
Справа №766/9195/17
н/п 1-кс/766/5897/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.06.2017 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області Гонтар Д.О., при секретарі Сікорській Я.А., за участю прокурора Чередника Р.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області юриста 2 класу ОСОБА_1 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42014160000000101 від 12.03.2014 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Старшого слідчий другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить накласти арешт на все нерухоме та рухоме майно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, у тому числі:
- гараж за адресою: м. Одеса, вул. Палубна, будинок 9/2, гараж 13, реєстраційний номер майна: 14192360, 651995551101 (із забороною розпорядження);
- квартира за адресою: АДРЕСА_1, площею 79,7 кв.м. реєстраційний номер майна: 458657551101, 29161140 (із забороною розпорядження);
- гараж за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, будинок 16/8, гараж 3, реєстраційний номер майна: 16397851101 (із забороною розпорядження).
Мотивуючи клопотання слідчий вказує, що у ході досудового розслідування установлено, що ОСОБА_2 на підставі наказу № 25-к від 08.07.2010 Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації призначений на посаду начальника інвестиційно-договірного відділу Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації.
Згідно посадової інструкції начальника інвестиційно-договірного відділу до його обовязків входить керівництво діяльністю відділу, контроль за виконанням завдань покладених на відділ згідно його компетенції; контроль укладання договорів на виконання будівельно-монтажних робіт, пусконалагоджувальних, проектно-вишукувальних робіт, співфінансування, передачі повноважень замовника, пайову участь, ведення технічного нагляду, придбання обладнання; контроль виконання умов договорів; вивчення нормативної бази та інформаційної літератури, тощо.
У подальшому, на підставі наказу Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації № 9-к від 07.02.2011 ОСОБА_2 призначено на посаду начальника виробничого відділу Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації.
Згідно посадової інструкції начальника виробничого відділу до його обовязків входить: організація роботи відділу; забезпечення на відділ завдань щодо участі у реалізації державної політики у сфері будівництва та закріплених за відділом показників; виконання контролю будівництва будівників і споруджень, що укладає в собі систематичну перевірку відповідності обсягу, вартості і якості виконуваних будівельно-монтажних робіт, затверджених проектом і кошторисом, згідно будівельним нормам і правилам, Державним будівним нормам (ДБН); слідкування за виконанням робіт і введенням в експлуатацію виробничих потужностей і обєктів у домовлений термін, тощо.
Таким чином, ОСОБА_2, виконуючи організаційно - розпорядчі функції державного органу, будучи службовою особою, діючи всупереч інтересам служби, у червні-липні 2010 року надав згоду тимчасово виконувачу обовязки начальника головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації ОСОБА_3, який входив до складу організованої групи, про що ОСОБА_2 не було відомо, діяти за попередньою змовою з ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та посадовими особами ПП «Ремерцентр» у заволодінні бюджетними грошовими коштами в особливо великому розмірі, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем.
Зокрема, ОСОБА_2, як учасник тендерного комітету мав погодити укладення ОСОБА_3 договору підряду з ПП «Ремерцентр» без проведення тендерної процедури, а також погодити договірну ціну до договору підряду без її перевірки. Також, ОСОБА_2 як працівник Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації, будучи відповідно до наказу Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації № 7-В від 12.04.2011 відповідальним за здійснення технічного нагляду під час будівництва «Проведення першочергових робіт з будівництва системи відводу стічних вод від станції біологічної очистки «Північна» в м. Одесі на обєкті «Глибоководний випуск», використовуючи своє службове становище, всупереч інтересам служби, повинний був формально здійснювати технічний нагляд і приймати роботи у працівників ПП «Ремерцентр», шляхом підписання актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідок про їх вартість форми КБ-3, які містили завідомо недостовірні відомості щодо вартості матеріалів та робіт.
Так, ОСОБА_7, будучи депутатом Одеської міської ради пяти скликань у період з 1994 по 2010 рік, здійснював свої повноваження (виконував свої функції) на безоплатній основі, не пориваючи з виробничою та службовою діяльністю. Так, він був керівником будівельних установ, організатором створення та фактичним власником (у тому числі опосередковано) групи підприємств, які обєднані в єдине угрупування (холдинг) під назвою «Інкор-Групп», до складу якого у різний час входило біля 30 підприємств, зокрема: ПП «Ремерцентр» (код ЄРДПОУ 30766702), ПП «Будрембізнес» (код ЄРДПОУ 33215688), ПП «Строй систем» (код ЄРДПОУ 31373740), ПП «Грандстиль» (код ЄРДПОУ 33215651), ТОВ «Білд-Про» (код ЄРДПОУ 35405235), ПП «Інно-Тредінг» (код ЄРДПОУ 33215803), ТОВ «ТТ-Буд» (код ЄРДПОУ 36042705), ТОВ «Град Отель» (код ЄРДПОУ 35405392), ТОВ «Реставратор-1946» (код ЄРДПОУ 02497950), ТОВ «Одеські реставраційні майстерні» (код ЄРДПОУ 36153897), ТОВ «Арт Проект-2010» (код ЄРПДОУ 37224743), ТОВ «Компас Проект» (код ЄРДПОУ 36042731), ТОВ «Інкор-девелоп» (код ЄРДПОУ 33016604), ПП «Чека» (код ЄРДПОУ 33217203), більшість з яких на замовлення державних органів та органів місцевого самоврядування виступали генпідрядниками по будівництву та реконструкції обєктів нерухомості.
Будучи обізнаним про те, що «Програмою комплексного соціально-економічного розвитку м. Одеси на 2005-2015 роки» заплановано будівництво споруд по обробці осаду і системи відводу очищених вод від станції біологічної очистки «Північна» у м. Одесі, володіючи якостями лідера, сильним і стійким характером, математичним складом розуму, маючи вищу економічну освіту, переслідуючи корисливі цілі, зловживаючи службовим становищем, тобто умисно використовуючи всупереч інтересам служби своїх прав і можливостей, повязаних з його посадою, навесні 2010 року вирішив створити та очолити організовану групу для вчинення умисних особливо тяжких злочинів, повязаних з незаконним заволодінням бюджетними коштами в особливо великому розмірі, шляхом зловживання посадовими особами своїм службовим становищем та внесення завідомо недостовірних даних в офіційні документи підприємств, при наступних обставинах.
З метою реалізації злочинного умислу ОСОБА_7, у якості співорганізатора групи залучив у вказаний час ОСОБА_4, який має ділові якості та добре розвиненні комунікативні і організаторській навики.
До злочинних ролей співорганізаторів злочинної групи ОСОБА_7 і ОСОБА_4, входило здійснення загального керівництва організованою групою, розроблення єдиного плану, схем і способів вчинення злочинів, доведення цих даних до відома всіх учасників групи, підшукання та залучення до вчинення злочинів безпосередніх виконавців злочинних дій, розподіл ролей останніх, розподіл грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, забезпечення фінансування злочинних дій учасників організованої групи.
З метою приховування своєї ролі у вчиненні злочинів співорганізатори вистроїли певну ієрархію, при цьому розподілили обовязки між учасниками групи та безпосередніми виконавцями злочинів, з метою маскування слідів злочину залучили підконтрольні субєкти господарської діяльності.
