
Справа № 512/156/17
Провадження № 3/493/359/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2017 року м. Балта, Одеська область
Суддя Балтського районного суду Одеської області Мясківська І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Держпраці в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працюючого на посаді головного лікаря Савранської центральної районної лікарні, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, який протягом року до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, не притягувався,
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 41 ч. 1 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1, займаючи посаду головного лікаря Савранської центральної районної лікарні, під час виконання посадових обовязків порушив законодавство про працю, які виразилися в
-в порушенні п.2.5 гл. 2 Інструкції № 58 «Про порядок ведення трудових книжок», не із кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу, а саме про призначення на роботу, переведення і звільнення, працівники установи ознайомлені під розпис в особовій картці. Так в особовій картці типової форми П-2 відсутні підписи головного лікаря ОСОБА_1, про ознайомлення із записом щодо призначення на посаду головного лікаря Савранської ЦРЛ з 17.06.2011 р, (наказ від 17.06.2011р№37. Зазначене адміністративне правопорушення має тривалий характер;
-в порушення вимогч. 4 ст. 115 КЗпП України, ст. 21 Закону України «Про відпустки», адміністрацією ЦРЛ виплата заробітної плати працівникам за весь час щорічної відпустки провадиться пізніше, ніж за три дні до її початку. Зазначене адміністративне правопорушення має тривалий характер, та стосується трьох працівників.
-в порушення вимог ч. 1 ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівників виплата всіх сум, що належала їм від Савранської ЦРЛ, не проведена в день звільнення. Так, молодша медицинська сестра ОСОБА_2 була звільнена згідно наказу по установі від 31.01.2017р. наказ №4, належні їй суми коштів до видачі 2220,25 грн. було перераховано їй на вклад лише 06.03.2017р. Аналогічно, акушерка ОСОБА_3 була звільнена згідно наказу по установі від 31.01,2017р. наказ №4, належні їй суми коштів до видачі 3399,01 грн. було перераховано їй на вклад лише 06.03.2017р. Зазначене адміністративне правопорушення має тривалий характер, та стосується інших працівників.
-в порушення ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. №108 по окремим структурним підрозділам установи не забезпечено достовірний облік відпрацьованого робочого часу, у встановленому порядку. Так, в табелі обліку використання робочого часу за січень місяць 2017р. по пологовому відділенні не вказано достовірно відпрацьований працівниками нічний час у відповідності до чинного законодавства. Так, в табелі вказано при роботі позмінно по 4 години в нічний час зазначено час з 22:00 год. по 24 год., тобто фактично робота в нічний час складає лише дві години. На другий день, при роботі в нічний час з 00:00 год. по 06:00 год. 6 годин, цей час в табелі обліку робочого часу відмічений не був. Недостовірно вівся облік відпрацьованого робочого часу по дитячому відділенню: не вказувався відпрацьований робочий час працівниками в нічний час.
ОСОБА_1 до судового засідання не зявився, однак надав до суду заяву в якій своєї вини за вказаним правопорушенням не визнає, просить у відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП закрити провадження по справі за закінченням строку накладення адміністративного стягнення, та розглянути справу за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що справа не підлягає закриттю у відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП за закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 цього Кодексу, а вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться сукупністю зібраних по справі доказів виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст.. 38 КУпАП, в справах про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бити накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при тривалому правопорушенні не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Триваючими адміністративними правопорушеннями (проступками) є проступки, повязані з тривалим, неперервним невиконанням обовязків, передбачених правовою нормою, припиняються або виконанням регламентованих обовязків, або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності... Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу...
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення правопорушення зазначені в протоколі мали місце в період з січня 2016 року по 28 березня 2017 року включно та виявлені 28.03.2017 року Держінспекцією з питань праці в Одеській області під час перевірки додержання субєктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування, про що складено відповідний акт.
Тобто, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, строк накладення адміністративного стягнення не скінчився.
Вина ОСОБА_1М у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 41 КУпАП підтверджується зібраними матеріалами по справі, зокрема: актом перевірки додержання субєктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування від 28.03.2017 року, витягом з наказу № 37 від 17.06.2014 року «Про призначення ОСОБА_1 на посаду головного лікаря Савранської ЦРЛ», коп.. особової картки ОСОБА_1, реєстру виплати сум до видачі звільнених працівникам, реєстру виплату заробітної працівникам за час щорічної основної відпустки, коп.. табелів обліку робочого часу, письмових пояснень ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5
При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини тощо.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» ставка судового збору становить 0,2 % розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
На підставі викладеного, вбачаючи в діях ОСОБА_1 порушення вимог законодавства про працю, керуючисьст. ст. 23, 24 ч.1 п. 2, 33, 41, 283, 284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 510,00 грн. (Отримувач коштів: УК у Балтському р-ні Балтський р-н/21081100, ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, Код банку отримувача (МФО):828011; Рахунок отримувача: 31117106700057.)
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 320,00 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві / м. Київ / ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: ГУДКСУ в м. Києві, Код банку отримувача (МФО):820019; Рахунок отримувача:31215256700001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскарженою до апеляційного суду Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
СУДДЯ: