Головуючий у 1 інстанції - Троянова О.В.
Суддя-доповідач - ОСОБА_1
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2017 року справа № 805/812/17-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ, вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд колегією суддів у складі: головуючого судді: Чебанова О.О., суддів: Сіваченка І.В., Шишова О.О., при секретарі судового засідання Куленко О.Д., за участю представника позивача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Покровської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 30 березня 2017 року у справі № 805/812/17-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтоуправління «Донбас» до Покровської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 08.12.2016 № НОМЕР_1,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Шахтоуправління «Донбас» (далі позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області (далі відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 08.12.2016 № НОМЕР_1.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 07.03.2017 замінено Красноармійську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області на Покровську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області по адміністративній справі № 805/812/17-а.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 30 березня 2017 року у справі № 805/812/17-а позов було задоволено, внаслідок чого визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області від 08 грудня 2016 року № НОМЕР_1 форми Ш, яким ТОВ Шахтоуправління Донбас за затримку на 352 календарних днів сплати грошового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 41271,59 грн. зобовязано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 8254,32 грн.
Не погодившись з таким рішенням, Покровська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області подала апеляційну скаргу, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить постанову місцевого суду скасувати та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позову.
Представник позивача у судовому засіданні заперечувала проти доводів апеляційної скарги, просила залишити її без задоволення, постанову суду першої інстанції без змін.
Відповідно до вимог частини 1 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, дослідивши доводи апеляційної скарги, а також документи, які містяться в матеріалах адміністративної справи, встановила наступне.
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю Шахтоуправління Донбас зареєстроване в якості юридичної особи, включене до ЄДРПОУ за номером 36982901 за адресою: АДРЕСА_1, 85400. Позивач є платником податку на додану вартість,та знаходиться на обліку платників податків в Красноармійській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області. Здійснює господарську діяльність відповідно до Статуту підприємства.
Так, колегією суддів встановлено, що Красноармійською ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області була проведена документальна невиїзна перевірка ТОВ Шахтоуправління Донбас, код за ЄДРПОУ 36982901 з питань несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за жовтень 2015 року.
За результатами вказаної перевірки було складено Акт № 744/05-21-12/36982901 від 26.10.2016.
На підставі акту перевірки встановлено порушення податкового законодавства, а саме: порушення ТОВ Шахтоуправління Донбас п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України, внаслідок чого несвоєчасно сплачено податкове сплачено податкове зобовязання з податку на додану вартість у сумі 41271,59 грн., у тому числі за жовтень 2015 року.
30 листопада 2016 ТОВ Шахтоуправління Донбас поштою надіслало відповідачу заперечення № 261-юр від 28.11.2016 на Акт перевірки, які були ним отримані 09.12.2016.
08 грудня 2016 року Красноармійською ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області на підставі висновків акту перевірки № 744/05-21-12/36982901 від 26.10.2016, за порушення ТОВ Шахтоуправління Донбас п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України, було прийнято податкове повідомлення-рішення форми Ш № НОМЕР_1, яким ТОВ Шахтоуправління Донбас за затримку на 352 календарних днів сплати грошового зобовязання 41271,59 грн. зобовязано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 8254,32 грн.
Відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків(пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України).
Документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав: отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обовязковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту; платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачено законом; платником податків подано контролюючому органу уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся контролюючим органом; виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.
Функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначені ст.ст.1, 41 Податкового кодексу України.
Згідно ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, у тому числі на запит правоохоронних органів.
Колегія суддів зазначає, що встановлені Главою 8 розділу ІІ Податкового кодексу України правила щодо призначення та проведення перевірок є законодавчими гарантіями дотримання прав платників податків під час контролю за дотриманням вимог податкового та іншого законодавства, який здійснюється контролюючими органами в розумінні Податкового кодексу України в процесі адміністрування податків і зборів. Відповідні гарантії спрямовані на забезпечення нормального перебігу господарської діяльності платників податків, а так само на надання можливості платникові податків висловити свою незгоду із неправомірним, на його думку, проведенням контрольних заходів щодо такого платника.
