Справа № 815/4030/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2017 року
09год.50хв.
Зала судових засідань №19
Одеський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого -судді Аракелян М.М.
Суддів Іванова Е.А.
ОСОБА_1
За участю секретаря Гуманенко В.О.
За участю сторін:
Від позивача: ОСОБА_2 - за довіреністю
Від відповідачів:
Від Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області: ОСОБА_3 за довіреністю
Від Державної фіскальної служби України: ОСОБА_4 за довіреністю
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фірми Полімед (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Судом розглядається адміністративна позовна заява (з урахуванням заяви про зміну позовних вимог від 19.10.2016 року) Фірми Полімед (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю), в якій позивач просить суд визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, щодо несвоєчасного внесення податкового повідомлення-рішення №0001542205 від 10.06.2015 року на суму 179823 грн. до реєстру податкових повідомлень-рішень та картки особового рахунку по податку на додану вартість Фірми «Полімед» (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) (код ЄДРПОУ 21031996); визнати протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо списання грошових коштів Фірми «Полімед» (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) (код ЄДРПОУ 21031996) сплачених відповідно до податкового повідомлення-рішення №0001542205 від 10.06.2015 року у розмірі 179823 грн. на електронний рахунок (рахунок з електронного адміністрування ПДВ); зобов'язати Державну фіскальну службу України надіслати Казначейству реєстр платників податків, в якому зазначити зобов'язання щодо перерахування з електронного рахунку Фірми «Полімед» (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) (код ЄДРПОУ 21031996) до бюджету суму у розмірі 179823 гривень, яку зарахувати як своєчасну оплату узгодженого грошового зобов'язання по податковому повідомленню-рішенню №0001542205 від 10.06.2015 року; зобов'язати Державну податкову інспекцію у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області внести до зворотного боку картки особового рахунку Фірми «Полімед» (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів відомості про виключення операції про збільшення боргу по податковому повідомленню-рішенню№0001542205 від 10.06.2015 року в сумі 179823 грн.; зобов'язати Державну податкову інспекцію у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області припинити нарахування та списати заборгованість - нараховану пеню - Фірми «Полімед» (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів по податковому повідомленню-рішенню №0001542205 від 10.06.2015р.; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (65012, м. Одеса, Французький бульвар, буд. 7, код 39565511) на користь Фірми «Полімед» (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) (65063, м. Одеса, вул. Сегедська, 1/2. кв.100. код 21031996) судовий збір у розмірі 5512,00 (п'ять тисяч п'ятсот дванадцять) гривень.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що посадовими особами ДПІ проведено позапланову виїзну перевірку Фірми «Полімед» у вигляді ТОВ з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 року по 31.03.2015 року. За результатами перевірки складено акт від 26.05.2015 року №3381/15-32-22-05/21031996. На підставі зазначеного акту, 10 червня 2015 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0001542205, яким визначено позивачу суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 179823 грн., з них за основним платежем - 119882 гри., за штрафними (фінансовими санкціями) - 59941 грн. На виконання вимог закону, 19.06.2015 року позивачем були сплачені суми, визначені податковим повідомленням рішенням №0001542205 від 10.06.2015 року в сумі 179823 грн., що підтверджується платіжним дорученням №6612 від 19.06.2015 року. Разом з чим, з листа ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області від 28.04.2016 року №10091/10/15-53-17-01 позивачу стало відомо, що станом на 25.04.2016 року у Фірми «Полімед» у вигляді ТОВ є заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість у розмірі 199635.03 грн., у тому числі основний платіж 179788 грн., та пеня 19847,03 грн. Також, позивачем 26.04.2016р. отримано лист №8919/10/15-53-17-00 від 14.04.2016р. з податковою вимогою №552-23 від 10.11.2015р. та рішенням про опис майна у податкову заставу №8921/10/15-53-17-00 від 14.04.2016р., відповідно до яких ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області вимагає сплатити податковий борг за податковим повідомленням-рішенням від 10.06.2015р.
