
Унікальний номер справи 333/2587/17
Номер провадження 3/333/789/17
П О С Т А Н О В А
Іменем України
м. Запоріжжя 8 червня 2017 р.
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Фунжий О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 130 ч.1 КУпАП, -
В с т а н о в и в:
6 травня 2017 р. приблизно о 0 год. 45 хв. в м. Запоріжжі, проспект Соборний, 17, ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ 110307, реєстраційний номер НОМЕР_1, з ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини роту, порушення мови, координації рухів; від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відповідно до встановленого порядку відмовився, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р., вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчинені вказаного правопорушення не визнав, пояснивши, що ніччю 6 травня 2017 р. в Запоріжжі керував зазначеним автомобілем. На проспекті Соборному його зупинили працівники поліції. Поліцейський запропонував йому продути трубку для визначення стану спяніння, він відмовився, оскільки поспішав. Від проходження медичного огляду він також відмовився з тієї ж причини. Поліцейський склав протокол, однак він його не підписав та відмовився отримувати копію протоколу. Вранці він поїхав в наркологічний диспансер для проходження медичного огляду на стан спяніння. Огляд показав, що він не перебував в стані спяніння.
Винуватість ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, доведена наступними доказами.
Диспозицією ст. 130 ч.1 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність, зокрема, за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р., порушення якого інкримінується ОСОБА_1, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Рапортом інспектора УПП м. Запоріжжя ОСОБА_2 встановлено, що 6 травня 2017 р. під час несення служби в м. Запоріжжі, приблизно о 0 од. 45 хв. на пр. Соборному зупинено автомобіль ЗАЗ 110307, реєстраційний номер НОМЕР_1. Під час спілкування з водієм ОСОБА_1 у нього встановлено ознаки алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини роту, порушення мови, координації рухів). Водій відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння як за допомогою технічного приладу, так і в медичному закладі. (а.с. 8)
Згідно зі ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я. ОСОБА_1
Відповідно до п. 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоровя України від 9 листопада 2015 р., № 1452/735, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р., за № 1413/27858 (далі Інструкція), огляд на стан спяніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоровя.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 свідчать про те, що поліцейські діяли у відповідності з вимогами ст. 266 КУпАП та вказаної вище Інструкції.
Згідно акту огляду на стан алкогольного спяніння з використанням спеціальних технічних засобів ОСОБА_1 від проходження огляду відмовився. (а.с. 4)
Відповідно до п. 7 розділу І Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно направленню на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 6 травня 2017 р. ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду. (а.с. 5)
Відмова ОСОБА_1 від проходження огляду на стан спяніння підтверджена поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с. 6, 7)
Сукупність наведених доказів свідчить про те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП, як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Пояснення ОСОБА_1 про те, що він в стані алкогольного спяніння під час керування автомобілем не перебував, що підтверджується наданим ним висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану спяніння, не приймається до уваги, оскільки йому інкримінується відмова від проходження огляду на стан сп'яніння, а не керування транспортним засобом в стані алкогольного спяніння.
Наданий правопорушником висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану спяніння від 6 травня 2017 р. (5 год. 35 хв.) не відповідає вимогам ст. 266 КУпАП, згідно яким огляд осіб на стан алкогольного сп'яніння здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Згідно наданому ОСОБА_1 висновку огляд проводився 6 травня 2017 р. о 5 год. 35 хв. без присутності поліцейського, що є порушенням вимог ст. 266 КУпАП.
Відповідно до ст. 266 ч.5 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
При накладенні ОСОБА_1 стягнення у відповідності зі ст. 33 КУпАП враховується характер вчиненого ним правопорушення, яке представляє підвищену небезпеку для оточуючих; особу порушника, який не працює; ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, не встановлено.
Враховуючи викладене, вважається за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами у межах санкціїст.130 ч.1 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.
Керуючись ст. 33, 40-1, 130, 279, 283-285, 294 КУпАП, -
П о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) грн. з позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Платіжні реквізити для сплати адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху:
р/р 31113149700001, МФО 813015,
Код бюджетної класифікації доходів 21081300
ЄДРПОУ: 37941997
МФО 813015,
Отримувач: державний бюджет Комунарського району.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору:
Отримувач платежу: УДКСУ у Комунарському районі м. Запоріжжя
Код ЄДРПОУ отримувача: 38025435
Код банку отримувача (МФО): 813015
Рахунок отримувача: № 31212206700005
Код класифікації доходів бюджету: 22030001
Призначення платежу: судовий збір за постановою суду про накладення адміністративного стягнення, Комунарський районний суд м. Запоріжжя.
Строк пред'явлення постанови до виконання до 8 вересня 2017 року.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя О.А. Фунжий