Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2017 р. Справа №805/1464/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича при секретарі судового засідання Проніні Д.С. розглянувши адміністративну за позовом Департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації м.Краматорськ
до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області
про скасування рішення №0033311302/18925 від 01.12.2016 року на суму 8176,71 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Департамент економіки Донецької обласної державної адміністрації, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування рішення №0033311302/18925 від 01.12.2016 року на суму 8176,71 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Державною податковою інспекцією у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області було прийнято рішенням №0033311302/18925 від 01.12.2016 року про застосування до Департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного соціального внеску на загальну суму 8176,71 грн. Позивач вважає прийняте рішення необґрунтованим та таким, що суперечать вимогам діючого законодавства. Просив суд скасувати рішення №0033311302/18925 від 01.12.2016 року на суму 8176,71 грн. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальну суму 8176,71 грн.
Представник позивача просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача надав через канцелярію суду заперечення до позовної заяви відповідно до яких просив суд відмовити у задоволені позовних вимог.
Враховуючи вищевикладене та з урахуванням вимог ст. 41, ст. 122, ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за наявними в справі матеріалами та доказами.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Позивач, Департамент економіки Донецької обласної державної адміністрації зареєстрований в якості юридичної особи, включений до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців за №02741427. У період до 18 листопада 2014 року позивач був зареєстрований у місті Донецьку. З 20.11.2014 року позивач знаходиться на податковому обліку Державної податкової інспекції у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області.
Рішенням від 01 грудня 2016 року за №0033311302/18925 Державною податковою інспекцією у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області на підставі частини 10 та пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування застосовано до Департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації штраф у розмірі 6014,41 грн. (10%) за період з 21.08.2014 року по 05.11.2014 року та у розмірі 522,27 грн. (20%) за період з 21.01.2015 року по 21.01.2015 рік та нараховано пеню у розмірі 1640,03 грн. (0,1% від суми недоїмки).
Позивач не погодившись з прийнятим рішенням звернувся до Головного управління ДФС у Донецькій області зі скаргою від 14 грудня 2016 року за №6/712/05 року, яка згідно рішення про результати розгляду скарги від 18.01.2017 року за №318/10/05-99-10-01-12-1 залишена без задоволення, а рішення - без змін.
Не погодившись з рішення за результатами розгляду первинної скарги позивач звернувся зі скаргою від 31.01.2017 року за №1/063/05 до Державної фіскальної служби України, яка згідно рушення про результати розгляду скарги від 09.03.2017 року за №3650/5/99-99-11-02-02-25 залишене без задоволення, а рішення без змін.
Несвоєчасна сплата позивачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не є спірною обставиною між сторонами, внаслідок чого не підлягає доказуванню в силу приписів ч. 3 статті 72 КАС України. Спірним питанням цієї справи є правомірність нарахування Департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації штрафної санкції та пені, згідно рішення №0033311302/18925 від 01.12.2016 року.
З підстав викладеного суд зазначає наступне.
Як передбачено ст. 67 Конституції України та п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з частинами першою та другою статті 43 Бюджетного кодексу України казначейське обслуговування бюджетних коштів при виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Казначейство України забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України. Казначейське обслуговування бюджетних коштів передбачає: 1) розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, а також інших клієнтів відповідно до законодавства; 2) контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень бюджету, взятті бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів та здійсненні платежів за цими зобов'язаннями; 3) ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання бюджетів з дотриманням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативно-правових актів Міністерства фінансів України; 4) здійснення інших операцій з бюджетними коштами.
Відповідно до Положення про Управління Державної казначейської служби України та відділення Державної казначейської служби України у районах, районах у містах, містах обласного, республіканського значення (далі - Управління Казначейства), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2011 №1280, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.09.2015 за №1060/27505 (далі - Положення) Управління Казначейства є територіальним органом Державної казначейської служби України (далі - Казначейство).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Згідно з абзацом 1 пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України №2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону №2464-VI, встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Частиною восьмою статті 9 Закону № 2464 визначено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Відповідно до пункту 1 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435, страхувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців), зобов'язані подавати звіт за таких осіб до фіскальних органів протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
Відповідно до пункту 1 частини 10 статті 9 Закону №2464-VI, днем сплати єдиного внеску у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів вважається день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (ч. 11 ст. 9).
За частино 10 статті 25 Закону №2464-VI, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Пунктом 2 частини 11 статті 25 Закону №2464-VI (в редакції до 01.01.2015 року), орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Законом України № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (далі - Закон № 77), внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464 зокрема пункт 2 частини 11 статті 25 Закону «2464-VI викладено в наступній редакції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
З матеріалів справи вбачається наступне.
