Ухвала суду № 67032203, 09.06.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2017
Номер справи
812/797/17
Номер документу
67032203
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

09 червня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/797/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Фермерського господарства «Криничне» до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання незаконним та скасування наказу про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки, визнання протиправними дій з призначення перевірки, -

ВСТАНОВИВ:

08 червня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фермерського господарства «Криничне» до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання незаконним та скасування наказу про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки, визнання протиправними дій з призначення перевірки.

Одночасно позивачем подано клопотання про забезпечення позову.

Ознайомившись з матеріалами адміністративного позову та клопотання про забезпечення позову, суд прийшов до висновку про те, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв'язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.

Згідно із частиною четвертою статті 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника (частина 5 статті 106 КАС України).

Відповідно до частини другої ст.56 КАС України представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.

Частиною сьомої статті 56 та частиною другою статті 58 КАС України передбачено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.

Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації (за наявності) (частина третя статті 58 КАС України).

З матеріалів вбачається, що адміністративний позов та клопотання про забезпечення позову подані та підписані від імені позивача представником за довіреністю ОСОБА_1. При цьому ані в позовній заяві, ані в клопотанні про забезпечення позову не зазначені його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Також в розумінні викладених вище статей КАС України до матеріалів не додано довіреності, яка б уповноважувала саме фізичну особу ОСОБА_1 бути представником ФГ «Криничне».

Що стосується довіреності від 20 квітня 2017 року №23, то з її тексту вбачається, що ФГ «Криничне» в особі директора ОСОБА_2 уповноважує Товариство з обмеженою відповідальністю «Правова Гільдія» в особі директора ОСОБА_1 бути представником з відповідними правами.

Тобто довіреність видана не на фізичну особу, а на юридичну особу, що суперечить вимогам частини другої ст.56 КАС України.

Крім того, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 09.06.2017 за №1002670448 ТОВ «Правова Гільдія» здійснює діяльність у сфері права за класом КВЕД 69.10. Вказаний клас надає право товариству лише на такі види діяльності в області права як: юридичне представництво інтересів однієї сторони, що виступає проти іншої сторони в судах або інших судових органах, як особисто членами колегії адвокатів, так і під їх керівництвом:

-консультаційні послуги та представництво в цивільних справах;

-консультаційні послуги та представництво в кримінальних справах;

-консультаційні послуги та представництво в трудових суперечках.

Загальні консультації та складання юридичних документів:

-свідоцтв про реєстрацію підприємств, статутів підприємств та інших документів, пов'язаних зі створенням підприємств;

-патентів і авторських прав;

-підготовку різних юридичних документів, заповітів, доручень тощо.

Тобто вказаний вид діяльності взагалі не передбачає представництва в адміністративному судочинстві.

Враховуючи викладене, позивачу у відповідності до вимог ст.106 КАС України слід надати суду докази в підтвердження повноважень ОСОБА_1 на підписання та подання адміністративного позову та клопотання про забезпечення позову.

Крім вказаних недоліків, при подачі адміністративного позову позивачем не в повному обсязі сплачено судовий збір, що є порушенням вимог частини третьої статті 106 КАС України та вимог Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» з відповідними змінами (далі - Закон № 3674-VI).

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною другою статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із частиною першої статті 3 Закону України № 3674-VI судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною другою статті 4 Закону України № 3674-VI передбачені розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, судовий збір становить - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Частиною третьою статті 6 Закону України № 3674-VI визначено, що судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн, встановлений статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік», за подання до адміністративного суду у 2017 році адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1600,00 грн.

З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем заявлено 2 вимоги немайнового характеру: про визнання незаконним та скасування наказу про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки; про визнання протиправними дій з призначення перевірки.

До позову надано документ про сплату судового збору лише в сумі 1600,00 грн.

Таким чином, позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI, слід доплатити судовий збір та надати суду докази про доплату судового збору в розмірі 1600,00 грн.

Вказану суму судового збору необхідно сплатити за наступними реквізитами:

отримувач коштів - УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001;

код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;

банк отримувача -ГУДКCУ в Луганській області;

код банку отримувача (МФО) - 804013;

рахунок отримувача - 31217206784080;

код класифікації доходів бюджету - 22030001;

призначення платежу - *; 101; реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; судовий збір, за позовом (ПІБ), Луганський окружний адміністративний суд.

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов Фермерського господарства «Криничне» до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання незаконним та скасування наказу про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки, визнання протиправними дій з призначення перевірки підлягає залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків протягом 7 календарних днів з дня отримання копії даної ухвали.

У зв'язку з цим клопотання про забезпечення позову не може бути розглянуто до усунення недоліків позовної заяви. У разі усунення недоліків, питання щодо призначення його до розгляду буде вирішено після відкриття провадження по справі.

Керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Фермерського господарства «Криничне» до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання незаконним та скасування наказу про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки, визнання протиправними дій з призначення перевірки залишити без руху.

Встановити Фермерському господарству «Криничне» строк для усунення недоліків протягом 7 (семи) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду доказів в підтвердження повноважень ОСОБА_1 на підписання та подання адміністративного позову та клопотання про забезпечення позову; зазначення в позовній заяві та в клопотанні про забезпечення позову поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є представника позивача та надання доказів про доплату судового збору в розмірі 1600,00 грн. на реквізити, зазначені в ухвалі.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву та клопотання про забезпечення позову буде повернуто позивачу зі всіма доданим до неї документами.

Роз'яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяН.М. Басова