Недотримання встановлених статтями 73, 75-81 Податкового кодексу України приписів порушує відповідні гарантії захисту прав та інтересів платника податків, а отже, є порушенням суб'єктивних прав останнього в адміністративних правовідносинах.
З системного аналізу зазначених норм Податкового кодексу України випливає, що проведення, зокрема, невиїзної перевірки як контрольного заходу передбачає такі етапи її проведення: встановлення підстав для проведення перевірки; прийняття контролюючим органом рішення про проведення перевірки, яке оформлюється наказом керівника цього органу; вивчення наданих платником податків документів та інших матеріалів; оформлення результатів перевірки.
Таким чином, з метою забезпечення належного захисту прав платників податків, в разі призначення невиїзної документальної перевірки платник податків має право оскаржувати відповідні рішення (в тому числі накази про призначення перевірки), дії або бездіяльність контролюючого органу незалежно від того, чи фактично здійснено таку перевірку, навіть після оформлення її результатів у вигляді відповідного акту (довідки).
Колегією суддів встановлено, що на підставі ОСОБА_3о. начальника наказу Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області від 11.10.2016 № 1121 відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.79.1 ст.79 Податкового кодексу України, призначено проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ Шахтоуправління Донбас, код за ЄДРПОУ 36982901 з питань несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за жовтень 2015 року.
Відповідно до приписів п.79.1 ст.79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Цими статтями врегульований порядок проведення планових та позапланових документальних перевірок. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки (п.79.2 ст.79 ПКУ).
Частина 2 п.79.2 ст.79 79 Податкового кодексу України передбачає, що виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки. Тобто таке право відсутнє у випадку невиконання умов цієї статті.
Дотримуючись балансу публічних і приватних інтересів особи, аналізуючи норми податкового законодавства , суд зазначає, що умови та порядок прийняття контролюючими органами рішень про проведення перевірок, зокрема документальних позапланових невиїзних повинні відповідати встановленим нормам Податкового кодексу України. Невиконання вимог п.78.1 ст.78 та п.79.2 ст.79 Податкового кодексу України призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої.
Право платника оскаржувати рішення контролюючого органу про проведення перевірки стосовно нього не залежить від виду такої. Реалізація такого права за відсутності обов'язку у контролюючого органу повідомляти про перевірку до її проведення була б неможливою.
Право платника оскаржити рішення контролюючого органу про проведення перевірки стосовно нього не залежить від виду самої перевірки. Окрім того, незважаючи на позицію п.79.3 ст.79 Податкового кодексу України щодо необов'язковості бути присутнім платника податків під час проведення документальних невиїзних перевірок, останній має право бути присутнім. Такий висновок узгоджується з приписами пп.17.1.6 п.17.1 ст.17 Податкового кодексу України.
ТОВ Шахтоуправління Донбас копію наказу Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області № 1121 від 11.10.2016 про проведення документальної невиїзної перевірки та письмове повідомлення від 12.10.2016 № 5177/10/05-21-12 про дату початку та місце проведення такої перевірки отримано лише 01.11.2016, тобто після її проведення, тоді як перевірка розпочата та проведена 21.10.2016.
Позивачем було оскаржено наказ Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області № 1121 від 11.10.2016 про проведення документальної невиїзної перевірки до Донецького окружного адміністративного суду.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 30 листопада 2016 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю Шахтоуправління Донбас до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправним та скасування наказу № 1121 від 11.10.2016 Про проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ Шахтоуправління Донбас задоволено. Визнано протиправним та скасовано наказ Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області №1121 від 11.10.2016 Про проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ Шахтоуправління Донбас.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01 лютого 2017 року апеляційну скаргу апеляційну скаргу Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області залишено без задоволення. Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 30 листопада 2016 року у справі № 805/4318/16-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Шахтоуправління Донбас до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування наказу № 1121 від 11 жовтня 2016 року Про проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ Шахтоуправління Донбас залишено без змін.
Відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова Донецького окружного адміністративного суду від 30 листопада 2016 року по справі №805/4318/16-а станом на момент розгляду даної справи по суті набрала законної сили.
Колегія суддів звертає увагу, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення було прийнято на підставі перевірки, яку було призначено наказом № 1121 від 11.10.2016, що було скасовано, тому колегія суддів не може прийняти до уваги акт перевірки № 744/05-21-12/36982901 від 26.10.2016, в якості доказу.
Колегією суддів зясовано, що позитивне значення за декларацією з ПДВ за жовтень 2015 року у сумі 24 618 474 грн. було зменшено на суму коригування податкового кредиту у розмірі 24 569 803 грн. Залишок відємного значення у сумі 48 671 грн. було зараховано до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
13.10.2015 ТОВ Шахтоуправління Донбас до Красноармійської ОДПІ подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок, за звітний період, що уточнюється - липень 2015 року, в якому Товариством самостійно було зменшено податковий кредит по декларації з ПДВ за липень 2015 року на суму 24 569 803 грн.
13.10.2015 позивачем за платіжним дорученням № 956 перераховано кошти у розмірі 737 094 грн., призначення платежу зазначено сплата за уточнення збільшення зобовязання по ПДВ.
Відповідно до ІКПП податковим органом 14.10.2015 року зараховано вказану вище суму в переплату з податку на додану вартість.
Відповідно до податкової декларації з ПДВ за жовтень 2015 року Товариством у рядку 22 декларації зазначена сума від'ємного значення поточного звітного (податкового) періоду та від'ємного значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, у розмірі 24 618 474 грн. Сума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації, яка зараховується у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість, складає 24 569 803 грн. (рядок 23.1 декларації). Сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24 декларації), складає 48 671 грн.
Крім того, позитивне значення за декларацією з ПДВ за жовтень 2015 року у сумі 24 618 474 грн. було зменшено на суму коригування податкового кредиту у розмірі 24 569 803 грн. Залишок відємного значення у сумі 48 671 грн. було зараховано до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Як вбачається з Акту перевірки, контролюючим органом зазначено, що ТОВ Шахтоуправління Донбас порушено граничний строк сплати податкового зобовязання з податку на додану вартість за жовтень 2015 року, але ДПІ не враховано наступне.
Відповідно до положень пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Строки сплати податкового зобовязання визначено ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначені статтею 200 ПКУ.
Згідно п.200.1, 200.3, 200.4 ст.200 Податкового кодексу України, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При відємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди, а в разі відсутності податкового боргу - та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з п.200.1 цієї статті, має відємне значення, то залишок відємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно п.35.1 ст.35 Податкового кодексу України, сплата податків та зборів здійснюється в грошовій формі у національній валюті України, крім випадків, передбачених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Отже, сплата податку являє собою фактичне внесення сум податку, які підлягають сплаті до відповідного бюджету.
У відповідності до п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію внаслідок виконання вимог пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.
Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті: надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.
Враховуючи вимоги п.129.9 ст.129 Податкового кодексу України у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до статті 50 Податкового кодексу України пеня, передбачена статтею 129 Податкового кодексу України не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобовязання, визначеного цим Кодексом.
Враховуючи вимоги п.87.1 ст.87 Податкового кодексу України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Тобто, скориставшись правом, передбаченим Податковим кодексом України, позивачем подано податкову декларацію за вересень 2015 року та уточнюючий розрахунок за червень 2015 року від 30.09.2015, податкову декларацію за жовтень 2015 року та відповідно уточнюючий розрахунок за липень 2015 року від 13.10.2015, та відповідно при виявлені самостійно помилки і уточнено суму задекларованого податку на додану вартість, тобто мало місце зарахування відємного значення у зменшення суми податкового боргу, а не фактична сплата грошових зобовязань.
