
Справа № 350/616/16-а
Номер провадження 2-а/350/5/2017
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2017 року смт.Рожнятів
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
у складі: головуючої судді Калиній Г.В.
з участю: секретаря судового засідання Юречко Т.Б.
представників позивачки : ОСОБА_1 та адвоката ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
третьої особи ОСОБА_4 та її представника адвоката ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Перегінської селищної ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_7, Івано-Франківська філія Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст імені ОСОБА_8 «Дніпромісто», про визнання незаконним та скасування рішення сесії селищної ради,
В С Т А Н О В И В :
У своєму адміністративному позові ОСОБА_6 просить, визнати незаконним і скасувати пункт 20-а рішення сесії Перегінської селищної ради Рожнятівського району від 02.06.2014 року №176-42/2014, яким встановлено при розробці технічної документації проектній організації врахувати генплан селища щодо заїзду до господарств ОСОБА_9 та ОСОБА_10
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_3 заявила клопотання про закриття провадження у справі, оскільки даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Вислухавши думки інших учасників процесу з пиводу заявленого клопотання та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення, провадження у справі підлягає до закриття, з таких підстав.
Положенням ст. 15 ЦПК України визначено компетенцію судів щодо розгляду цивільних справ.
Так, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Стаття 16 ЦК України передбачає способи захисту цивільних прав та інтересів, зокрема, визнання незаконними рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
У п. 7 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 березня 2013 року № 3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» розяснено, що земельні відносини, субєктами яких є фізичні чи юридичні особи, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, а обєктами - землі у межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї), регулюються земельним і цивільним законодавством на принципах забезпечення юридичної рівності прав їх учасників, забезпечення гарантій прав на землю (ст. 1 ЦК України, ст. 2, 5 ЗК України). Захист судом прав на землю у цих відносинах здійснюється способами, визначеними ст. ст. 16, 21, 393 ЦК України, ст. 152 ЗК України, у тому числі шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Відповідно до цього спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них субєкта владних повноважень, згідно зі ст. 15 ЦПК України розглядаються в порядку цивільного судочинства. Це стосується, наприклад, позовів про визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо видання дозволу на виготовлення (розроблення) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вирішення інших питань, що відповідно до закону необхідні для набуття і реалізації права на землю, про надання чи передачу земельної ділянки у власність або користування чи невирішення цих питань, припинення права власності чи користування землею (ст. ст. 116, 118, 123, 128, 131, 144, 146, 147, 149, 151 ЗК України та інші), крім спорів, передбачених ч. 1 ст. 16 Закону України від 17 листопада 2009 року «Про відчуження земельних ділянок, інших обєктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності», про цивільну відповідальність за порушення земельного законодавства (ст. ст.210, 211 ЗК України), про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок (ст. 212 ЗК України).
Відповідно до ст. 3 КАС України, субєкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що між сторонами існує спір про скасування пункту 20-а рішення Перегінської селищної ради від 02 червня 2014 року, яким встановлено що «при розробці технічної документації проектній організації враховувати генплан селища щодо заїзду до господарств ОСОБА_9 та ОСОБА_6М.», тобто спірні правовідносини виникли у зв’язку з наданням Перегінською селищною радою позивачці дозволу на розробку технічної документації на земельну ділянку, при умові врахування спільного заїзду до господарства відповідачки ОСОБА_7
Отже у даному випадку позивачка оспорює своє право на частину земельної ділянки, на яку хоче отримати правовстановлюючий документ, а селищна рада вважає цю частину земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні позивачки та служить для обслуговування житлового будинку, громадською дорогою, та не погоджується надавати її у власність. Отже між сторонами та третьою особою існує спір про право цивільне.
Таким чином даний спір не є публічно-правовим, оскільки виник із цивільно-правових відносин, що відповідно до закону необхідні для набуття і реалізації права на землю.
Отже дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Зважаючи на вищенаведене, з урахуванням положень п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд приходить до висновку, що провадження у справі підлягає до закриття.
Керуючись ст. 157 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
Закрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Перегінської селищної ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_7, Івано-Франківська філія Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст імені ОСОБА_8 «Дніпромісто», про визнання незаконним та скасування рішення сесії сільської ради.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рожнятівський районний суд протягом п'яти днів з часу її проголошення.
Суддя Г.В. Калиній