Позивач звернувся до Державної фіскальної служби України (вих. №171 від 13.05.2016р.) з прохання розяснити дії ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області щодо правомірності визначення заборгованості та нарахування пені. Листом ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області (№12638/10/15-53-14-01-47 від 02.06.2016р.) позивача повідомлено, що 28 липня 2015 року в картці особового рахунку по податку на додану вартість було проведено нарахування по податковому повідомленню - рішенню №0001542205 від 10.06.2015 року в сумі 179823 грн., що призвело до утворення заборгованості.
Отже, позивач вважає, що у зв'язку з несвоєчасним внесенням відповідачем податкового повідомлення-рішення №0001542205 від 10.06.2015 року на суму 179823 грн. до картки особового рахунку по податку на додану вартість, тобто вже після 01.07.2015 року, сплачені позивачем своєчасно та належним чином грошові кошти у розмірі 179823 грн. були автоматично списані на електронний рахунок ПДВ та значиться як сума переплат, наявна у платника податків, що підтверджується Витягом в розрізі операцій з Системи електронного адміністрування ПДВ №22374023 за 02.06.2016 (графа 16 «Сума переплат»).
Позивач вважає, що запізнене внесення відповідачем податкового повідомлення-рішення №0001542205 від 10.06.2015 року до картки особового рахунку по податку на додану вартість призвело до неправомірного нарахування заборгованості по такому повідомленню та щоденного нарахування пені на таку заборгованість, незважаючи на виконання позивачем вимог п. 57.3 ст. 57 ПК України.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заяви про зміну позовних вимог від 19.10.2016 року та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача / Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області / в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог Фірми Полімед (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) з підстав, викладених в письмових запереченнях. В обґрунтування своєї правової позиції зазначив, що станом на 1 липня 2015 року у Фірми «Полімед» ТОВ рахувалась переплата в сумі 188543,79 грн. по податку на додану вартість, на яку автоматично було збільшено реєстраційну суму на суму переплат, наявної у платника станом на 1 липня 2015 року. В картці особового рахунку по податку на додану вартість 28 липня 2015 року було проведено нарахування по податковому повідомленню - рішенню №0001542205 від 10.06.2015 року на суму 119882,00 грн, що призвело до утворення заборгованості. У звязку з прийняттям ЗУ від 16.07.2015 року №643 «Про внесення змін до ПКУ щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», який набрав чинності 29.07.2015 року, внесено низку змін до порядку обрахунку показників формули, визначеної п.200.3 ст.200 ПК України, зокрема передбачено, що формула, яка визначає реєстраційну суму, на початку третього робочого дня після набрання чинності Закону №643 «обнуляється», за винятком окремих складових вказаної формули, що були формовані починаючи з 01.07.2015 року. П.34 підрозділу 2 розділу XX Кодексу встановлено, що значення реєстраційної суми автоматично збільшується контролюючим органом на суму відємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, та суму непогашеного відємного значення попередніх звітних періодів на Кінець поточного звітного періоду, що зазначено в податковій звітності з ПДВ, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до ст.209 цього Кодексу, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року). Відповідно до п.34 пп.2 п. XX Кодексу після «обнуління» показників формули реєстраційна сума збільшується на суму відємного значення, що задекларована платником податків виключно у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року, та не перераховується надалі у звязку з уточненням показників звітності. Відповідно до листа ДФС України від 22.06.2015 року №22408/7/99-99-19-03-01-17 - про податок на додану вартість, зазначається що станом на 1 липня 2015 року платникам податку на додану вартість одноразово автоматично буде збільшено реєстраційну суму на суму переплат, наявних у таких платників станом на 1 липня 2015 року. Таким чином формула передбачена п.200-1.3 ст..200-1 Податкового кодексу України діяла одноразово.