Пунктом 126.1 ст.126 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобовязання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Отже, відповідальність у вигляді штрафу застосовуються у разі не сплати платником податків протягом строків, визначених Податкового кодексу України, суми самостійно визначеного грошового зобовязання та внаслідок набуття узгодженості грошового зобовязання,визначеного контролюючим органом.
Оскільки, зарахування коштів з податку на додану вартість за вересень 2015 року та за жовтень 2015 року відбулося шляхом коригування грошових зобовязань позивача, а саме зарахування відємного значення у зменшення суми податкового боргу, а не фактичної сплати, то й відповідно відсутні підстави для застосування відповідальності до ТОВ Шахтоуправління Донбас у вигляді штрафів та пені.
Колегія суддів звертає увагу, що контролюючим органом не враховано, що починаючи з листопада 2015 року Державною фіскальною службою України податкова звітність у позивача не приймалась. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 04 лютого 2016 року визнано протиправними дії Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області в особі Селидівського відділення Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області з одностороннього припинення Договору про визнання електронних документів № 241220141 від 24.12.2014 та протиправними дії щодо неприйняття та не реєстрації податкових документів. Визнано податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2015 року разом із додатками такими, що подані в день їх фактичного отримання 24.11.2015. Зазначене рішення в цій частині набуло законної сили відповідно до Постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 08 червня 2016 року.
Ухвалою Вищого адміністративного суду від 23 листопада 2016 року Касаційну скаргу Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області залишено без задоволення. Постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.06.2016 залишено без змін.
Отже, за наявності чинного договору про визнання електронної звітності не прийняття Красноармійською ОДПІ податкових документів, своєчасно поданих ТОВ Шахтоуправління Донбас, є абсолютно необґрунтованим та протиправним, а висновки контролюючого органу не ґрунтуються на законодавстві, є неправомірними та викликані довільним тлумаченням законодавства України.
Аналіз норм Податкового кодексу України дає підстави для висновку, що якщо платником податків самостійно виявлено помилку в поданій ним податковій звітності і подано до податкового органу уточнюючий розрахунок з виправленням помилок з урахуванням вимог статті 50 Податкового кодексу України, у податкового органу відсутні підстави для застосування штрафних санкцій, передбачених пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, оскільки з поданням уточнюючого розрахунку податкова звітність є виправленою і нівелює правові наслідки помилки, допущеної при її поданні.
Матеріалами справи підтверджується своєчасне подання позивачем до податкового органу відповідної звітності, самостійне усунення виявлених недоліків шляхом подання уточнюючого розрахунку до початку проведення перевірки контролюючим органом.
Крім того, колегія суддів зазначає, що згідно положень пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, притягнення платника податків до відповідальності у вигляді штрафу з підстав, визначених цією нормою, передбачене саме за несплату узгодженої суми грошового зобов'язання. При цьому, за змістом вказаної норми розмір штрафу залежить від кількості днів затримки строку сплати суми грошового зобов'язання та визначається у відсотках від погашеної суми податкового боргу.
Слід зазначити, що оскільки подання платником податків у встановленому порядку контролюючому органу уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань чинним податковим законодавством не визначено як джерело погашення податкового боргу, то, з врахуванням встановлених у даній справі обставин, застосування до позивача штрафу, передбаченого з пунктом 126.1 статті 126 ПК України, є безпідставним.
На підставі викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Доводи апеляційної скарги спростовуються встановленими судом обставинами, наявними в матеріалах справи доказами та нормами права, зазначеними в мотивувальній частині оскаржуваного рішення суду.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, з повним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, у зв'язку з чим підстави для скасування або зміни постанови суду першої інстанції відсутні.
Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Покровської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 30 березня 2017 року у справі № 805/812/17-а - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 30 березня 2017 року у справі № 805/812/17-а - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після складення у повному обсязі.
У повному обсязі ухвала складена 14.06.2017.
Головуючий суддя О.О. Чебанов
Судді І.В. Сіваченко
ОСОБА_4