Ухвала суду № 67091516, 08.06.2017, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2017
Номер справи
816/4504/15
Номер документу
67091516
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2017 р.Справа № 816/4504/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Рєзнікової С.С.

Суддів: Бегунца А.О. , Старостіна В.В.

за участю секретаря судового засідання Машури Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 26.04.2017р. по справі № 816/4504/15

за позовом ОСОБА_1

до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області, в якому просила суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області № 81-17 від 22.06.2015р., яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб у розмірі 25000,00 грн.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 17.11.2015р. адміністративний позов задоволено.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2016р. постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 13.01.2016р. скасовано та ухвалено нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 02.03.2017р. постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 17.11.2015р. та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2016р. у справі № 816/4504/15 скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 26.04.2017р. адміністративний позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області № 81-17 від 22.06.2015р., яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб у розмірі 25 000,00 грн.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою у задоволені адміністративного позову відмовити.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Позивач не скористався своїм правом на подання заперечень на апеляційну скаргу.

Колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 є власником транспортного засобу марки LEXUS моделі LX 570, тип легковий універсал В, з обємом двигуна 5663, реєстраційний номер ВІ 2151 CB, 2012 року випуску, дата реєстрації 28.11.2014.

З 01.01.2015р. набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким шляхом викладення в новій редакції норм Податкового кодексу України введено новий місцевий податок податок на майно, що складається, у тому числі, з транспортного податку.

Так, відповідно до п. 10.2. ст. 10 та пп. 12.3.1 п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу України рішенням позачергової 47 сесії 6 скликання Полтавської міської ради від 30.01.2015р. "Про місцеві податки і збори", вирішено встановити у 2015р. податок на майно (п. 1 рішення) та затвердити "Положення про податок на майно", що є додатком до вказаного рішення міської ради від 30.01.2015р. (п. 2 рішення), (а.с. 20-25).

Згідно з п.п. 267.6.2 п.267 ст. 267 Податкового кодексу України ДПІ у м. Полтаві винесено податкове повідомлення-рішення за формою "Ф" № 81-17 від 22.06.2015р., яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобовязання за платежем "транспортний податок з фізичних осіб 18011000" в розмірі 25000 грн. (а.с. 19).

Позивач не погодився з податковим повідомленням-рішенням № 81-17, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи адміністративний позов суд першої інстанції виходив з того, що відповідач не довів суду, що при прийнятті спірного податкового повідомлення-рішення він діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції виходячи з наступного.

Відповідно до п.п. 267.1.1 п. 267.1. ст. 267 Податкового кодексу України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування (в редакції Закону України від 28.12.2014р. № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", що набрав чинності 01.01.2015р.).

Згідно з п.п. 267.2.1 п. 267.2. статті 267 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Відповідно до п.п. 267.3.1 п. 267.3 ст. 267 Податкового кодексу України базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

Згідно з п. 267.4 ст. 267 Податкового кодексу України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

Відповідно до п.п. 267.5.1 п. 267. 5 ст. 267 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Згідно з п.п. 267.6.2. п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Відповідно до п.п. 267.6.3 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України органи внутрішніх справ зобов'язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 01.04.2015р. органи внутрішніх справ зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця. Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

Так, Вищий адміністративний суд України, скасовуючи рішення попередніх інстанцій та направляючи справу на новий розгляд ухвалою від 02.03.2017р., зауважив, що визначальним для вирішення даної справи є встановлення обставин щодо наявності чи відсутності у позивача зареєстрованого на праві власності транспортного засобу з обємом двигуна понад 3000 куб.см.

Відповідно до Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затверджених наказом Державної митної служби України від 17.11.2005р. № 1118 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.11.2005р. за № 1428/11708, документи, що підтверджують право власності на транспортні засоби (далі - ТЗ): а) придбані (отримані) у громадян чи підприємств засвідчені нотаріально в країні придбання або в консульських установах чи в посольствах України договори купівлі-продажу, міни чи дарування тощо; б) придбані в підприємств - оформлені на відповідних бланках і завірені печатками цих осіб чи інших організацій та установ оригінали рахунків, чеків, рахунків-фактур, інвойсів, інших документів. У цих документах, крім чеків, згідно з формою відповідного бланка повинні бути зазначені дата продажу, номери шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), двигуна ТЗ, його модель і рік виготовлення, а також прізвище, ім'я, по батькові особи, якій продано ТЗ; в) технічні паспорти, технічні талони, сервісні книжки, реєстраційні свідоцтва та інші документи на ТЗ, видані вповноваженими органами країни придбання, із зазначенням власника ТЗ або відміткою про зняття ТЗ з обліку.

Разом з тим, матеріали справи не містять та відповідачем не надано належних та допустимих доказів, що свідчили б про наявність у позивача на праві власності транспортного засобу марки LEXUS моделі LX 570, тип легковий універсал В, з обємом двигуна 5663, реєстраційний номер ВІ2151CB, 2012р. випуску, дата реєстрації 28.11.2014р.

Колегія суддів не бере до уваги доводи апеляційної скарги відносно того, що позивачем не заперечується наявність вказаного транспортного засобу у власності, оскільки цей факт повинен бути підтверджений належними доказами.

Під час розгляду справи у суді першої інстанції відповідачем долучено до матеріалів справи копію інформації, отриманої від Центра надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Полтави Полтавського району, що послугувала підставою для винесення відповідачем оскаржуваного рішення, відповідно до якої судом першої інстанції під час нового розгляду встановлено вторинну реєстрацію за позивачем спірного транспортного засобу, придбаного в торговельній організації 28.11.2014р. (а.с. 132).

Також, під час розгляду справи у суді першої інстанції позивачем долучено до матеріалів справи копію свідоцтва про реєстрацію спірного транспортного засобу, на підставі якого судом першої інстанції під час нового розгляду встановлено та підтверджено право власності позивача на транспортний засіб марки LEXUS моделі LX 570, тип легковий універсал В, з об'ємом двигуна 5663, реєстраційний номер ВІ 2151 CB, 2012р. випуску (а.с. 142-143).

Колегією суддів досліджено свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки LEXUS моделі LX 570, реєстраційний номер ВІ2151CB, 2012р. випуску та встановлено, що вказаний транспортний засіб був зареєстрований за ОСОБА_1 23.06.2015р., у той час як податкове повідомлення-рішення яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем "Транспортний податок з фізичних осіб, 18011000" в сумі 25 000 грн. винесено ДПІ у м. Полтава 22.06.2015р. тобто за день до реєстрації за ОСОБА_1 права власності на автомобіль марки LEXUS моделі LX 570, реєстраційний номер ВІ2151CB.

Згідно ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч наведеним вимогам, відповідач, як субєкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його апеляційна скарга, і не довів правомірності прийнятого ним оскаржуваного рішення.

Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

Колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції від 26.04.2017р. відповідає вимогам ст. 159 КАС України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог відповідача.

Відповідно до ч.1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновком суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків, щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 41, 94, 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області залишити без задоволення.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 26.04.2017р. по справі № 816/4504/15 залишити без змін.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м.Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області судовий збір у розмірі 535 (п'ятсот тридцять п'ять) гривень 92 копійки до спеціального фонду Державного бюджету України - отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_2Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_3 ОСОБА_4 Повний текст ухвали виготовлений 13.06.2017 р.