
Провадження № 1-в/537/246/2017
Справа № 537/544/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.06.2017 року Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області, в складі: головуючої судді Зоріної Д.О., за участю прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури ОСОБА_1, представника Автозаводського районного сектору Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України ОСОБА_2., при секретарі Чернявській А.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кременчуці подання начальника Автозаводського районного сектору Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України ОСОБА_3 про розяснення порядку виконання вироку, -
ВСТАНОВИВ:
Начальник Автозаводського районного сектору Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про розяснення порядку виконання вироку Крюківського районного суду міста Кремечука Полтавської області від 01 березня 2017 року в частині виконання вироку щодо ОСОБА_4, а саме просив розяснити: в якому порядку та на підставі якого нормативного акту має виконуватись рішення Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області від 01 березня 2017 року щодо громадянина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, засудженого зачастиною 3 статті 27, частино. 3 статті 28, часиною 2 статті 205 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85000 грн., або здійснюватись контроль за виконанням цього рішення саме уповноваженим органом з питань пробації, що не є правонаступником кримінально-виконавчої інспекції; яким чином уповноважений орган з питань пробації може використати повноваження, що йому не належать, та залишені за ліквідованою кримінально-виконавчою інспекцією без будь-якого законного правонаступництва; хто, в якому порядку та в які строки має роз'яснювати засудженому порядок та умови виконання-відбування покарання у виді штрафу; чи не суперечитимуть чинному законодавству дії органу пробації щодо направлення подання на заміну несплаченого штрафу іншим видом покарання (або стосовно розстрочки чи відстрочки штрафу), оскільки пробація таких повноважень не має та не є правонаступником кримінально-виконавчої інспекції.
В поданні вказав, що вирок Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області від 01 березня 2017 року, згідно якого ОСОБА_6 засуджений за частиною 3 статті 27, частино. 3 статті 28, часиною 2 статті 205 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85000 грн., був направлений 07 квітня 2017 року до Автозаводського районного сектору Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації.Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення кримінальних покарань та реалізації прав засуджених» №1492-VІІІ від 07 вересня 2016 року, який набрав чинності 08 жовтня 2016 року, кримінально-виконавчі інспекції були виключені з числа суб'єктів виконання покарань. Відповідно до цьогоЗаконупередбачено утворення нових органів - органів пробації, як окремих суб'єктів виконання кримінальних покарань.Постановою Кабінету Міністрів України "Про ліквідацію територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції"№ 348 від 18 травня 2016 року були ліквідовані як юридичні особи публічного права територіальні органи управління Державної пенітенціарної служби та утворені як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції - міжрегіональні управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації. Міжрегіональні управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, утворені згідно з пунктом 2 цієїпостанови, є правонаступниками територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби, які були ліквідовані. При цьому до складу управлінь не входять і не входили ні кримінально-виконавчі інспекції, ні уповноважені органи пробації, бо останні виступали та є самостійним суб'єктом виконання кримінальних покарань з власною печаткою, штампом та найменуванням (стаття 13 Кримінально-виконавчого кодексу України). При цьому, як зазначає начальник Автозаводського районного сектору Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації, ні кримінально-виконавча інспекція, ні уповноважені органи з питань пробації не були та не є структурними підрозділами міжрегіональних управлінь. Персонал кримінально-виконавчих інспекцій у звязку з ліквідацією управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області, згіднопостанови Кабінету Міністрів України № 348 від 18 травня 2016 року та скороченням відповідних посад, був звільнений та призначений на посади в уповноважені органи пробації наказом начальника Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції від 30 грудня 2016р № 31/ОС. Таким чином, навіть у разі призначення на посади в уповноважених органах пробації працівників, які раніше працювали у відповідній кримінально-виконавчій інспекції, це не пов'язане з автоматичним переходом до них попередніх повноважень та обов'язків. У звязку із викладеними обставинами є незрозумілим порядок виконання рішення суду, передбачений статтею 26 КВК України, відповідно до якої, у разі несплати штрафу у встановлені строки кримінально-виконавча інспекція повинна звертися до суду з поданням про заміну несплаченого штрафу іншим видом покарання.
