
Справа№464/3456/17
пр. № 3/464/1289/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31.05.2017 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м. Львова Мичка Б.Р., розглянувши матеріали, що надійшли із Головного управління ДФС у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, передбаченої ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
у с т а н о в и в:
23.05.2017 до Сихівського районного суду м. Львова надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 465277 від 27.12.2016 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно даного протоколу ОСОБА_1, будучи головним бухгалтером Львівської виправної колонії Управління Державної пенітенціарної служби України № 48, допустила порушення порядку нарахування та своєчасності перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб за період 01.01.2014 по 30.06.2016, а саме: не перераховано податок з доходів фізичних осіб у сумі 746445,52 грн., несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб у розмірі 22157,81 грн., не відображено нарахування та виплата заробітної плати та податку на доходи фізичним особам-засудженим за ознакою доходу «101» згідно акту перевірки від 30.11.2016 № 4645/13-03/08681175, чим порушено вимоги п.п.168.1.1, п.п.168.1.2, п.п.168.1.5 п.168.1 ст.168, п.171.1 ст.171, п.п. «а» п.176.2 ст.176, п.51.1 ст.51, абз. «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України.
Згідно з ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення, у якому, зокрема, повинні міститись дані про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності зібраних доказів та всі інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Диспозицією ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення не відповідає даним вимогам закону, оскільки в ньому не відображено суть адміністративного правопорушення, не зазначено обєктивної сторони правопорушення, яка б відповідала диспозиціїст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто не зазначені конкретні дії чи бездіяльність, які мали місце і полягали у порушенні чи нездійсненні головним бухгалтером Львівської виправної колонії № 48 - ОСОБА_1 передбаченого законодавством порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи.
У протоколі про адміністративне правопорушення у графі «дата, час і місце вчинення порушення» зазначено, що порушення були вчинені у період з 01.01.2014 по 30.06.2016, однак у фабулі правопорушення не конкретизовано, протягом якого періоду відбувалось кожне із виявлених порушень.
Крім того, як вбачається із доданих до протоколу про адміністративне правопорушення матеріалів, такий направлений до суду у звязку із закриттям кримінальної справи № 32016140000000139 від 30.09.2016 згідно з рішенням СУ кримінальних розслідувань ГУ ДФС у Львівській області від 28.04.2017 року щодо ухилення від сплати податків службовими особами ЛВК Управління пенітенціарної служби України у Львівській області № 48 за попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 Кримінального кодексу України. Однак, копії постанови про закриття даного кримінального провадження до протоколу про адміністративне правопорушення не додано.
За вказаних обставин суд вважає, що обєктивний розгляд справи не можливий, а тому протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути для належного оформлення та усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в:
матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління ДФС у Львівській області для належного оформлення.
Суддя Б.Р. Мичка