Крім того, співорганізатори ОСОБА_7 і ОСОБА_4 з метою здійснення злочинної діяльності забезпечили укладання посадовими особами Одеської обласної державної адміністрації договору підряду (додаткових угод до нього) з підконтрольним підприємством без проведення тендерної процедури та погодження договірної ціни до цих угод за завищеними цінами без її перевірки; організували складання і підписання невстановленою слідством особою від імені виконувача обовязків директора ПП «Ремерцентр» ОСОБА_8 договірної ціни до договору підряду № 26 від 26.07.2010, згідно якої визначено вартість труби за завищеною ціною, що не відповідає проектно-кошторисній документації; забезпечили прийняття робіт працівниками Одеської обласної державної адміністрації без проведення технічного і авторського нагляду, підшукали та залучили до виконання будівельних робіт субпідрядні організації; підшукали виробника та забезпечили поставку труб діаметром 2000 мм на територію України, необхідних для виконання будівельних робіт; здійснювали контроль за проведення будівельних робіт; з метою складання документів, які містили завідомо недостовірні данні залучили засновників та посадових осіб підконтрольних субєктів господарської діяльності; з метою прикриття незаконної діяльності та з метою надання проведенню робіт у один навігаційний період законного вигляду із залученням підконтрольного ПП «Грандстиль» організували розроблення проектної документації (стадія РД), яка передбачає реалізацію проекту замість шести черг в одну чергу (один навігаційний період).
Далі, продовжуючи створення злочинної групи ОСОБА_7 і ОСОБА_4 влітку 2010 року залучили до участі в незаконному заволодінні бюджетними коштами ОСОБА_9, довівши йому інформацію про єдиний план, схему та способи вчинення злочинів, визначивши йому роль виконавця, на що він дав добровільну згоду. З метою отримання службових повноважень ОСОБА_9, які останній використав для заволодіння бюджетними грошовими коштами, ОСОБА_7, як директор ТОВ «Інкор-Групп», що є одноособовим засновником ПП «Ремерцентр», діючи особисто 02.08.2010 своїм рішенням звільнив колишнього директора ПП «Ремерцентр» - ОСОБА_10 і призначив на цю посаду ОСОБА_9, надавши йому право розпорядчого підпису за рахунком в банку.
Роль ОСОБА_9 полягала в підписанні з посадовими особами Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації (далі - ГУКБ ООДА) та Головного управління розвитку інфраструктури та енергозабезпечення Одеської обласної державної адміністрації (далі - ГУРІЕ ООДА) додаткових угод (додатків) до договору підряду № 26 від 26.07.2010, складанні, підписанні і завіренні печаткою підприємства документів первинно-бухгалтерського обліку, які містять завідомо недостовірні дані щодо вартості виконаних робіт і понесених витрат на закупівлю матеріалів, у тому числі після його звільнення з посади директора ПП «Ремерцентр»; укладанні договору субпідряду з ПП «Інно-Трейдінг», що входить у так званий холдинг «Інкор-групп»; переведенні бюджетних грошових коштів, отриманих від ГУКБ та ГУРІЕ ООДА, на розрахункові рахунки підконтрольних ОСОБА_7 підприємств та підприємств, що мають ознаки фіктивності.
У червні 2010 року, завершуючи останній етап створення організованої групи, розуміючи що без використання владних повноважень, наданих розпоряднику коштів, виділених на реалізацію проекту «Проведення першочергових робіт будівництва системи стічних вод від станції біологічної очистки «Північна» у м. Одесі на обєкті «Глибоководний випуск» в особі тимчасово виконувача обовязки начальника Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації ОСОБА_3 (наказ № 22-к від 17.06.2010) не можливо реалізувати злочинний план, залучили його до участі у якості виконавця в незаконному заволодінні бюджетними коштами, довівши йому інформацію про єдиний план, схему та способи вчинення злочинів і узгодивши з ним дії всіх членів організованої групи, на що останній дав свою згоду.