Представник відповідача / Державної фіскальної служби України / в судовому засіданні також заперечував проти задоволення позовних вимог фірми «Полімед» у вигляді ТОВ з підстав, викладених в письмових запереченнях. В обґрунтування своєї правової позиції зазначив, що 30 липня 2015 року Державна фіскальна служба України повідомила план заходів ДФС для забезпечення реалізації норм Закону України № 643-VIII з удосконалення системі електронного адміністрування ПДВ, в розділі III якого передбачено обнуління показників та перерахунок суми податку, на якуплатник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН), для заре єстрованих платників податку, зокрема: з 00 годин 00 хвилин 3 серпня 2015 року (на початок третього робочого дня після дня набрання чинності Законом № 643) ДФС буде проведено обнуління суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН ("СУМА" Накл), сформовану відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 та пункту 34 підроз ділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, та значення усіх її складових, визначених Податковим кодексом України, крім показників «СУМА» НаклОтр, «СУМА» ОСОБА_4 та «СУМА» НаклВид, що були сформовані, починаючи з 1 липня 2015 року; протягом 3 серпня 2015 року (третього робочого дня після дня набрання чинності За коном №643) сума «СУМА» Накл зареєстрованим платникам податку збільшиться на: суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету, та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців/4 квартали («СУМА» овердрафт); суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ станом на 01.07.2015 «СУМА» Перепл); суму від'ємного значення податку, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларо ваного платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року; суму залишків коштів на електронних рахунках платників у системі електронного ад міністрування ПДВ станом на початок робочого дня 3 серпня 2015 року за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з податку за звітний (податковий) період та червень 2015 року до перерахування з електронного рахунку до бюджету в рахунок сплата податкових зобов'язань з податку та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 200.1.6 статті 200 1 цього Кодексу, також така сума зменшується на суму податкових зобовязань, задекларованих платником за звітний (податковий) період за червень 2015 року / II квартал 2015 року; на кінець третього робочого дня після дня набрання чинності Законом № 643 сума по датку, на яку платних має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН («СУМА» Накл), буде обрахована на підставі оновлених значень усіх її складових та інших показників, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні поло ження» Податкового кодексу України враховуються під час обрахунку суми податку, обчис леної за формулою, визначеною пунктом 200 1.3 статті 200 1 Податкового кодексу України.
У звязку з чим, на думку представника ДФС України, вимога позивача щодо визнання протиправними дій ДФС України щодо списання грошових коштів ТОВ «Полімед», сплачених відповідно до податкового повідомлення-рішення №0001542205 від 10.06.2016 року у розмірі 179823 грн. на електронний ра хунок в системі електронного адміністрування ПДВ та зобовязання ДФС України надіслати органу, який здійснює казначейське обслуговування реєстр платників податків, в якому за значити зобовязання щодо перерахування з електронного рахунку ТОВ «Полімед» до бю джету суму у розмірі 179823 грн. в якості сплати по податковому повідомленню-рішенню № НОМЕР_1 від 10.06.2016 року, є безпідставними.
В судовому засіданні представники сторін підтримали наведену позицію по суті спору.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, заслухавши пояснення представника позивача та представників відповідачів, суд дійшов наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, фахівцями ДПІ у Приморському району згідно з п. п. 78.1.11, п. 78.1, ст. 78 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2756-VI із змінами та доповненнями та відповідно до постанови прокурора прокуратури Київського району м. Одеси проведена позапланова виїзна перевірка Фірми «Полімед» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю, код за ЄДРПОУ 21031996 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2013 по 31.03.2015, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 по 31.03.2015, відповідно до затвердженого плану перевірки.
За результатами перевірки було складено акт перевірки від 26.05.2015 року №3381/15-32-22-05/21031996 «Про результати позапланової виїзної перевірки Фірми «Полімед» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю, код за ЄДРПОУ 21031996, з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2013 по 31.03.2015, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 по 31.03.2015», на підставі якого було 10.06.2015р. винесено податкове повідомлення-рішення №0001542205, яким визначено позивачу суму грошового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 179823 грн., з них за основним платежем 119882 грн., за штрафними (фінансовими санкціями) 59941 грн.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення від 10.06.2015р. одержано позивачем 18.06.2015р.
19.06.2015 року згідно платіжного доручення №6612 від 19.06.2015 року позивачем було сплачено 179 823,00 грн., призначення платежу *;131; сплата грошових зобовязань за актом перевірки від 26.05.2015 року №3381/15-32-22-05/21031996.
В подальшому позивач 22.06.2016 року звернувся до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області з листом про надання довідки про відсутність заборгованості у Фірми «Полімед» у вигляді ТОВ.
