Постанова № 67109560, 14.06.2017, Бородянський районний суд Київської області

Дата ухвалення
14.06.2017
Номер справи
360/536/17-а
Номер документу
67109560
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 360/536/17-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2017 року Бородянський районний суд

Київської області в складі : головуючої - судді Міланіч А.М.

при секретарі - Хоменко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Бородянка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Бучанської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в :

В березні 2017 року позивачі звернулися до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що вони, як учасники бойових дій, 1 квітня 2016 року звернулися до Бучанської міської ради Київської області з клопотаннями про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд орієнтовною площею 0,10 га по АДРЕСА_1.

Вказані клопотання були розглянуті Бучанською міською радою на сесії ради 28 квітня 2016 року та прийнято рішення, якими було відмовлено позивачам в наданні дозволів на розробку проектів землеустрою.

Рішенням Ірпінського міського суду Київської області від 25 серпня 2016 року зазначені рішення Бучанської міської ради були скасовані та зобов'язано раду повторно розглянути клопотання позивачів.

29 листопада 2016 року Бучанською міською радою були повторно розглянуті клопотання позивачів від 1 квітня 2016 року та знову прийняті рішення про відмову їм у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою з посиланням на те, що бажані до відведення земельні ділянки в м. Буча знаходяться в межах умовної площі 890 га, яка відносяться до земель лісового фонду та знаходиться за межами населеного пункту, і Бучанська міська рада не має повноважень розпоряджатися цими землями.

Вважали вказані рішення відповідача необґрунтованими та такими, що порушують вимоги діючого законодавства, а тому просили зазначені рішення від 29 листопада 2016 року визнати незаконними та скасувати в частині відмови їм /позивачам/ у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою, зобов'язати Бучанську міську раду надати їм (позивачам) дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність.

В судовому засіданні представник позивачів ОСОБА_6 позов підтримала і викладене підтвердила.

Представник Бучанської міської ради Київської області в судове засідання не з»явився, просив справу розглядати без його участі.

Вислухавши пояснення представника позивачів, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.

Судом встановлено, що 1 квітня 2016 року позивачі звернулися до Бучанської міської ради Київської області з клопотаннями про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) орієнтовною площею 0,10 га по вул. Некрасова (на перетині із вулицею Тургенєва) в м. Буча Київської області, що підтверджується матеріалами справи (а.с.14-18).

29 листопада 2016 року на двадцять першій сесії сьомого скликання Бучанської міської ради Київської області були розглянуті вказані клопотання позивачів від 1 квітня 2016 року та вирішено відмовити їм (позивачам) в задоволенні клопотань про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по вул. Некрасова (на перетині із вулицею Тургенєва) в м. Буча, площею 0,10 га, в зв'язку з тим, що в рішенні Ірпінського міського суду Київської області від 17 жовтня 2014 року у справі № 367/4187/14-ц вказано, що земельна ділянка умовною площею 890 га відноситься до земель лісового фонду, знаходиться за межами населеного пункту та перебуває у власності держави в особі Кабінету Міністрів України, а, зважаючи, що земельна ділянка, яка розташована по АДРЕСА_1, знаходиться в межах умовної площі 890 га, то Бучанська міська рада не має повноважень розпоряджатися вказаними землями (а.с. 57-61,123-128).

Відповідно до ч.1 ст.116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Відповідно до ч.6,7 ст.118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 1,2 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В своїх письмових запереченнях на позов представник відповідача посилається на те, що бажані до відведення позивачам земельні ділянки знаходяться в межах колишньої Бучанської лісової дачі, щодо якої на даний час проводиться розслідування Генеральною прокуратурою України, і поки таке розслідування триває, Бучанська міська рада не має повноважень розпоряджатися цими землями.

Однак, дані обставини не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, жодних доказів того, що земельні ділянки, щодо яких позивачі просять надати дозвіл на виготовлення проектів землеустрою, знаходяться поза межами м.Буча суду не надано.

За таких обставин, приймаючи до уваги вищевикладене, суд визнає за необхідне, частково задовольняючи позов, визнати рішення двадцять першої сесії сьомого скликання Бучанської міської ради Київської області від 29 листопада 2016 року в частині відмови ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по АДРЕСА_1, площею 0,10 га, протиправними та скасувати, зобов'язати Бучанську міську раду Київської області на черговій сесії ради повторно розглянути клопотання позивачів від 1 квітня 2016 року про надання дозволів на розробку проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та прийняти рішення у відповідності до вимог діючого законодавства.

Оскільки зі змісту ч. 7 ст. 118 ЗК України вбачається, що дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивована відмова у його наданні надається відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, за результатами розгляду у місячний строк відповідного клопотання, в даному випадку - Бучанською міською радою, то вирішення питання стосовно зобов»язання останньої надати позивачам дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення їм у власність вказаних земельних ділянок, знаходиться поза компетенцією суду, а тому в іншій частині в позові суд вважає за необхідне відмовити.

Керуючись ст.12,83,116,118,121,155,158 ЗК України, Законом України «Про місцеве самоврядування», ст. 11,94,159-163 КАС України, суд

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Бучанської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати рішення двадцять першої сесії сьомого скликання Бучанської міської ради Київської області від 29 листопада 2016 року в частині відмови ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по АДРЕСА_1, площею 0,10 га, протиправними та скасувати.

Зобов'язати Бучанську міську раду Київської області на черговій сесії ради повторно розглянути клопотання ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 від 1 квітня 2016 року про надання дозволів на розробку проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та прийняти рішення у відповідності до вимог діючого законодавства.

В іншій частині в позові відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Бородянський районний суд Київської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Головуючий-суддяА.Міланіч