
Справа № 318/335/16-п
Номер провадження №3/318/99/2016
ПОСТАНОВА
16.02.2016 року м. Кам'янка-Дніпровська
Суддя Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області Петров В. В., за участю прокурора Вітюка А.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли з відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Запорізькій області (протокол № 3 від 10. 02. 2016 року) про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, народжена м. Кам'янка-Дніпровська Запорізької області, начальник відділу культури і туризму Кам'янко-Дніпровської районної державної амдіністрації, мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за скоєння правопорушення, передбаченого ст.. 172-7 ч.1 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до посадової інструкції начальника відділу культури та туризму Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації ОСОБА_1 підпорядковуються працівники відділу. Встановлено, що в відділі культури з грудня 2014 року, також працює близька особа
ОСОБА_1 - ОСОБА_2 (рідний син, з якою ОСОБА_1 має спільний побут, зареєстровані та проживають за однією адресою). В грудні 2014 року ОСОБА_2 прийнято на посаду прибиральника службової території відділу культури і туризму райдержадміністрації з 01.12.2014 року з посадовим окладом 1218 грн. При цьому, в наказі на призначення на посаду №28/к від 28.11.2014 року стоять підписи близької особи ОСОБА_2 - рідної матері, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації ОСОБА_1 Так, ОСОБА_1 з серпня 2010 року по теперішній час здійснює повний контроль за роботою даного структурного підрозділу з усіх питань, давала вказівки та розпорядження всім працівникам, в тому числі своєму синові ОСОБА_2 В своїх поясненнях ОСОБА_1 повідомила, що вона зі своєї ініціативи, відповідно до наказу начальника відділу культури і туризму Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації Запорізької області №28-к від 28.11.2014 року «Про прийняття ОСОБА_2.», прийняла на роботу свого сина на посаду прибиральника службової території відділу культури та туризму Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації Запорізької області з 01.12.2014 року з посадовим окладом 1218 грн. При цьому, жодним чином не проінформувала свого безпосереднього керівника, а саме голову Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації про те, що ОСОБА_2 є близькою їй особою. Таким чином, у начальника відділу культури та туризму Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації ОСОБА_1 встановлено що особи, зазначені у підпунктах «а», «в»-«з» пункту 1 ч.1. ст.3 цього Закону, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам. Враховуючи те, що ОСОБА_1 є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вона є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції». Таким чином, ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи начальником відділу культури та туризму Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації, достовірно знаючи про зобов'язання вживати заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла на роботу свого сина ОСОБА_2, згідно наказу №28-к від 28.11.2014 року, тим самим ОСОБА_1 не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила голову Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації про наявність конфлікту інтересів. Таким чином, в діях ОСОБА_1, як начальника відділу культури та туризму Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації наявний склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-7 Кодексу про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала та пояснила, що вона є начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації та має у своєму підпорядкуванні працівників відділу. В грудні 2014 р вона прийняла на посаду співробітника матеріально-технічного забезпечення відділу свого сина.
Розпорядженням голови Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації № 46 від 16.02.2010 р ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу культури та туризму Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації.(а.с.18)
Згідно посадової інструкції від 07.07.2012 р начальник відділу культури та туризму Кам'янсько-Дніпровської райдержадміністрації призначає на посади та звільняє з посад працівників відділу, заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на працівників відділу, тобто безпосередньо підпорядковуються працівники відділу (а.с.19-20)
Наказом начальника відділу культури та туризму за №28-к від 28.11.2014 року був прийнятий на роботу ОСОБА_2 на посаду прибиральника службової території відділу з 01.12.2014 р з посадовим окладом 1 218 грн (а.с.34)
Факт правопорушення підтверджується також табелями обліку використання робочого часу (а.с.36-108)
При розгляді адміністративної справи встановлено, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ст.172-7 ч.1 КУпАП, її вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення складеного відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ, поясненнями правопорушника.
Згідно ст.4 ч.1 п.в Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: посадові особи місцевого самоврядування
Відповідно до абз.3 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій ст.3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклування згаданого суб'єкта.
Відповідно до вимог ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у підпунктах «а», «в»-«з» пункту 1 ч.1 ст.3 цього Закону, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
Особи, які претендують на зайняття посад, зазначених у підпунктах «а», «в»-«з» пункту 1 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких ім. осіб.
Положення абзаців першого та другого цієї частини не поширюються на:
1)Народних засідателів і присяжних; 2) близьких їм осіб, які прямо
підпорядковані один одному у зв'язку з набуттям одним з них статусу виборної особи; 3) осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах. 2. У разі виникнення обставин, що порушують вимоги частини першої цієї статті, відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п'ятнадцятиденний строк. Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що включає пряме підпорядкування. У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.
Так, відповідно до посадової інструкції, начальника відділу культури та туризму Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації ОСОБА_1 підпорядковуються працівники відділу. Встановлено, що в відділі культури з грудня 2014 року, також працює близька особа ОСОБА_1 - ОСОБА_2 (рідний син, з якою ОСОБА_1 має спільний побут, зареєстровані та проживають за однією адресою).
Таким чином, у начальника відділу культури та туризму Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації ОСОБА_1 встановлено що особи, зазначені у підпунктах «а», «в»-«з» пункту 1 ч.1. ст.3 цього Закону, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вона є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1,2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосередньо керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів
Корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, пене особою, зазначеною у частині першій статті 4 Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.
Корупція - використання особою наданих їй службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція
чи надання неправомірної вигоди такій особі або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей;
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1, будучи начальником відділу спорту і туризму, допустила порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», прийнявши у відділ свого сина ОСОБА_2
Вислухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, надавши правову оцінку наявним у справі доказам, суд дійшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст..127-7 ч.1 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини та відсутність негативних наслідків вчиненого правопорушення, час та місце вчинення правопорушення, ставлення особи, відносно якої складено адміністративні матеріали, до вчиненого ним діяння, майновий стан правопорушника, обставини, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 172-7 ч.1 КУпАП, Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу. У відповідності зі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 275 грн 60 коп. на користь держави.
На підставі наведеного, керуючись Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст. ст. 23,24,34,35, ст. 172-7 ч.1, ст. 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні корупційного діяння, передбаченого Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст. 172-7 ч.1КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.. на користь держави
Код-21081100 Розрахунковий рахунок 31112106700142 Одержувач - Держбюджет Кам?янсько - Дніпровський район ОКПО-34677098 Банк-ГУДКУ у Запорізькій області МФО-813015.
Стягнути зОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в сумі 275 (двісті сімдесят п'ять) грн 60 коп.
Судовий збір зобов'язати сплатити на державний рахунок:
Код-37349733 Розрахунковий рахунок 31216206700142 Одержувач - місцбюджет м. Кам?янка - Дніпровська ОКПО: 38015694 Банк-ГУДКУ у Запорізькій області МФО-813015.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. В. Петров