Роль ОСОБА_3 полягала у тому, що він користуючись повноваженням начальника ГУКБ ООДА, залучивши підконтрольних йому осіб, використовуючи колізії у законодавстві, у порушення вимог Закону мав укласти договір підряду з ПП «Ремерцентр» без проведення тендеру і без її перевірки погодити договірну ціну до договору підряду, яка не відповідає проектно-кошторисній документації; погодити у травні 2011 року у порушення вимог Закону у якості субпідрядника ПП «Інно-Трейдінг», що не відповідало кваліфікаційним вимогам і не мало ліцензії на виконання господарської діяльності, повязаної із створенням обєктів архітектури із передбаченого права виконання робіт з будівництва гідротехнічних споруд та комплексів (код 4.12.00); у травні-червні 2011 року, у порушення вимог Закону, погодити проект виробництва робіт, підготовленого ТОВ «Мьобіус Констракшнс Юкрейн», що передбачає здійснення усіх робіт в один навігаційний період і не відповідає проектно-кошторисній документації, що затверджена держбудекспертизою; у порушення вимог Закону у липні 2011 року з метою маскування незаконної діяльності злочинної групи, не маючи погодженої проектної документації, погодити локальний кошторис по розрахунку договірної ціни до додаткової угоди, яким внесено зміни щодо укладання труби напірної з поліетилену ПЕ-100, зовнішнім діаметром 2000мм у кількості 4307 м, що не відповідає проектні документації.
З метою виконання своєї злочинної ролі ОСОБА_3 в червні-липні 2010 року залучив до злочинної діяльності підконтрольну йому службову особу, а саме: начальника виробничо-технічного управління начальника технічного відділу Одеської обласної державної адміністрації ОСОБА_5 (наказ про призначення на посаду № 11-к від 02.04.2009), якого заздалегідь не повідомив про існування організованої групи та загального плану злочинної діяльності групи, однак який дав свою згоду на вчинення злочину за попередньою змовою з ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_6 та службовими особами ПП «Ремерцентр».
Зокрема, ОСОБА_5, як учасник тендерного комітету мав погодити укладення ОСОБА_3 договору підряду з ПП «Ремерцентр» без проведення тендерної процедури, а також погодити договірну ціну до договору підряду без її перевірки. Також, ОСОБА_5 як працівники ГУКБ ООДА, який був визначений відповідальною особою за здійснення технічного нагляду під час будівництва «Проведення першочергових робіт з будівництва системи відводу стічних вод від станції біологічної очистки «Північна» в м. Одесі на обєкті «Глибоководний випуск», використовуючи своє службове становище, всупереч інтересам служби, повинний був формально здійснювати технічний нагляд та приймати роботи у працівників ПП «Ремерцентр», шляхом підписання актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідок про їх вартість форми КБ-3.
Крім того, ОСОБА_3 у грудні 2010 року, діючи у складі злочинної групи, розуміючи, що наказом ГУКБ ООДА № 50-ч від 14.12.2010 тимчасово виконувачем обовязки начальника ГУКБ ООДА визначено ОСОБА_6, який згідно посадової інструкції виконує функції «Замовника» будівництва та є розпорядником державних коштів і без його участі, не можливо реалізувати злочинний план, залучив його до участі у незаконному заволодінні бюджетними коштами, заздалегідь не повідомив про існування організованої групи та загального плану її злочинної діяльності групи, однак який дав свою згоду на вчинення злочину за попередньою змовою з ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_4 та службовими особами ПП «Ремерцентр».
Роль ОСОБА_6 полягала у тому, що займаючи посаду тимчасово виконувача обовязків начальника Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації мав укласти додаткові угоди до договору підряду № 26 від 26.07.2010, та будучи достовірно обізнаним щодо визначеної у проектно-кошторисній документації вартості труби і щодо виробника Пайплайф-Норвегія, здійснюючи керівництво діяльністю управління не забезпечити перевірку договірної ціни працівниками виробничого відділу та погодити її за завищеною вартістю труби; не забезпечити проведення технічного та авторського нагляду та підписати і завірити гербовою печаткою акти приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2 в та довідки про їх вартість форми КБ-3, які містять завідомо недостовірні данні про понесені витрати ПП «Ремерцентр» на закупівлю труб, які на той час не були поставленні на територію України.
