
Справа № 372/1674/17
У Х В А Л А
12 червня 2017 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Кравченко М.В., розглянувши у приміщенні Обухівського районного суду Київської області адміністративний позов ОСОБА_1 до Української міської державної нотаріальної контори, Київської обласної філії державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, Обухівського міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання незаконним і скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача, в якому просить:
-визнати незаконним та скасувати рішення Української міської державної нотаріальної контори про накладення обтяження від 12 вересня 2007 року на майно ОСОБА_1,
-визнати незаконним та скасувати рішення Київської обласної філії державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України про накладення обтяження від 07 липня 2011 року на майно ОСОБА_1,
-зобовязати Обухівський міськрайонний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області скасувати обтяження відносно майна ОСОБА_1.
Подана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
За змістом п.п.8,9 ч.1 ст.3 КАС України позивач особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а відповідач субєкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно п.3 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Згідно п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Всупереч вимогам законодавства позивачем не зазначено повні дані про позивача (поштовий індекс, адреса електронної пошти), відповідачів (поштові індекси, адреси електронної пошти, якщо такі відомі). Крім того, слід зазначити дійсні точні назви відповідачів.
Позивачем не виконано вимоги ч.3 ст.106 КАС України в частині додання до позовної заяви документу про сплату судового збору із відміткою або іншим доказом зарахування судового збору до Державного бюджету України у належній сумі, оскільки оплачено судовий збір лише за одну із позовних вимог, однак за інші дві вимоги судовий збір не оплачено. Доплаті підлягає судовий збір за другу і третю вимоги немайнового характеру в розмірі 640 грн. + 650 грн. 40 коп.( 640 грн. - переплата за першою вимогою 9 грн. 60 коп. = 650 грн. 40 коп.). Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ Обухівського р-ну; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37851055; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській обл. м.Київ; код банку отримувача (МФО) 821018; рахунок отримувача 31213206700449; код класифікації доходів бюджету22030101.
Слід звернути увагу на те, що сплата судового збору здійснюється окремими платіжними документами за кожну позовну вимогу.
Позивачем не виконано вимоги ч.3 ст.106 КАС України в частині додання до позовної заяви трьох копій квитанції про сплату судового збору.
Частинами 1 та 2 статті 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За змістом адміністративного позову позивач оскаржує рішення субєктів владних повноважень від 13.09.2007 року та 07.07.2011 року. Позов поданий лише 09.06.2017 року. При цьому мотивувальна частина позову не містить відомостей про час, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, вмотивування неможливості своєчасно дізнатись про винесення оскаржуваних рішень, а резолютивна (прохальна) частина позову не містить заяв чи клопотань з приводу визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, їх поновлення.
За таких обставин, вважаю, що позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до адміністративного суду.
У відповідності дост. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З наведеної норми процесуального права вбачається, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду лише в тому разі, коли суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
У разі відсутності клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду суддя повинен діяти в порядку, встановленому ст. ст.106,108 КАС України.
Згідно п. 5 ч. 1ст. 106 КАС Українив позовній заяві в разі необхідності зазначається заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Вказана правова норма зобов'язує осіб, які звернулися до суду з адміністративним позовом після закінчення строку, встановленогост. 99 КАС України, заявляти клопотання про його поновлення.
Вказані недоліки унеможливлюють відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Української міської державної нотаріальної контори, Київської обласної філії державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, Обухівського міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання незаконним і скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії, залишити без руху, надавши позивачеві строк до 22 червня 2017 року для усунення вказаних недоліків.
Розяснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя М.В.Кравченко