
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
02 червня 2017 року м. Київ К/800/18052/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 травня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Біоенергопродукт" до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування рішення,
встановив:
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 травня 2017 року, позов задоволено: визнано протиправною та скасовано постанову про закінчення виконавчого провадження від 11.11.2016 р. ВП 49022475.
Судами встановлено, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України перебував виконавчий лист №826/1971/15 від 21.09.2015 р., виданий Окружним адміністративним судом міста Києва, у справі про зобов'язння Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердити "зелені" тарифи за грудень 2014 року та січень 2015 року для ТзОВ "Біоенергопродукт".
11 листопада 2016 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Медведєвим О.В. прийнято постанову про закінчення виконавчого провадження №49022475 на підставі пункту 9 частини першої статті 39 Закону України "Про виконавче провадження" у зв'язку із фактичним виконанням рішення.
Однак, як вбачається з матеріалів виконавчого провадження НКРЕКП не прийнято відповідного рішення про затвердження "зелених" тарифів за грудень 2014 року та січень 2015 року для ТзОВ "Біоенергопродукт".
Постановою НКРЕКП від 02.11.2012 р. №1421 прийнято Порядок встановлення, перегляду та припинення дії "зелених" тарифів для суб'єктів господарської діяльності (далі - Порядок від 02.11.2012 р. №1421).
Як встановлено пунктом 1.9 зазначеного Порядку рішення щодо встановлення "зелених" тарифів та фіксованих мінімальних розмірів "зелених" тарифів для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, та приватних домогосподарств, об'єкти електроенергетики (генеруючі установки) яких виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру, величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт для кожного виду альтернативної енергії, приймаються на засіданні НКРЕКП у формі відкритого слухання. Такі рішення розміщуються на офіційному веб-сайті НКРЕКП та публікуються в інформаційному бюлетені НКРЕКП.
Однак публікації на офіційному веб-сайті та інформаційному бюлетні НКРЕКП щодо затвердження "зелених" тарифів за грудень 2014 року та січень 2015 року для ТзОВ "Біоенергопродукт"- відсутні.
Крім того, в матеріалах справи наявне повідомлення НКРЕКП від 23.08.2016 р. №8628/15.2/7-16, в якому комісія вказує, що сума недоотриманих позивачем коштів у зв'язку із бездіяльністю НКРЕКП, яка полягала у незатвердженні у грудні 2014 року та січні 2015 року "зелених" тарифів нараховувалась та перераховувалась позивачу не шляхом затвердження "зелених" тарифів, а через механізм, який передбачав врахування в платежах за електричну енергію додаткових платежів для компенсації недоотриманих коштів виробникам, що працюють за "зеленими" тарифами.
Судові рішення мотивовані тим, що Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг не виконано рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 липня 2015 року, а саме не прийнято відповідного рішення про затвердження "зелених" тарифів за грудень 2014 року та січень 2015 року для ТзОВ "Біоенергопродукт", тому постанова відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про закінчення виконавчого провадження є протиправною.
У касаційній скарзі Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права, просить скасувати судові рішення та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити. Зазначає, що Порядок від 02.11.2012 р. №1421 передбачає встановлення Комісією "зелених" тарифів, а не їх затвердження.
Доводи касаційної скарги не спростовують висновків судів першої та апеляційної інстанцій і не дають підстав вважати, що судові рішення ухвалені з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті 213 КАС України касаційна скарга має містити обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права та як вони вплинули на правильність вирішення справи.
Відповідно до положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Виходячи зі змісту касаційної скарги, оскаржуваних судових рішень, в яких надана відповідна оцінка доказам, у тому числі доводам касатора, які він зазначав також у судах попередніх інстанцій, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній аргументи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не навів підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.
Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 травня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Біоенергопродукт" до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.К. Черпак