
13.06.2017 227/982/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2017 року. Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької облаті ОСОБА_1, розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадяна України, не працюючого, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч.1 ст. 130 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
В березні 2017 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП України в Донецькій області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.130 КУпАП ОСОБА_2.
Постановою Добропільського міськрайонного суду від 10 квітня 2017 року було повернуто протокол про адміністративне правопорушення АП2№506811 26 березня 2017 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, за ч.1 ст. 130 КУпАП разом з доданими до нього матеріалами, Добропільському ВП ГУНП в Донецькій області для належного доопрацювання.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 26 березня 2017 року серії АП2 № 506811, ОСОБА_2 23 березня 2017 року о 23 год. 00 хв. керував транспортним засобом «Вайпер» н/з АНАС 53-70 в м.Добропілля по вул.Крупська з наявними ознаками алкогольного спяніння (запах алкоголю з ротової порожнини). Від продуття технічних засобів та пройти медичний огляд на стан спяніння відмовився в присутності двох свідків.
ОСОБА_2 в судове засідання повторно не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Вiдповiдно до ст.268 КУпАП, за таких обставин, справа може бути розглянута за відсутності ОСОБА_2
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, з наступних підстав.
Згідно пункту 2.5Правил дорожнього рухуУкраїни, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного спяніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Як вбачається зі змісту ч.1ст.130 КУпАП до адміністративної відповідальності, зокрема може бути притягнута особа, яка керує транспортним засобом, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до положеньст. 266 КУпАП, якими встановлений порядок проходження огляду, вбачається, що такий огляд проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або у разі незгоди з його результатами огляд водія проводиться у закладах охорони здоровя.
Пунктами 6, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, встановлено, що водій транспортного засобу, який відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Згідно п.п. 4.2, 5.4 «Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», затвердженої наказом МВС України № 77 від 26 лютого 2009 року з подальшими змінами, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності. У разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, наявність пояснень свідків є обов'язковою у кількості двох.
Під час дослідження матеріалів про адміністративне правопорушення встановлено, що ОСОБА_2.М. дійсно скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 130 КУпАП, про що свідчать:
протокол про адміністративне правопорушення серії АП2 № 506811 від 26 березня 2017 року;
письмові пояснення ОСОБА_2, згідно яких він 26 березня 2017 року випив 200 мл горілки і один літр пива, після чого керував мопедом, «Вайпер», від продуття «Драгер» та проходження медичного освідування на факт вживання алкоголю відмовився.
письмові пояснення свідка ОСОБА_3, яка пояснив, що в її присутності 26 березня 2017 року о 23 год.30 хв. працівниками поліції було запропоновано ОСОБА_2 пройти медичний огляд у встановленому законом порядку на наявність алкоголю в організмі з використанням спеціального технічного засобу, а у разі відмови проїхати до медичного закладу для визначення ступіня алкогольного спяніння, від чого він відмовився у її присутності, та пояснив, що він випив 200 гр. горілки, після чого керував мопедом.
письмові пояснення свідка ОСОБА_4, який пояснив, що в його присутності 26 березня 2017 року о 23 год.30 хв. працівниками поліції було запропоновано ОСОБА_2 пройти медичний огляд у встановленому законом порядку на наявність алкоголю в організмі з використанням спеціального технічного засобу, а у разі відмови проїхати до медичного закладу для визначення ступіня алкогольного спяніння, від чого він відмовився у його присутності, та пояснив, що він випив 200 гр. горілки, після чого керував мопедом.
Санкція ч.1ст.130 КУпАП передбачає відповідальність водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, а на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно довідки Територіального сервісного центру №1444 регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області № 3115-1444-4658 від 16 травня 2017 року, згідно національної бази даних «НАІС» станом на 16 травня 2017 року ОСОБА_2 посвідчення водія не отримував.
Тобто, судом встановлено, що ОСОБА_2 керував транспортним засобом без посвідчення водія, посвідчення водія будь якої катерігорії не отримував, тобто керував транспортним засобом не як водій, а як інша особа.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП. та вважає за необхідне застосувати до останнього, адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Згідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється в розміру 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.33,40-1,130, 266, 268,283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, Законом України «Про судовий збір», суд,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН:НОМЕР_1), визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень 00 копійок), який слід сплатити на розрахунковий рахунок 31114149700001, ЄДРПОУ 38033949, МФО 834016, код платежу 21081300, одержувач платежу Донецьке УК Донецької області.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН:НОМЕР_1), на користь держави судовий збір в розмірі 320,00 грн. (трьохсот двадцяти гривень 00 копійок), який сплатити на рахунок отримувача 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня отримання постанови.
Судя Добропільського міськрайонного суду
Донецької області ОСОБА_1
13.06.17