
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи
12 червня 2017 року м. Київ № 826/5948/17
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Костенка Д.А.,
за участю секретаря судового засідання Шербань Є.В.,
позивача ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_2,
представника відповідача Гоман Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про передачу адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з даним позовом, в якому просить:
- визнати дії службових осіб Києво-Святошинської райдержадміністрації Київської області щодо неприйняття рішення про призначення позивачу субсидії на оплату житлово-комунальних послуг і Управління соціального забезпечення Києво-Святошинської райдерж-адміністрації Київської області щодо відмови позивачу в призначенні житлової субсидії, незважаючи на його фактичне проживання за вказаною адресою та нарахування позивачу плати за житлово-комунальні послуги - неправомірними;
- зобов'язати Києво-Святошинську райдержадміністрацію Київської області ухвалити рішення про призначення позивачу субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг;
- зобов'язати Управління соціального захисту Києво-Святошинської райдержадмініс-трації Київської області призначити позивачу субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Після відкриття провадження у справі судом було з'ясовано, що справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, у зв'язку з чим наявні підстави для передачі цієї справи на розгляд іншому адміністративному суду згідно з п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС.
Під час судового засідання особи, які прибули до нього, не заперечили проти передачі адміністративної справи. Позивач висловив прохання передати справу на розгляд до Києво-Святошинського районного суду Київської області як адміністративного, за місцем свого фактичного проживання та офіційним місцезнаходженням одного з відповідачів по справі - Управління соціального захисту Києво-Святошинської райдержадміністрації Київської області (код ЄДРПОУ 20591492, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Святошинська, 50).
Заслухавши осіб, які прибули до судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі даної справи на розгляд іншому адміністративному суду, виходячи з такого.
Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, визначено Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (далі - Положення № 848).
Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням у відповідності до абз. 1 п. 3 цього Положення здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення). Тобто Управлінню соціального забез-печення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області делего-вані повноваження щодо контролю за розподілом бюджетних коштів, спрямованих на виплату субсидій в тому числі для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Чіткого визначення поняття "субсидія" законом не передбачено, поряд з цим у загальному розумінні субсидією є грошова допомога, що надається державою за рахунок коштів бюджету, а також спеціальних фондів, в даному випадку фізичним особам у сфері житлово-комунальних послуг тощо. При цьому варто зауважити, що при вирішенні питання призначення субсидії до уваги серед іншого береться рівень соціальної захищеності таких фізичних осіб. За цих обставин метою субсидії в контексті норм Положення №848 в тій чи іншій мірі можна визначити саме здійснення державою політики у сфері соціального забезпечення громадян.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 18 КАС встановлено, що усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання <...> соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам та згідно з ч. 2 ст. 18 КАС не підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС суд передає адміністративну справу на розгляд до іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Окружний адміністративний суд міста Києва не є місцевим загальним судом як адміністративним, тому на теперішній час перед ним існують об'єктивні процесуальні перешкоди для розгляду і вирішення даної адміністративної справи.
Вирішуючи питання про те, на розгляд якого місцевого загального суду передати дану адміністративну справу, суд виходить з того, що оскаржуються дії суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної особи - позивача, тому згідно з ч. 2 ст. 19 КАС такі справи вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
У даному випадку місцезнаходження одного з відповідачів - Управління соціального захисту Києво-Святошинської райдержадміністрації Київської області - Києво-Святошинсь-кий район Київської області (код ЄДРПОУ 20591492, Київська область, Києво-Святошинсь-кий район, м. Вишневе, вул. Святошинська, 50), тому суд дійшов висновку, що дану адміністративну справу слід передати для розгляду до Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС, суд
у х в а л и в:
Передати на розгляд до Києво-Святошинського районного суду Київської області справу №826/5948/17 за позовом ОСОБА_1 до Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, Управління соціального захисту насе-лення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а в разі по-дання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення. Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС.
Передача справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Д.А. Костенко