Постанова № 67122799, 13.06.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2017
Номер справи
810/1063/17
Номер документу
67122799
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 червня 2017 року № 810/1063/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Виноградова О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Квартал 5" до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

в с т а н о в и в:

16 березня 2017 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Квартал 5" (далі - позивач) з позовом до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області (далі - відповідач) про (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог) визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 24 жовтня 2016 р. № НОМЕР_1, № НОМЕР_2.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем протиправно винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення, оскільки позивачем було реалізовано алкогольний напій з маркою акцизного податку, яка відповідала сумі акцизного податку на дату розливу продукції. Крім того, стверджував, що відповідач дійшов помилкового висновку щодо зберігання позивачем ємкості з сигаретним тютюном, оскільки на зберіганні або у продажі такого тютюну у позивача не було (а.с. 3-8).

Відповідач позов не визнав, подав до суду письмові заперечення, в яких у задоволенні позову просив відмовити, посилаючись на те, що позивач у місці здійснення своєї господарської діяльності зберігав підакцизну продукцію марковану маркою попереднього зразка з закінченим терміном придатності. Зазначив, що за таке порушення до позивача було застосовано штрафні санкції, передбачені ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 2015 р. № 481/95-ВР (далі - Закон № 41/95-ВР) у сумі 17000 грн 00 коп. Вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесено правомірно. Крім того, зазначив, що перевіряючими було встановлено факт зберігання ємкості з сигаретним тютюном без марки акцизного податку встановленого зразка, чим порушено ст. 11 Закону № 481/95-ВР (а.с. 79-81).

У судовому засіданні 7 червня 2017 р. представник позивача просив суд здійснювати розгляд справи у порядку письмового провадження.

Відповідач проти розгляду справи у порядку письмового провадження не заперечував.

Згідно з вимогами ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, дослідивши наявні матеріали справи, встановив таке.

7 жовтня 2013 р. позивач зареєстрований як юридична особа, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 9-10).

13 вересня 2016 р. відповідачем було проведено фактичну перевірку магазину позивача, що розташований за адресою: м. Біла Церква, вул. Турчанінова, 11, прим. 64 з питань дотримання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України у сфері виробництва і обігу підакцизної продукції, за результатами якої 14 веренся 2016 р. було складено акт (довідку) № 1066/10-36-40/38926278 (а.с. 54-57).

У названому акті перевірки зазначено, що перевіряючими встановлено факт:

- реалізації пляшки горілки особливої "Мороша Преміум" 0, 75 л, 40% об., по ціні 193 грн 60 коп., термін придатності 12 місяців, дата виготовлення 26 травня 2015 р., яка маркована маркою акцизного податку попереднього зразка 13ААБЄ002132 12/14 21, 159 грн.;

- зберігання ємкості з сигаретним тютюном "Dokers Half 2 нwvreShag", 1400 грам, по ціні 500 грн 00 коп., 1 липня 2015 р. виробництва, без марки акцизного податку встановленого зразка (а.с. 55-56).

24 жовтня 2016 р. відповідачем на підставі висновків азваного акта перевірки було винесено податкові повідомлення-рішення:

- № НОМЕР_1, яким за порушення ст. 11 Закону № 481/95-ВР згідно з абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР до позивача застосовано штраф у сумі 17 000 грн 00 коп. (далі - податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1) (а.с. 14);

- № НОМЕР_2, яким за порушення ст. 11 Закону № 481/95-ВР згідно з абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР до позивача застосовано штраф у сумі 17 000 грн 00 коп. (далі - податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2) (а.с. 15).

У зв'язку з тим, що позивач вважає названі податкові повідомлення-рішення протиправним, ним було подано даний позов до суду.

Спірні правовідносини врегульовані Податковим кодексом України (далі - ПК України), Законом України № 481/95-ВР.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом № 481/95-ВР.

Згідно з вимогами абз. 4 ч. 4 ст. 11 Закону України № 481/95-ВР у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а

марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Відповідно до вимог абз. 15 ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 17 названого Закону виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 грн.

Наявні матеріали справи свідчать про таке.

І. Стосовно правомірності винесення відповідачем податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1, судом встановлено таке.

Як вже зазначалося, під час перевірки господарської одиниці позивача відповідачем було встановлено факт реалізації пляшки горілки особливої "Мороша Преміум" 0, 75 л, 40% об., по ціні 193 грн 60 коп., термін придатності 12 місяців, дата виготовлення 26 травня 2015 р., яка маркована маркою акцизного податку попереднього зразка 13ААБЄ002132 12/14 21, 159 грн.

Факт реалізації пляшки названої настоянки підтверджується копією фіскального чеку від 13 вересня 2016 р. № 56 (а.с. 58).

У зв'язку з тим, що відповідач вважає, що названий алкогольний напій був маркований недійсною (не встановленого зразка) маркою акцизного податку, чим порушено вимоги ст. 11 Закону № 481/95-ВР, ним було винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 17 000 грн 00 коп.

При вирішенні справи судом враховано таке.

Згідно з вимогами п. 226.1 с. 226 ПК України у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Відповідно до вимог п. 226.3 ст. 226 ПК України виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Як убачається з п. 19 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1251 (у редакції, яка діяла на дату виникнення спірних правовідносин), наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам.

Отже, наявність марки акцизного збору є обов'язковою умовою для ввезення на митну територію України та/або продажу, зберігання алкогольних напоїв.

Згідно з вимогами пп. 14.1.107 п. 14.1 ст. 14 ПК України марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Відповідно до вимог пп. 222.1.2. п. 222.1 ст. 222 ПК України суми податку з алкогольних напоїв, для виробництва яких використовується спирт етиловий неденатурований, сплачуються при придбанні марок акцизного податку.

Як убачається з пп. 222.1.3 п. 222.1 ст. 222 ПК України, підприємства, які виробляють вина виноградні з додаванням спирту та міцні, вермути, інші зброджені напої з додаванням спирту, суміші із зброджених напоїв з додаванням спирту, суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями з додаванням спирту, сплачують податок при придбанні марок акцизного податку на суму, розраховану із ставок податку на готову продукцію, вироблену з виноматеріалів чи сусла, при виробництві яких використовується спирт етиловий.

Таким чином, марка акцизного збору є підтвердженням факту оплати акцизного податку і, що така оплата здійснюється в момент придбання марок акцизного податку.

Як вже зазначалося, вимогами абз. 13 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.

Згідно з вимогами п. 226.9 ст. 226 ПК України вважаються такими, що немарковані: - алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку; - алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції; - алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Аналогічне визначення немаркованих алкогольних напоїв міститься і в абз. 5 п. 20 Положення.

Наведене свідчить, що немаркованими вважаються алкогольні напої, за які не було сплачено, або було сплачено не в належному розмірі (на момент розливу) акцизний податок. Відповідно і відповідальність, передбачена абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР, встановлена з метою покарання за ухилення від сплати акцизного податку.

Проте, у випадку продажу алкогольних напоїв з марками акцизного податку старого зразка відсутнє ухилення від сплати акцизного податку, оскільки ПК України визначає, що сума сплаченого акцизного збору (фактично марка акцизного збору) повинна відповідати сумі такого податку визначеній на дату розливу продукції (абз. 4 п. 226.9 ст. 226 ПК України).

Отже, марками відповідного зразка є марки, які відповідають сумі акцизного податку на дату розливу продукції.

Датою виготовлення пляшки горілки особливої "Мороша Преміум" 0, 75 л, 40% об., по ціні 193 грн 60 коп., термін придатності 12 місяців, є 26 травня 2015 р.

Названа пляшка маркована маркою акцизного податку 13ААБЄ002132 12/14 21, 159 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 14 травня 2015 р. № 296 затверджено нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, які запроваджуються з 1 липня 2015 р.

Відповідно до вимог абз. 4 ч. 4 ст. 11 Закону України № 481/95-ВР у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

При цьому, алкогольні напої та тютюнові вироби, вироблені в Україні або імпортовані в Україну до набрання чинності внесеними відповідним законом змінами щодо маркування, знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання (абз. 6 ч. 4 ст. 11 Закон України № 481/95-ВР).

Наведене свідчить, що марки акцизного податку попереднього зразка, все одно є марками акцизного податку встановленого зразка, оскільки на дату розливу продукції - 26 травня 2015 р. така марка відповідала визначеній сумі акцизного податку, а тому пляшка горілки особливої "Мороша Преміум" 0, 75 л, 40% об. маркована маркою акцизного податку 13ААБЄ002132 12/14 21, 159 грн. була дійсною.

Крім того, при вирішенні справи судом враховано, що відповідачем не оспорюється відповідність марки акцизного податку, що була виявлена при здійсненні перевірки позивача, сумі акцизного податку на дату розливу продукції, тому, відповідно до абз. 4 ч. 4 ст. 11 Закон України № 481/95-ВР, алкогольний напій з такою маркою міг знаходитися в обігу.