Листом від 28.04.2016 року №10091/10/15-53-17-01 податковий орган повідомив позивача, що ФІРМА "ПОЛІМЕД" (код ЄДРПОУ 21031996) має заборгованість перед бюджетом. Станом на 25.04.2016 року загальна сума заборгованості перед бюджетом складає 199635,03 грн., у тому числі основний платіж: 179788 грн., та пеня: 19847,03 грн, : податок на додану вартість із виготовлених в Україні товарів та послуг.
Позивач звернувся з листом від 13.05.2016 року №171 до ДФС України з проханням розяснити дії ДПІ у Приморському районі щодо правомірності визначення заборгованості та нарахування пені.
Листом від 02.06.2016 року за вих.№12638/10/15-53-14-01-47 ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області повідомило, що відповідно до пункту 34 підрозділу 2 розділу XX Кодексу суми помилково та/або надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ (далі - суми переплат) станом на 1 липня 2015 року автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200 прим. 1.3 статті 200 прим. 1 Кодексу. На суму такого збільшення: зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду, або збільшується сума відємного значення, задекларована в звітному періоді; помилково та/або надміру сплачені грошові зобовязання з ПДВ вважаються погашеними. Пунктом 200.2 статті 200 Кодексу визначено, що для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, не пізніше останнього дня строку, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує суми податку до бюджету. Таким чином, станом на 1 липня 2015локу у фірми "Полімед" (у вигляді ТОВ) (код ЄДРПОУ 21031996) рахувалась переплата в сумі 188 543,79 гри, по податку на додану вартість, на яку автоматично було збільшено реєстраційну суму на суму переплат, наявної у платника станом на 1 липня 2015 року. В картці особового рахунку по податку на додану вартість 28 липня 2015 року було проведено нарахування по податковому повідомлення-рішенню (форма 'Р') № НОМЕР_1 від 10.06.2015 року на суму 119782,00 грн., штрафні санкції на суму 59941,00 грн., пеня в сумі 15688,18грн., що призвело до утворення заборгованості. Згідно отримано інформації відділу адміністрування ПДВ: на момент надання відповіді на електронному р/р №37513000020751 (МФО 899998 в Казначействі України) платника податку переплата складає 0,0 грн.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, колегія суддів виходить з наступного.
З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким запроваджено нові правила функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість.
Так, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджена поетапно відповідно до пункту 35 підрозділу 2 розділу Податкового кодексу України: з 1 січня до 1 липня 2015 року - у тестовому режимі; з 1 липня 2015 року - на постійній основі.
Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість визначено ст. 200-1 ПК України.
Згідне п 2001.1. п. 2001.2 ст. 2001 Податкового кодексу України (в редакції до 29.07.2015 року) система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку: суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі елект ронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України. Платникам податку автомати чно відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
На виконання приписів вказаної норми Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року №569 «Про деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» було затверджено Порядок електронного адміністрування ПДВ, яким визначено механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних та вартісних показників до податкових накладних (далі - розрахунки коригування) у такій системі, а та кож механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.
29.07.2015 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість від 16 липня 2015 року № 643-VІІ, яким внесено зміни щодо порядку реєстрації суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Пунктом 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України (в редакції від 29.07.2015 року) встановлено, що платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (SНакл), обчислену за такою формулою: SНакл = SНаклОтр + SМита + SПопРах - SНаклВид - SВідшкод - SПеревищ, де: SНаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних; SМитн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України; SПопРах - загальна сума поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з поточного рахунку платника; SНаклВид - загальна сума податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних; SВідшкод - загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань, проведених за результатами перевірок; SПеревищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пп. 8 п. 5 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість № 966, рядок 20.2 передбачений для відображення суми залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, на яку збільшено розмір суми податку, визначеної пунктом 200-1.3 статті 200-1 розділу V Кодексу, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Рядок 20.2 заповнюється в звітному (податковому) періоді, в якому було здійснено таке збільшення, та значення рядка 20.2 відповідає значенню рядка 27.