Згідно спірного рішення від 01 грудня 2016 року за №0033311302/18925 за позивачем обліковується заборгованість у загальному розмірі 8176,71 грн., що складається з суми штрафу у розмірі 6014,41 грн. (10%) за період з 21.08.2014 року по 05.11.2014 року та у розмірі 522,27 грн. (20%) за період з 21.01.2015 року по 21.01.2015 рік у розмірі 522,27 грн. та пені у розмірі 1640,03 грн. (0,1% від суми недоїмки).
Так, Департамент економіки Донецької обласної державної адміністрації 11.08.2014 року до Державної податкової інспекції за попереднім місцем обліку засобами електронного зв’язку було подано звіт за липень 2014 року №1410048422, в якому самостійно визначено зобов'язання зі сплати єдиного внеску у сумі 80722,99 грн.
Станом на 20.08.2014 року за позивачем обліковувалась переплата у сумі 24632,92 грн., тому заборгованість складала 56090,07 грн., яка була погашена платіжними дорученнями від 27.08.2014 р. №120 на суму 10357,38 грн., від 27.08.2014 р. №116 на суму 2874,64 грн. та від 27.08.2014 року №115 на суму 43579,37 грн.
Оплата за вказаним платіжним дорученнями, згідно відбитку штампу казначейства пройшла 17 вересня 2014 року.
За прострочку сплати єдиного внеску за липень 2014 року відповідачем застосовано штраф у розмірі 5609,01 грн. (10%) та пеню у розмірі 1570,53 грн.
Департаментом економіки Донецької обласної державної адміністрації 17.09.2014 року до відповідача засобами електронного зв’язку було подано звіт за серпень 2014 року №1411693528, в якому самостійно визначено зобов'язання зі сплати єдиного внеску у сумі 71992,19 грн.
Станом на 22.09.2014 року за позивачем обліковувалась переплата у сумі 69965,15 грн., тому заборгованість складала 2027,04 грн., яка була погашена платіжними дорученнями від 18.09.2014 р. №128 на суму 20302,77 грн.
Оплата за вказаним платіжним дорученнями, згідно відбитку штампу казначейства пройшла 09 жовтня 2014 року.
За прострочку сплати єдиного внеску за серпень 2014 року відповідачем застосовано штраф у розмірі 202,70 грн. (10%) та пеню у розмірі 34,46 грн.
Департаментом економіки Донецької обласної державної адміністрації 20.10.2014 року до відповідача засобами електронного зв’язку було подано звіт за вересень 2014 року №1412445305, в якому самостійно визначено зобов'язання зі сплати єдиного внеску у сумі 80540,26 грн.
Станом на 20.10.2014 року за позивачем обліковувалась переплата у сумі 78513,22 грн., тому заборгованість складала 2027,04 грн., яка була погашена платіжними дорученнями від 27.10.2015 р. №144 на суму 10925,62 грн.
Оплата за вказаним платіжним дорученнями, згідно відбитку штампу казначейства пройшла 05 листопада 2014 року.
За прострочку сплати єдиного внеску за вересень 2014 року відповідачем застосовано штраф у розмірі 202,70 грн. (10%) та пеню у розмірі 32,43 грн.
Департаментом економіки Донецької обласної державної адміністрації 12.01.2015 року до відповідача засобами електронного зв’язку було подано звіт за грудень 2014 року №1500741435, в якому самостійно визначено зобов'язання зі сплати єдиного внеску у сумі 71891,68 грн.
Станом на 20.01.2015 року за позивачем обліковувалась переплата у сумі 69280,32 грн., тому заборгованість складала 2611,36 грн., яка була погашена платіжними дорученнями від 19.01.2015 р. №5 на суму 2611,36 грн.
Оплата за вказаним платіжним дорученнями, згідно відбитку штампу казначейства пройшла 21 січня 2015 року.
За прострочку сплати єдиного внеску за вересень 2014 року відповідачем застосовано штраф у розмірі 522,27 грн. (20%) та пеню у розмірі 2,61 грн.
Суд не погоджується з доводами відповідача в обґрунтування нарахованої суми штрафу та пені за вказаний період.
Згідно листа Головного управління Державної казначейської служби України у м.Краматорську Донецької області від 05 травня 2017 року №09.2-16/1315 вбачається, що наказом Державної казначейської служби України від 30.07.2014 року №215 «Про встановлення простою у роботі територіальних органів Казначейства України» в роботі Головного управління з 01.08.2014 року до 21.08.2014 року було встановлено простій та призупинено здійснення усіх видів фінансових операцій.
Крім того, Національний банк України постановою Правління НБУ від 06 серпня 2014 року № 466 «Про призупинення здійснення фінансових операцій» врегулював питання обмеження здійснення фінансових операцій банками та небанківськими установами і національним оператором поштового зв'язку, які є платіжними організаціями внутрішньодержавних/міжнародних платіжних систем та/або їх учасниками, у населених пунктах, які не контролюються українською владою. Так, відповідно до вимог пункту 1 Постанови № 466 банки України призупиняють здійснення усіх видів фінансових операцій у населених пунктах, які не контролюються українською владою. До вищезазначених операцій відносяться, зокрема, операції з обслуговування банками рахунків, у тому числі карткових, відкритих суб'єктам господарювання всіх форм власності.