Надалі, ОСОБА_7, діючи за попередньою змовою з усіма учасниками злочинної групи, розуміючи необхідність у маскуванні реальних витрат на здійснення будівельних робіт, шляхом укладання договору субпідряду із підконтрольним підприємством, яке у свою чергу мало укласти договір субпідряду із реальним виконавцем робіт ТОВ «Мьобіус Констрашнс Юкрейн», у січні 2011 року залучив до незаконної діяльності ОСОБА_11, який на той час займав посаду директора ПП «Інно-Трейдніг», а також у період 2009-2010 років працював на ПП «Будрембізнес» (код ЄРДПОУ 33215688) та ПП «Чека» (код ЄРДПОУ 33217203), що входять у так званий холдинг «Інкор-групп».
Роль ОСОБА_11 полягала в підписанні договору субпідряду № ГВ-02/11 від 16.02.2011 з ПП «Ремерцентр» та договору субпідряду з ТОВ «Мьобіус Констракшн Юкрейн» № 05-11 від 05.05.2011; підписанні і завіренні печаткою підприємства документів первинно-бухгалтерського обліку підприємства, які містять завідомо недостовірні данні щодо вартості виконаних робіт; переведенні бюджетних грошових коштів, отриманих від ПП «Ремерцентр» на розрахункові рахунки підконтрольних ОСОБА_7 підприємств та підприємств, що мають ознаки фіктивності.
Крім того, співорганізатор ОСОБА_4 особисто діючи у складі організованої групи був відповідальний за напрямок роботи щодо складання документів первинно-бухгалтерського обліку ПП «Ремерцентр» і надання їх посадовим особам ГУКБ та ГУРІЕ ООДА для підписання та проведення подальших оплат на рахунки ПП «Ремерцентр». Для цього та конспірації злочинної діяльності у вересні 2010 року ОСОБА_9, що також діяв у складі організованої групи, ОСОБА_4 призначено на посаду заступника директора ПП «Ремерцентр».
Також, ОСОБА_4, діючи згідно заздалегідь розробленої схеми вчинення злочинів, розуміючи необхідність у відображенні в фінансово-господарській діяльності ПП «Ремерцентр» придбання труб за завищеною вартістю, у грудні 2010 року через невстановлених слідством осіб залучив до незаконної діяльності ОСОБА_12, який на той час був засновником і обіймав посаду директора ТОВ «Рем-Промстрой Індустрія» (код ЄРДПОУ 34930406) та у червні 2011 року залучив до незаконної діяльності ОСОБА_13, який на той час був засновником і директором ТОВ «Експортно-імпортна компанія «Верес» (код ЄРДПОУ 36758414), яких заздалегідь не повідомив про існування організованої групи та загального плану злочинної діяльності групи, однак які дали свою згоду на вчинення злочину за попередньою змовою з ОСОБА_4
Роль ОСОБА_14 полягала у проведені безтоварних операцій та у переведені бюджетних грошових коштів, отриманих від ПП «Ремерцентр» на розрахункові рахунки ТОВ «ПКФ «Коно» і ПП «Інно-Трейдінг», а також інших фізичних осіб з метою їх подальшого переведення у готівкову форму.
Роль ОСОБА_13 полягала проведені безтоварних операцій та у переведені бюджетних грошових коштів, отриманих від ПП «Ремерцентр» на розрахункові рахунки ТОВ «Компютер ТЕС 9», що має ознаки фіктивності з метою їх подальшого переведення у готівкову форму.
У подальшому, грошові кошти отримані ОСОБА_14, від ПП «Ремерцентр», за реквізитами наданими ОСОБА_4 були переведені ТОВ «ПКФ «Коно», за придбання труби діаметром 2000. Також, ОСОБА_4, через невстановлених слідством осіб, шляхом залучення ОСОБА_14 та ОСОБА_13 організовано переведення незаконного здобутих грошових коштів у готівкову форму.
Згідно розробленого організаторами групи ОСОБА_7 та ОСОБА_4 злочинного плану, учасники організованої групи та особами, що діяли за попередньою змовою з учасниками організованої групи з метою заволодіння бюджетними грошовими коштами діяли за двома схемами:
Схема заволодіння бюджетними грошовими коштами, шляхом завищення вартості матеріалів (труби та комплектуючих до неї).