Крім того, збіг терміну реалізації попередньо маркованої належним чином продукції не утворює склад правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 17 Закону № 481/95-ВР.

Водночас, судом враховано, що відповідальність за продаж алкогольних напоїв після закінчення терміну придатності передбачена Законом України «Про захист прав споживачів» від 12 травня 1991 р. № 1023-XII (далі - Закон № 1023-XII).

Зокрема, згідно з вимогами п. 10. ч. 1 ст. 23 названого Закону за реалізацію товару, строк придатності якого минув, настає відповідальність у розмірі двохсот відсотків вартості залишку одержаної для реалізації партії товару, але не менше п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При вирішенні справи судом враховано, що в акті перевірки відсутня інформація про дане правопорушення та податкове повідомлення-рішення з цього питання не приймалося.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що в діях відповідача відсутній склад правопорушення, передбачений абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР, а тому відповідальність, передбачена названою нормою, була застосована до позивача неправомірно.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 відповідачем винесено протиправно, а отже, позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

ІІ. Стосовно правомірності винесення відповідачем податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_2, судом встановлено таке.

Як вже зазначалося, під час перевірки встановлено факт зберігання ємкості з сигаретним тютюном "Dokers Half 2 нwvreShag", 1400 грам, по ціні 500 грн 00 коп., 1 липня 2015 р. виробництва, без марки акцизного податку встановленого зразка (а.с. 55-56).

У зв'язку з тим, що відповідач вважає, що названа ємкість містила сигаретний тютюн, та зберігалася без марки акцизного податку, чим порушено вимоги ст. 11 Закону № 481/95-ВР, ним було винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 17 000 грн 00 коп.

При вирішенні справи судом враховано таке.

Згідно з вимогами ст.11 Закону № 481/95-ВР маркування тютюнових виробів, які реалізуються в Україні, здійснюється таким чином: на кожній одиниці тютюнової продукції (сигареті, цигарці тощо) вказується власна назва виробу.

На кожній пачці, коробці або сувенірній коробці вказується: найменування суб'єкта господарювання-виробника або тютюнової компанії; загальна та власна назви; наявність фільтруючого мундштука; кількість одиниць у пачці, коробці чи в сувенірній коробці; відомості щодо вмісту смоли та нікотину в диму однієї сигарети (щодо сигарет), які наносяться на зовнішню поверхню однієї меншої сторони упаковки тютюнових виробів і займають не менше 15 відсотків площі цієї сторони; медичні попередження, які наносяться відповідно до вимог, зазначених у цій частині статті позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва, призначеної для реалізації на території України); штриховий код.

На упаковці (за виключенням прозорих обгорток), в якій вироби знаходяться в пачках або коробках, вказується: загальна та власна назви виробу; кількість одиниць продукції в упаковці; медичні попередження, які наносяться відповідно до вимог, зазначених у цій частині статті; штриховий код.

На транспортній тарі вказується: загальна та власна назви виробу; найменування суб'єкта господарювання-виробника та його місцезнаходження; кількість одиниць продукції в упаковці; дата виготовлення; позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва, призначеної для реалізації на території України).

Основне медичне попередження споживачів тютюнових виробів "Куріння вбиває" зазначається на одній більшій зовнішній стороні упаковки (коробки, пачки). На другій більшій зовнішній стороні упаковки (коробки, пачки) тютюнових виробів зазначається додаткове медичне попередження у вигляді одного з десяти текстових написів такого змісту: "Куріння викликає рак легенів", "Куріння викликає залежність від тютюну (нікотинову залежність) - не починайте курити!", "Курці помирають рано", "Куріння викликає старіння шкіри", "Куріння знижує здатність жінок народжувати дітей", "Відмова від куріння значно зменшує ризик небезпечних серцевих захворювань і захворювань легенів", "Куріння руйнує артерії, викликає серцеві напади та інсульт", "Куріння може викликати повільну та болісну смерть", "Куріння під час вагітності завдає шкоди вашій дитині", "Куріння пошкоджує сперму і може призвести до імпотенції" і кольорового малюнка (малюнків) та/або піктограми (піктограм). Кожен варіант текстових написів додаткових медичних попереджень наноситься виробником тютюнових виробів на упаковки (коробки, пачки) тютюнових виробів почергово.

