Дата документу 12.06.2017
Справа № 501/914/17
3/501/353/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2017 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Вергопуло К.В., розглянувши справу, яка надійшла від Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, громадянки України, яка працює головним бухгалтером СП ТОВ "Трансбалктермінал",
за ст.163-1 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, обіймаючи посаду голового бухгалтера СП ТОВ "Трансбалктермінал", за місцем розташування зазначеного підприємства: Одеська область, м.Чорноморськ, вул.Сухолиманська, 58, вчинила порушення п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134.1 Податкового кодексу України, про результати документальної виїзної планової перевірки 18 квітня 2017 року складено акт №306/15-32-14-01/24528065.
ОСОБА_1, яка була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи (а.с.7), в судове засідання не прибула, клопотання про відкладення розгляду справи суду не надала, тому суд відповідно до ст.268 КУпАП розглянув справу у її відсутності.
Вивчивши матеріали справи, суд доходить таких висновків.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.19 Конституції України посадові особи органів державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Відповідо до ч.1 ст.256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено суть правопорушення (конкретні дії особи) та відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено суть та обставини вчиненого правопорушення, конкретні дії ОСОБА_1, за вчинення яких вона мала би бути притягнута до адміністративної відповідальності. Натомість податкова інспекція обмежилась посиланням на порушені статті Податкового кодексу України та висновком про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП.
Суд наголошує, що ст.163-1 ч.1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку та не встановлює відповідальності за порушення податкового законодавства.
Крім того в протоколі відсутня інформація щодо відмостей про особу, а саме: дата народження та місце прорживання. Також немає достатніх доказів підтвердження того, що ОСОБА_1 є посадовою особою даного підприємства, оскільки в матеріалах справи відсутня копія відповідного наказу.
Неналежно оформлений протокол не може розглядатись по суті.
Керуючись ст.284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, - повернути до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя