
Провадження № 2-а/760/126/17
В справі № 760/18315/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2017 року Солом"янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого- судді- Шереметьєвої Л.А.
за участю секретарів- Хілюк І.О., Чеботаренка А.П.
позивача- ОСОБА_4
представника позивача- ОСОБА_8
розглянувши в відкритому судовому засіданні м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, 3-я особа: Управління Державної казначейської служби України в Солом»янському р-ні м. Києва зобов'язання вчинити дії, суд
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2016 року позивачка звернулася до суду з позовом і просить визнати поважними причини пропуску звернення з заявою про призначення одноразової грошової допомоги при народженні дитини та зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації призначити та виплатити суму одноразової грошової допомоги при народженні дитини.
Посилається в позові на те, що вона є громадянкою України, тимчасово проживала та є зареєстрованою на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року на тимчасово окупованій території АРК вона народила сина ОСОБА_5, що стало перешкодою для отримання Свідоцтва про народження державного зразка.
В зв'язку з тяжким матеріальним становищем, вона не мала можливості виїхати з АРК для вчасного отримання Свідоцтва про народження дитини та подальшого звернення до соціальної служби для оформлення державної допомоги при народженні дитини.
23 вересня 2016 року Солом'янським районним у м. Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у м. Києві їй було видано Свідоцтво про народження дититни, про що здійснено актовий запис №22 від 23 вересня 2016 року.
28 вересня 2016 року вона звернулася до відповідача за призначенням та виплатою належних їй коштів державної допомоги при народженні дитини.
На її заяву листом відповідача №260/ОП/Н-247 від 28 вересня 2016 року їй було відмовлено у призначені допомоги в зв»язку з пропуском встановленого законом 12-місячного строку для такого звернення з дня народження дитини.
Зазначає, що відповідно до ст.10 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» вона має право на отримання відповідної допомоги та вважає пропущений строк звернення до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації з поважних причин, а тому просить задовольнити позов.
Представник відповідача до суду не з'явився, надав до суду заперечення на адміністративний позов, в яких посилається на те, що порядок призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідний для призначення допомоги, визначено Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Призначення допомоги здійснюється згідно Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1751.
П унктами 10,11 Порядку передбачено, що допомога при народження дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.
Для призначення допомоги при народженні дитини органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документу, що посвідчує особу подається: заява одного з батьків(опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою затвердженою Мінсоцполітики та копія свідоцтва про народження дитини (з пред'явленням оригіналу).
Відповідно до п. 12 вищезазначеної постанови допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
Позивачка звернулася з заявою за призначенням такої допомоги 28 вересня 2016 року, а тому їй було відмовлено в її призначенні.
Виходячи з цього, вважає дії Управління правомірними і просить у позові відмовити.
3-тя особа просить розглянути справу в відсутності свого представника.
Заслухавши пояснення позивачки та її представника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, позов обґрунтованим, виходячи з наступного.
Статтею 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлено, що громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року позивачка народила дитину, сина ОСОБА_5.
На момент народження дититни позивачка була зареєстрована за адресою: АР Крим, АДРЕСА_1 .
З часу народження дитини та до вересня 2016 року позивачка проживала на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.
Дані обставини підтвердив у судовому засіданні свідок ОСОБА_6
23 вересня 2016 року Солом'янським районним у м. Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у м. Києві позивачці було видано Свідоцтво про народження дитини, про що здійснено актовий запис №22 від 23 вересня 2016 року.
28 вересня 2016 року позивачка звернулася до відповідача з заявою про призначення та виплату належних їй коштів державної допомоги при народженні дитини.
Листом відповідача №260/ОП/Н-247 від 28 вересня 2016 року їй було відмовлено у призначені допомоги в зв»язку з пропуском стркоу звернення за такою допомогою.
/ а.с. 7; 9 /
Ст.24 Конституції України передбачає право на матеріальну підтримку материнства та дитинства.
Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей та забезпечено пріоритет державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі захисту населення.
Статтею 12 Закону встановлено, що допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280,00 гривень.
Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320,00 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130,00 гривень в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.12 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми визначено, що допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини, за умови надання всіх необхідних документів.
Згідно зі ст.11 Порядку допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі Свідоцтва про народження дитини.
Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред»явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається одним з батьків, з яким постійно проживає дитина, заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, та копія свідоцтва про народження дитини.
Як зазначено вище, свідоцтво про народження дитини встановленого зразка позивачкою отримано 23 вересня 2016 року.
Виходячи з обставин, викладених вище, підстав пропуску позивачкою строку для звернення з заявою про призначення допомоги, викладених вище, суд вважає ці причини поважними і приходить до висновку про задоволення її вимог.
Керуючись ст.ст. 10, 11,12, Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", ст.ст. 6, 9, 17, 18, 89, 159-163, 185, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації у встановленому порядку призначити та виплатити ОСОБА_7 одноразову грошову допомогу при народженні дитини в розмірі 41 280, 00 гр.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_4 551, 20 гр. судового збору.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Суддя