
Справа № 815/3044/17
УХВАЛА
07 червня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанов, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанов заступника начальника Головного управління Держпраці в Одеській області ОСОБА_2 про накладення штрафу від 25 травня 2017 року №314, 313, 312.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.Згідно з ч. 2, 3 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте дана позовна заява зазначеним вимогам не відповідає.
Так позивач в адміністративному позові зазначає, що з постановами заступника начальника Головного управління Держпраці в Одеській області ОСОБА_2 про накладення штрафу від 25 травня 2017 року №314, 313, 312 не погоджується і вважає їх протиправними та такими, що підлягають скасуванню. При цьому вказує, що між позивачем та ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 були укладені договори надання послуг. Проте належним чином завірених копій цих документів до адміністративного позову позивач не надав.
Позивач не зазначає причин неможливості надання вказаних документів з відповідними обґрунтуваннями та доказами цих обставин, враховуючи, що зазначені документи стосуються безпосередньо позивача.
Також разом з адміністративним позовом позивач надав клопотання про забезпечення позову шляхом тимчасового зупинення рішення постанов заступника начальника Головного управління Держпраці в Одеській області ОСОБА_2 від 25.05.2017 року за №341, 313, 312.
Відповідно до пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб розмірі становить 1 600 гривень.
Таким чином розмір судового збору за подання заяви про забезпечення позову становить 480, 00 грн. Проте, позивачем не додано до адміністративного позову доказів сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову, а саме квитанції про сплату судового збору в розмірі 480,00 грн. з призначенням платежу за забезпечення позову ОСОБА_1 При цьому не зазначено причин неможливості сплати судового збору у встановленому Законом розмірі та не надано документу, який свідчить про наявність пільг у позивача щодо сплати судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У звязку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом надання належним чином завірених копій договорів, а також шляхом надання доказу сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову у встановленому Законом України «Про судовий збір» розмірі.
Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанов, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 26 червня 2017 року усунути недоліки та розяснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук