляду.

На підставі наведеного та керуючись ст.99, ч.1 ст.100, ч.2 ст.158, п.16 ч.4 ст.160, ст.165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Міністерства оборони України до відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві, третя особа ОСОБА_1 В»ячеслав Миколайович про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження - залишити без розгляду.

Ухвала адміністративного суду може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її отримання.

Суддя В.В. Журавський