Інспектор Автозаводського районного сектору Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України ОСОБА_2 в судовому засіданні подання підтримала, просила його задовольнити.
Прокурор Кременчуцької місцевої прокуратури ОСОБА_1 подання підтримав.
Засуджений, ОСОБА_4, в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду, не надав до суду пояснень про причини неявки.
Вислухавши думку представника Автозаводського районного сектору Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації, прокурора, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Вироком Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області від 01 березня 2017 року затверджено угоду про визнання винуватості, укладену 31 січня 2017 року між прокурором відділу нагляду за додержання законів органами, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Полтавської області ОСОБА_7 та ОСОБА_6; ОСОБА_6. визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 27, частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 205 КК України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85000 грн.
Вказаний вирок суду набрав законної сили 03 квітня 2017 року.
У звязку із несплатою в добровільному порядку засудженим штрафу у встановлений законодавством строк, вирок був направлений до Автозаводського районного сектору Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України для виконання для виконання.
Згідно із частиною 1 статті 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою розяснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
У пункті 3 Постанови КМУ "Про ліквідацію територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції" №348 від 18 травня 2016 року(зі змінами), зазначено, що міжрегіональні управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, що утворюються згідно з пунктом 2 цієїпостанови, є правонаступниками територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби, які ліквідуються: Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (місто Харків) - управління Державної пенітенціарної служби в Луганській області; управління Державної пенітенціарної служби в Сумській області; управління Державної пенітенціарної служби в Харківській області; управління Державної пенітенціарної служби в Полтавській області. До управління Державної пенітенціарної служби в Полтавській області згідно структури входили підрозділи кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Полтавській області, в тому числі і Автозаводського РВ КВІ міста Кременчука УДПтСУ в Полтавській області.
Таким чином, з урахуванням викладеного, Автозаводський МРВ з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Україниє правонаступником Автозаводського РВ КВІ міста Кременчука УДПтСУ в Полтавській області.
Згідно статті 6 Закону України «Про пробацію» №160-VIII від 05 лютого 2015 року, завданням пробації є реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
У звязку із викладеними обставинами, враховуючи вимогиКонституції України, КВК України, статті 6 Закону України «Про пробацію» №160-VIII від 05 лютого 2015 року, суд приходить до висновку, що вирок Крюківського районного суду міста Кремечнука Полтавської області від 01 березня 2017 року повинен виконуватися Автозаводським районним сектором Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації.
Інші питання , які зазначені у клопотанні , а саме яким чином уповноважений орган з питань пробації може використати повноваження, що йому не належать, та залишені за ліквідованою кримінально-виконавчою інспекцією без будь-якого законного правонаступництва; хто, в якому порядку та в які строки має роз'яснювати засудженому порядок та умови виконання-відбування покарання у виді штрафу; чи не суперечитимуть чинному законодавству дії органу пробації щодо направлення подання на заміну несплаченого штрафу іншим видом покарання (або стосовно розстрочки чи відстрочки штрафу), оскільки пробація таких повноважень не має та не є правонаступником кримінально-виконавчої інспекції, ніяким чином не стосуються ухваленого Крюківським районним судом міста Кременчука Полтавської області 01 березня 2017 року вироку, який є зрозумілим та не відносяться до компетенції суду у межахстатті 380 КПК України, а повинні самостійно вирішуватись органом з питань пробації.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги обставини справи, суд приходить до висновку про необхідність відмови в задоволенні клопотання начальника Автозаводського районного сектору Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України ОСОБА_3 про розяснення порядку виконання вироку.
Керуючись статтею 380 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні подання начальника Автозаводського районного сектору Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України ОСОБА_3 про розяснення порядку виконання вироку Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області від 01 березня 2017 року відносно засудженого ОСОБА_6 відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги, яка подається через Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області. Особи, що приймали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні, можуть оскаржити ухвалу протягом семи днів з дня її отримання.
Суддя: Д.О. Зоріна