Суд звертає увагу сторін на ту обставину, що позивач був зареєстрований у м.Донецьку та перереєструвався до м. Краматорська тільки 18.11.2014 року (що підтверджується випискою з єдиного державного реєстру).
Таким чином, фактично, в силу незалежних від позивача обставин, зарахування суми зобов’язань з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за липень, серпень, вересень 2014 року не можливо було провести у строк визначений законом.
Так, Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону №2464-VI дійсно на платника єдиного внеску покладений обов’язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Проте, Указом Президента України від 14 квітня 2014 року №405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
02 вересня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон №1669-VII, що набув чинності 15.10.2014 року, який визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
Статтею 1 Закону №1669 визначено, що період проведення антитерористичної операції - це час між датою набрання чинності Указом Президента України від 14 квітня 2014 року №405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" (далі - Указ № 405) та датою набрання чинності Указом Президента України «Про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України».
Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу №405.
Підпунктом б пункту 8 статті 14-1 Закону №1669-VII розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464-VI було доповнено пунктом 9-3 такого змісту:
«9-3. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N405/2014, звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Законом України від 02.03.2015 №219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці, до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 2-3, ст. 11; 2014 р., № 44, ст. 2040) внесли такі зміни: пункт 9-3 в редакції Закону України від 2 вересня 2014 року № 1669-VII вважати пунктом 9-4.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №911-VIII від 24 грудня 2015 року були внесені зміни до Закону України від 02.09.2014 №1669-VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", у відповідності до якого підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону №1669 виключено.
Таким чином, положення пп.8 п.4 ст.11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» були реалізовані шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а змін безпосередньо до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо виключення (або викладення в новій редакції тощо) п.9-4 розділу VIII цього Закону внесено не було.
На теперішній час жодних рішень про виключення з чинної редакції закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" пункту 9-4 розділу VIII прийнято не було.
Таким чином, відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за невиконання обов’язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску не застосовуються.
Суд зазначає, що у спірних правовідносинах, у розумінні вказаної норми та враховуючи положення ст. 25 Закону № 2464 відповідальність, штрафні та фінансові санкції - це штраф та/або пеня.
При цьому, пункт 9.4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №2464 пов'язує звільнення платників єдиного внеску від штрафу та/або пені за невиконання обов’язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції з наявністю двох умов, це перебування на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція та штраф та/або пеню застосовано до платника за невиконання обов’язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
При цьому суд звертає увагу, що штрафні санкції та пеня не є складовою недоїмки з єдиного внеску, тому для звільнення від штрафу та/або пені, на відміну від звільнення від сплати недоїмки зі сплати єдиного внеску, подання окремих заяв про звільнення від штрафу та/або пені, сертифікатів Торгово-промислової палати, тощо – не потребується, та пунктом 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 не передбачено.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. Донецьк та Краматорськ.
Дію вказаного розпорядження зупинено розпорядженням Кабінету Міністрів України №1079-р від 05.11.2014 року.
Вказані розпорядження втратили чинність згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України №1275-р від 02 грудня 2015 року «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України».
Згідно з додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 №1275-р, до зазначених населених пунктів, зокрема, належить як м. Донецьк так і м.Краматорськ.
Станом на момент виникнення спірних правовідносин та на момент розгляду даної справи, антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 не закінчилась.
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що до позивача не підлягають застосуванню штрафні санкції у вигляді штрафу та пені, передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за невиконання або несвоєчасне виконання обов’язків платника єдиного внеску за липень 2014 року.
Крім того, в матеріалах справи наявний сертифікат Донецької торгово-промислової палати №7082 яким для Департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації з 01.07.2014 року по 18.11.2014 року засвідчено обставини непереборної сили щодо обов’язку платника податків, а саме зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за липень – вересень 2014 року, виконання якого наступило 20.08.2014 року, 20.09.2014 року, 20.10.2014 року.
Таким чином, з огляду на той факт, що порушення строків сплати єдиного внеску відбулось не з вини позивача, суд приходить до висновку про відсутність підстав для застосування до позивача штрафних санкцій та нарахування пені за вказаний період.
Згідно з частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог та необхідність скасування рішення ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області за №0033311302/18925 від 01.12.2016 року на суму 8176,71 грн.
Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись Конституцією України, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Податковим кодексом України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування рішення №0033311302/18925 від 01.12.2016 року на суму 8176,71 грн. – задовольнити.
Скасувати рішення Державної податкової інспекції у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області №0033311302/18925 від 01.12.2016 року про застосування до Департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальну суму 8176,71 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м.Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області на користь Департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації (84313, Донецька область, м. Краматорськ, пл. Миру, буд. 2, код ЄДРПОУ 02741427) судовий збір у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень.
Повний текст постанови складено та підписано 12 червня 2017 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кониченко О.М.