За цією схемою службові особи Одеської обласної державної адміністрації ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, під час укладання договору підряду та додаткових угод до них, погоджували договірну ціну, яка не відповідала реальній вартості труби та вартості, передбаченої у проекті, виготовленому ТОВ «Білд-Про» та затвердженого держбудекспертизою, у свою чергу директор ПП «Ремерцентр» ОСОБА_9 вніс завідомо недостовірні відомості в документи первинно-бухгалтерського обліку щодо витрат на придбання труби за завищеною ціною, шляхом відображення їх придбання у ТОВ «ЕІК «Верес» та ТОВ «Рем-Промстрой Індустрія», що мають ознаки фіктивності.
Всього за період з грудня 2010 року по травень 2011 року організована група за при співучасті ОСОБА_2, який не входив до її складу, а діяв за попередньою змовою з попередньою змовою з ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та посадовими особами ПП «Ремерцентр», заволоділа грошовими коштами державного бюджету шляхом завищення вартості труби у сумі 35 663 501, 6 грн.
Схема заволодіння бюджетними грошовими коштами, шляхом завищення вартості робіт.
За цією схемою використовуючи колізії у законодавстві України, яке чітко не регулює обовязок у субпідрядника погоджувати з замовником робіт залучення субпідрядних організацій, організованою групою забезпечено укладання ПП «Ремерцентр» в особі ОСОБА_9 договору субпідряду з підконтрольним ПП «Інно-Трейдінг» в особі ОСОБА_15 та складання ними документів первинно-бухгалтерського обліку, що містять відомості про завищену ціну робіт, у свою чергу директором ПП «Інно-Трейдінг» ОСОБА_15 укладено договір субпідряду з реальним виконавцем робіт ТОВ «Мьобіус Констракшнс Юкрейн» за реальною вартістю виконання робіт. При цьому, посадові особи Одеської обласної державної адміністрації ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_5, будучи достовірно обізнаними щодо реального виконавця робіт ТОВ «Мьобіус Констракшнс Юкрейн», маючи права перевірити витрати генпідрядника на виконання будівельних робіт, шляхом залучення субпідрядних організацій, підписували акти виконаних робіт форми КБ-2в, що містили завідомо недостовірні відомості про вартість виконаних робіт.
Всього за період з липня 2011 року по кінець 2011 року організована група за при співучасті ОСОБА_2, який не входив до її складу, а діяв за попередньою змовою з попередньою змовою з ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та посадовими особами ПП «Ремерцентр» заволоділа грошовими коштами шляхом завищення вартості робіт у сумі 55 673 339, 36 грн.
Грошові кошти, отримані внаслідок вчинення злочинів використовувались злочинною групою шляхом їх переведення у готівкову форму через фіктивні субєкти господарської діяльності, погашення кредитів ПП «КФ «Будівнестгрупп» (код ЄРДПОУ 33215714), власником якого на той час було ТОВ «Інкор-групп», та використано під час здійснення господарської діяльності, що не повязана із будівництвом вищевказаного проекту, посадовими особами ПП «КФ «Будівнестгрупп» (код ЄРДПОУ 33215714), ПП «Строй-Сістем» (код ЄРДПОУ 31373740), ТОВ «Реставратор-1946» (код ЄРДПОУ 02497950), ПП «Будрембізнес» (код ЄРПДОУ 33215688), ТОВ «Одеські реставраційні майстерні» (код ЄРДПОУ 36153897), ТОВ «Арт Проект-2010» (код ЄРПДОУ 37224743), ТОВ «Компас Проект» (код ЄРДПОУ 36042731), ПП «Грандстиль» (код ЄРДПОУ 33215651), ТОВ «Гранд Отель» (код ЄРДПОУ 35405392),ТОВ «Інкор-Девелоп» (код ЄРДПОУ 33016604), що входять у так званий холдинг «Інкор-груп».