Згідно з пунктом 33 підрозділу 2 розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України, за вибором платника податку, він відображає у заяві, що подається у складі податкової декларації, непогашені залишки сум податку на додану вартість, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року, задекларовані до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів, від'ємне значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 цього Кодексу, та залишок від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року:
а)або без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові акладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний (податковий) період, в якому було здійснено таке збільшення.
Суми такого від'ємного значення та/або бюджетного відшкодування можуть бути перевірені контролюючим органом у загальновстановленому порядку;
б)або підлягають поверненню платнику у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу у редакції, що діяла станом на 31 грудня 2014 року.
З наведених норм вбачається, що збільшення розміру суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу за рахунок сум заявлених платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року, задекларованих до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів, від'ємного значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 цього Кодексу та залишок від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року або повернення платнику податків вказаних сум у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу у редакції, що діяла станом на 31 грудня 2014 року здійснюється за вибором платника податку.
Відповідно до пп. 4 п. 34 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, зареєстрованим платникам податку суми податку, на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) автоматично збільшується контролюючим органом до 31 липня 2015 року для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, без проведення перевірок, передбачених ст. 200 ПКУ, на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, за червень 2015 року.
На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року).
Згідно з п. 9.2 Порядку № 569, після закінчення перехідного періоду, зазначеного у пункті 1 цього Порядку:
1)ДФС автоматично збільшує розмір суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, визначеної відповідно до пункту 9 цього Порядку, на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців / чотири квартали, та на запит платника податку інформує його про суму збільшення шляхом надсилання електронного повідомлення. Сума такого збільшення щокварталу підлягає автоматичному перерахунку ДФС шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком з урахуванням середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/чотири квартали, станом на дату перерахунку. На запит платника податку ДФС інформує його про результати такого перерахунку шляхом надсилання електронного повідомлення;
2)сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, визначена відповідно до пункту 9 цього Порядку, автоматично збільшується на суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку. На суму такого збільшення: зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету в звітному (податковому) періоді, або збільшується сума від'ємного значення, задекларована в звітному (податковому) періоді; помилково та/або надміру сплачені грошові зобов'язання з податку вважаються погашеними.
За змістом приписів п. 10 Порядку № 569 ДФС: 1) обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі; 2) оприлюднює на офіційному веб-сайті алгоритми обрахунку показників формули обчислення зазначеної суми та джерела їх формування.
30 липня 2015 року Державна фіскальна служба України повідомила план заходів ДФС для забезпечення реалізації норм Закону України N 643-VIII з удосконалення системи електронного адміністрування ПДВ, в розділі III якого передбачено обнуління показників та перерахунок суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН), для зареєстрованих платників податку, зокрема:
-з 00 годин 00 хвилин 3 серпня 2015 року (на початок третього робочого дня після дня набрання чинності Законом № 643) ДФС буде проведено обнуління суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (СУМА Накл), сформовану відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 та пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, та значення усіх її складових, визначених Податковим кодексом України, крім показників СУМА НаклОтр, СУМА ОСОБА_4 та СУМА НаклВид, що були сформовані, починаючи з 1 липня 2015 року;
-протягом 3 серпня 2015 року (третього робочого дня після дня набрання чинності Законом №643) сума СУМА Накл зареєстрованим платникам податку збільшиться на:
-суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (СУМА овердрафт);
-суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ станом на 01.07.2015 (СУМА Перепл);
-суму від'ємного значення податку, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року;
-суму залишків коштів на електронних рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ станом на початок робочого дня 3 серпня 2015 року за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з податку за звітний (податковий) період за червень 2015 року до перерахування з електронного рахунку до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 200 1.6 статті 200 1 цього Кодексу, також така сума зменшується на суму податкових зобов'язань, задекларованих платником за звітний (податковий) період за червень 2015 року / II квартал 2015 року;
-на кінець третього робочого дня після дня набрання чинності Законом N 643 сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (СУМА Накл), буде обрахована на підставі оновлених значень усіх її складових та інших показників, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200.1.3 статті 200.1 Податкового кодексу України.
