
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"15" травня 2017 р. м. Київ К/800/11037/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Штульман І.В., перевіривши касаційну скаргу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2016 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року у справі за позовом Хедайатулла до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 7 квітня 2017 року вищезазначену касаційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю вимогам частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, заявникові встановлено строк до 10 травня 2017 року для сплати судового збору.
13 травня 2017 року до суду касаційної інстанції від Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання даної касаційної скарги у зв'язку з відсутністю коштів та продовження строку на виконання вимог ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 7 квітня 2017 року.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Аналогічна позиція викладена у статті 8 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у них коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень від сплати цього збору, відстрочення чи розстрочення такої сплати.
Вищий адміністративний суд України за наявними матеріалами касаційної скарги не знаходить підстав для відстрочення Головному управлінню Державної міграційної служби України в Одеській області сплати судового збору, звільнення від такої сплати чи розстрочення сплати ним цього збору, оскільки наведені у клопотанні аргументи не підтверджені належними та достатніми доказами і не свідчать про такий майновий стан, за якого воно позбавлене можливості сплатити вказані кошти.
На підставі викладеного, вважаю за необхідне продовжити Головному управлінню Державної міграційної служби України в Одеській області строк для усунення недоліку даної касаційної скарги щодо сплати судового збору та роз'яснити, що невиконання вказаної вимоги є підставою для її повернення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 102, 108, 213 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
Відмовити Головному управлінню Державної міграційної служби України в Одеській області у відстроченні, звільненні чи розстроченні сплати ним судового збору за подання зазначеної касаційної скарги.
Продовжити Головному управлінню Державної міграційної служби України в Одеській області строк для усунення недоліку його касаційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2016 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року у справі за позовом Хедайатулла до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії до 20 червня 2017 року.
Роз'яснити, що невиконання вимог статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для повернення касаційної скарги заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого адміністративного
суду України І.В. Штульман