Стійкість організованої групи забезпечувалась за рахунок її стабільного складу. Фінансування діяльності організованої групи здійснювалась ОСОБА_7, а також за рахунок коштів, здобутих злочинним шляхом, перерахованих та переведених в готівку учасниками групи.
Забезпечуючи тривалість вчинення злочинної діяльності групи ОСОБА_7, ОСОБА_4, ОСОБА_9, ОСОБА_3 та інші співучасники застосовували заходи конспірації, надаючи своїм діям законного вигляду, шляхом використання прогалин у законодавстві та виступаючи у засобах масової інформації, створюючи у населення уяву про законність своїх дій.
Зазначені заходи разом з іншими методами конспірації злочинної діяльності групи і підтримки бездоганного авторитету її керівників, створювали у співучасників впевненість у можливості ухилитися від відповідальності за вчинення групових злочинів у разі їх виявлення правоохоронними органами.
Організована і керована ОСОБА_7 та ОСОБА_4 група характеризується стійкістю, ретельним плануванням злочинів, високим ступенем організації, стабільністю складу, чітким розподілом функцій кожного з співучасників, наявністю лідерів-організаторів, які користуються авторитетом серед учасників, дисципліною, та розподілом грошових коштів отриманих злочинним шляхом.
Всього за період з грудня 2010 року по кінець 2011 року організована група при співучасті ОСОБА_2, який не входив до її складу, а діяв за попередньою змовою з попередньою змовою з ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та посадовими особами ПП «Ремерцентр» незаконно заволоділа грошовими коштами у розмірі 91 336 840, 96 грн.
Таким чином, за період з початку червня 2010 року по кінець 2011 року, вказана організована група здійснила ряд умисних злочинів, спрямованих на заволодіння чужим майном шляхом зловживання посадовою особою своїм службовим становищем, скоєних в особливо великому розмірі, внесення завідомо недостовірних даних в офіційні документи підприємства, що спричинили тяжкі наслідки.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 31.05.2017 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.
Згідно даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо субєкта, ОСОБА_2, є власником наступних обєктів нерухомості:
- гараж за адресою: м. Одеса, вул. Палубна, будинок 9/2, гараж 13, реєстраційний номер майна: 14192360;
- квартира за адресою: АДРЕСА_1, площею 79,7 кв.м. реєстраційний номер майна: 458657551101, 29161140;
- гараж за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, будинок 16/8, гараж 3, реєстраційний номер майна: 16397851101;
На даний час, у органів досудового розслідування є всі підстави вважати, що ОСОБА_2 обґрунтовано підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Вивчивши клопотання та додані до нього документи, вислухавши пояснення прокурора, який підтримав клопотання з підстав викладених у ньому, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
У відповідності до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України, вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки з метою забезпечення виконання конфіскації майна та відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, необхідно накласти арешт на все нерухоме та рухоме майно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, у тому числі:
- гараж за адресою: м. Одеса, вул. Палубна, будинок 9/2, гараж 13, реєстраційний номер майна: 14192360, 651995551101 (із забороною розпорядження);
- квартира за адресою: АДРЕСА_1, площею 79,7 кв.м. реєстраційний номер майна: 458657551101, 29161140 (із забороною розпорядження);
- гараж за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, будинок 16/8, гараж 3, реєстраційний номер майна: 16397851101 (із забороною розпорядження).
Керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 167, 170-173 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчий другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області ОСОБА_1А задовольнити.
Накласти арешт на все нерухоме та рухоме майно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, у тому числі:
- гараж за адресою: м. Одеса, вул. Палубна, будинок 9/2, гараж 13, реєстраційний номер майна: 14192360, 651995551101 (із забороною розпорядження);
- квартира за адресою: АДРЕСА_1, площею 79,7 кв.м. реєстраційний номер майна: 458657551101, 29161140 (із забороною розпорядження);
- гараж за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, будинок 16/8, гараж 3, реєстраційний номер майна: 16397851101 (із забороною розпорядження).
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до апеляційного суду Херсонської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддяОСОБА_16