Зазначені малюнок (малюнки) та/або піктограма (піктограми) затверджуються постановою Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я і підлягають перегляду (перезатвердженню) Кабінетом Міністрів України у такому самому порядку один раз на п'ять років. Малюнок (малюнки) та/або піктограма (піктограми) наносяться виробником тютюнових виробів на упаковки (коробки, пачки) тютюнових виробів не пізніше, ніж через 18 місяців з дня набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України про їх затвердження (перезатвердження).

Основне та додаткове медичні попередження споживачів тютюнових виробів мають бути розміщені у визначеному виробником або імпортером тютюнових виробів на упаковці (коробці, пачці) місці в рамці чорного кольору шириною не менше ніж три міліметри. Площа, обмежена рамкою, включаючи площу самої рамки, має становити не менше 50 відсотків площі зовнішньої поверхні більшої зовнішньої сторони упаковки (коробки, пачки) тютюнових виробів. Тексти основного та додаткового медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, що зазначаються на кожній упаковці (коробці, пачці) тютюнових виробів, мають бути чіткими, надрукованими чорним жирним шрифтом на ілому фоні рядковими літерами, крім першої літери попередження, і розміщуватися таким чином, щоб забезпечити цілісність тексту при відкриванні тютюнового виробу у спосіб, зазначений на його упаковці, та не перекриватися іншою друкованою інформацією або марками акцизного збору. Знаки для товарів і послуг на тютюнових виробах виконуються мовою та у вигляді зареєстрованого оригіналу або зображення, наведеного в прийнятій на розгляд заявці на реєстрацію знака для товарів і послуг.

Відповідно до вимог абз. 15 ч. 2 ст. 11 Закону України до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, або з використанням тари, що не відповідає вимогам, визначеним частиною першою статті 11 цього Закону, - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.

Згідно з вимогами ст. 1 Закону № 481/95-ВР місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Наведене свідчить, що до позивача було застосовано штрафні санкції за зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка.

Проте, суд вважає таке твердження відповідача помилковим, враховуючи таке.

Товар - тютюн "Dokers Half 2 нwvreShag", 1400 грам, по ціні 500 грн 00 коп., 1 липня 2015 р. виробництва був поставлений позивачу 19 жовтня 2015 р. за видатковою накладною № 52074 на підставі договору № 134 від 16 грудня 2013 р. (а.с. 16-19, 21-23).

Кількість товару становила - 1 банка, ціна - 159 грн 10 коп..

8 червня 2016 р. даний товар було реалізовано, що підтверджується звітом про роздрібні продажі від 8 червня 2016 р. № УТАД 0036157 (а.с. 24-26).

Згідно з поясненнями представника позивача в судовому засіданні 9 червня 2016 р. товар був повернутий до магазину позивача як неналежної якості.

У подальшому постачальником було замінено товар неналежної якості на аналогічний, а банка з-під неякісного товару була залишена в магазині позивача.

Наведене свідчить, що на момент фактичної перевірки на зберіганні у позивача був відсутній товар тютюн "Dokers Half 2 нwvreShag", 1400 грам, по ціні 500 грн 00 коп.

Крім того, при вирішенні справи судом враховано, що перевіряючими не було відкрито банку і не було перевірено наявність вмісту в ній тютюну, що підтверджується фотокартками з перевірки магазину позивача.

До того ж в акті перевірки не зазначено, в якому саме місці (торговий зал, підсобне приміщення тощо) зберігалася ця банка.

У судовому засіданні представник позивача стверджував, що порожня банка була виявлена перевіряючими під прилавком разом з особистими речами продавчині.

Представник відповідача дане твердження не спростував.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що відповідачем було помилково зроблено висновок про зберігання позивачем товару - тютюн "Dokers Half 2 нwvreShag", 1400 грам, по ціні 500 грн 00 коп. без марки акцизного податку встановленого зразка, та помилково застосовано до останнього штрафні санкції.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 відповідачем винесено протиправно, а отже, позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

При вирішенні справи суд не приймає до уваги заперечення відповідача, оскільки вони спростовуються наданими позивачем доказами.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статті 72 цього Кодексу, що і було зроблено позивачем.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, чого не було зроблено відповідачем.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 98 КАС України, суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, судові витрати щодо сплати судового збору підлягають присудженню з державного бюджету на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області від 24 жовтня 2016 р. № НОМЕР_1, № НОМЕР_2.

Стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Квартал 5" судові витрати у сумі 3200 (три тисячі двісті) грн 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Виноградова О.І.