Отже, реєстраційна сума в системі електронного адміністрування може бути збільшена на суму від'ємного значення, що задекларована платником податку виключно у рядках 24 та 31 податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року, та не підлягає перерахунку у зв'язку з подальшим уточненням показників такої звітності шляхом подання відповідних уточнюючих розрахунків.
Відповідно до листа ДФС України від 22.06.2015 року №22408/7/99-99-19-03-01-17 «Про податок на додану вартість», зазначається що станом на 1 липня 2015 року платникам податку на додану вартість одноразово автоматично буде збільшено реєстраційну суму на суму переплат, наявних у таких платників станом на 1 липня 2015 року. Таким чином формула передбачена п.200-1.3 ст..200-1 Податкового кодексу України діяла одноразово.
Відповідно до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 569 Зареєстрованим платникам податку значення суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, визначена відповідно до пункту 9 цього Порядку, автоматично збільшується ДФС: на суму залишків коштів на електронних рахунках платників станом на початок дня 3 серпня 2015 р. (третього робочого дня після дати набрання чинності Законом України Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість) за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з податку за звітний (податковий) період (червень 2015 р.) до перерахування з електронного рахунка до бюджету в рахунок сплати податкових зобовязань з податку та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Кодексу. Сума, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в Реєстрі, зменшується на суму податкових зобовязань з податку, задекларовану за звітний (податковий) період (червень 2015 р./ІІ квартал 2015 р); на суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобовязань з податку, що обліковувалась в інформаційній системі показників стану розрахунку платників інформаційної бази ДФС станом на 1 липня 2015 року.
На суму такого збільшення одноразово: якщо за результатами звітного (податкового) періоду (червень 2015 р./ІІ квартал 2015 р.) платником податку задекларовано суми податку до сплати до бюджету, - зменшується ДФС в інформаційній системі показників стану розрахунку платників інформаційної бази ДФС така сума, задекларована до сплати до бюджету за результатами звітного (податкового) періоду (червень 2015 р./ІІ квартал 2015 р.), з одночасним зменшенням суми податку, що підлягає перерахуванню з електронного рахунка платника до бюджету, що зазначається у реєстрі, на підставі якого Казначейство здійснює таке перерахування; якщо за результатами звітного (податкового) періоду (червень 2015 р./ІІ квартал 2015 р.) платником податку задекларовано суми податку до сплати до бюджету у розмірі, що є меншим, ніж сума помилково та/або надміру сплачених грошових зобовязань з податку станом на 1 липня 2015 р., або задекларовано відємне значення податку, - збільшується платником податку сума відємного значення, сформована за результатами звітного (податкового) періоду (липень 2015 р./ІІІ квартал 2015 р.), яка переноситься до податкової звітності з податку звітного (податкового) періоду (серпень 2015 p./IV квартал 2015 р.).
З картки особового рахунку платника ПДВ Фірми «Полімед» у вигляді ТОВ (а.с.88-90) судом встановлено, що 19.06.2015р. зараховано 179823грн., сплата до бюджету 179823грн., переплата 8720,79грн. 19.06.2015р. збільшено переплату на 179823грн., сплата до бюджету 188543,79грн.
Станом на 01.07.2015р. сума 179823 обліковується як переплата.
Як вбачається з матеріалів справи (а.с.89), станом на 1 липня 2015року у фірми "Полімед" (у вигляді ТОВ) (код ЄДРПОУ 21031996) рахувалась переплата в сумі 179823грн, по податку на додану вартість, на яку автоматично було збільшено реєстраційну суму на суму переплати, наявної у платника станом на 1 липня 2015 року.
В картці особового рахунку по податку на додану вартість 28 липня 2015 року було проведено нарахування по податковому повідомленню-рішенню (форма 'Р') № НОМЕР_1 від 10.06.2015 року на суму 119782,00 грн., штрафні санкції на суму 59941,00 грн..
30.07.2015р. зменшено переплату на 179823грн. та станом на 31.07.2015р. зазначена сума як переплата вже не обліковується.
Згідно пункту 34 підрозділу 2 розділу XX Кодексу суми помилково та/або надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ (далі - суми переплат) станом на 1 липня 2015 року автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200 прим. 1.3 статті 200 прим. 1 Кодексу. На суму такого збільшення: зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду, або збільшується сума відємного значення, задекларована в звітному періоді; помилково та/або надміру сплачені грошові зобовязання з ПДВ вважаються погашеними. Пунктом 200.2 статті 200 Кодексу визначено, що для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, не пізніше останнього дня строку, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує суми податку до бюджету.
Колегія суддів критично ставиться до посилання позивача, що відповідачем невчасно внесено до картки особового рахунку по податку на додану вартість податкове повідомлення-рішення №0001542205 від 10.06.2015 року, оскільки Фірма «Полімед» внаслідок власної помилки при визначенні призначення платежу у платіжному дорученні від 19.06.2015р. зазначила підставою платежу акт перевірки від 26.05.2015р., а не податкове повідомлення-рішення від 10.06.2015 року, що унеможливило незалежно від наявності даних стовно податкового повідомлення-рішення у картці особового рахунку автоматичне віднесення сплаченої суми на погашення грошового зобовязання за податковим повідомленням-рішенням №0001542205 від 10.06.2015р.
Відповідно до ст.57 ПК України (пункт 57.3) у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно ст.58 ПК України (в редакції станом на 19.06.2015р.) у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення. Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення. До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій. Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності. У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення. Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень щодо окремих платників податків. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення. У разі якщо вручити податкове повідомлення-рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення-рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.
Слід зазначити, що позивач сплатив спірну суму з посиланням на Акт перевірки, а не на податкове повідомлення-рішення, наступного дня після отримання податкового повідомлення-рішення, при цьому граничний строк сплати за податковим повідомленням-рішенням наступив 28.06.2015р.
У додаткових письмових поясненнях позивач помилково посилається на п.21 Порядку електронного адміністрування ПДВ, який стосується перерахування до бюджету сум узгоджених податкових зобовязань відповідно до поданих податкових декларацій, а не податкових зобовязань, нарахованих контролюючим органом.
Відповідно до ст.244-2 КАС України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня їх прийняття.
Колегія суддів відхиляє доводи позивача стосовно застосування правової позиції Верховного суду України, наведеної у постанові від 16.06.2015р. №21-377а15, позаяк в цій постанові йдеться про неправомірність застосування штрафних санкцій у випадку помилкової сплати узгоджених податкових зобовязань за невірним кодом бюджетної класифікації у строк, встановлений п. 57.1 ст.57 ПК України, а не п.57.3 ст.57 ПК України, тобто правова позиція Верховним судом України стосовно застосування іншої норми матеріального права (яка регулює сплату податкових зобовязань, задекларованих платником).
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Цей процесуальний обовязок відповідачем дотриманий.
З урахуванням встановлених у справі обставин, за наслідками оцінки за правилами ст.86 КАС України наявних у справі доказів, колегія суддів дійшла висновку, що відповідачами доведена правомірність списання грошових коштів у сумі 179823грн. на рахунок з електронного адміністрування з ПДВ та подальшого обліку суми по податковому повідомленню- рішенню від 10.06.2015р. №0001542205 (несплаченої суми грошового зобовязання з ПДВ), а позивач не довів суду ті обставини, на які він посилався як на підставу позовних вимог, а саме, що виникнення у Фірми «Полімед» ТОВ податкового боргу за податковим повідомленням - рішенням від 10.06.2015р. сталося внаслідок саме протиправних дій відповідачів (несвоєчасного внесення відомостей про податкове повідомлення- рішення до картки особового рахунку по ПДВ).
Викладене є підставою для відмови у визнанні протиправними дій відповідачів та виключає можливість задоволення інших позовних зобовязального характеру, що мають похідний (від встановлення протиправності дій) характер.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Фірми Полімед (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії задоволенню не підлягають у звязку із необґрунтованістю
Керуючись ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Фірми Полімед (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії відмовити.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 13.06.2017р.
Головуючий суддя Аракелян М.М.
Судді Іванов Е.А.
ОСОБА_1
У задоволенні адміністративного позову Фірми Полімед (у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії відмовити.
13 червня 2017 року.