Постанова № 66992866, 01.06.2017, Одеський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
01.06.2017
Номер справи
916/392/17
Номер документу
66992866
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

__________________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" червня 2017 р.Справа № 916/392/17

Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Мишкіної М.А.

суддів Будішевської Л.О., Таран С.В.

при секретарі судового засідання Станковій І.М.

за участю представників сторін:

від Департаменту комунальної власності Одеської міськради – ОСОБА_1 – за довіреністю;

від Одеської міської ради - не з’явився;

від ДП «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» - ОСОБА_2 – за довіреністю

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Департаменту комунальної власності Одеської міської ради

на рішення господарського суду Одеської області від 14 березня 2017 року

по справі №916/392/17

за позовом Департаменту комунальної власності Одеської міської ради

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_3 міська рада

до Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»

про усунення перешкод у користуванні майном шляхом виселення

Сторони та третя особа належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги.

В судовому засіданні 01.06.17р. згідно ст.85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

встановив:

14.02.2017р. Департамент комунальної власності Одеської міської ради (надалі – позивач, Департамент комунальної власності ОМР) звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (надалі – відповідач, ДП «КС «Лермонтовський»), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_3 міська рада, в якому просив суд усунути перешкоди у користуванні майном шляхом виселення ДП «КС «Лермонтовський» з нежитлових приміщень першого поверху №101, загальною площею 794,1кв.м, які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморська, 2-а, на користь Департаменту комунальної власності Одеської міської ради.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що територіальна громада м.Одеси (в інтересах якої діє Департамент комунальної власності Одеської міськради як виконавчий орган Одеської міської ради) на праві комунальної власності є власником вищезазначених нежитлових приміщень, які без законних на те підстав займає філія ясла-садок «Чайка» ДП «Лермонтовський» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», що підтверджується відповідними актами обстеження з фотофіксацією від 27.05.2016р. та від 03.11.2016р. Оскільки вищезазначена установа без законних підстав займає спірні приміщення, відповідача необхідно виселити з нежитлових приміщень першого поверху №101, загальною площею 794,1кв.м, які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморська, 2-а.

З посиланням на норми ст.ст.400,391, 317, 319, 321, 327 ЦК України, п.51 ч.1 ст.26 ЗУ «Про місцеве самоврядування», ч.4 ст.2 ЗУ «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» Департамент комунальної власності Одеської міськради просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

27.02.2017р. відповідач подав суду першої інстанції відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

14.03.2017р. позивач подав місцевому господарському суду заяву про залучення до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».

Рішенням господарського суду Одеської області від 14.03.2017р. (суддя Цісельський О.В.) у позові відмовлено повністю.

Рішення суду вмотивовано наступним. 18.05.2000р. Приморською райадміністрацією ОМР було видано розпорядження № 474 "Про видачу свідоцтв ЗАТ "Укрпрофздравниця" про право власності на житлові будинки по вул. Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3,28; пров. Обсерваторний, 2, 6 яким було вирішено видати ЗАТ "Укрпрофздравниця" свідоцтва про право власності на житлові будинки та господарські будівлі, які розташовані на прибудинкових територіях за адресами: вул. Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3,28; пров. Обсерваторний, 2, 6. 18.05.2000р. на підставі розпорядження № 748 Приморська райадміністрація Одеської міської ради видала ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" свідоцтва про право власності, в тому числі й Свідоцтво про право власності № 8 на багатоквартирний будинок, розміщений за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморська, № 2-а, яке було зареєстровано у КП ОМБТІтаРОН 26.06.2000р. 29.11.2001р. Приморською райадміністрацією ОМР було видано розпорядження №1158 "Про анулювання свідоцтв про право власності на житлові будинки по вул. Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3,28; пров. Обсерваторний, 2, 6 виданих ЗАТ "Укрпрофздравниця". Разом з цим, оскільки Приморська районна адміністрація, по-перше, є виконавчим органом Одеської міської ради, по-друге оскільки 18.05.2000р. Приморською райадміністрацією Одеської міської ради було видано розпорядження №474 яке є ненормативним актом індивідуальної дії, та яке було реалізовано 18.05.2000р. шляхом видачі ЗАТ "Укрпорфздравниця" свідоцтв про право власності, то в силу правових висновків, наведених у постанові Верховного суду України від 06.06.2011р. (за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5В.), Приморська районна адміністрація була позбавлена права виносити розпорядження №1158 "Про анулювання свідоцтв про право власності на житлові будинки по вул. Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3,28; пров. Обсерваторний, 2, 6 виданих ЗАТ "Укрпрофздравниця" від 29.11.2001р. Доказів скасування свідоцтва про право власності за №8 від 18.05.2000р. матеріали справи не містять, отже це свідоцтво є чинним.

Крім того, приймаючи рішення щодо отримання майна ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" у комунальну власність, Одеська міська рада не врахувала п.2 рішення загальних зборів акціонерів щодо погодження Федерації професійних спілок України на передачу майна ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" у комунальну власність та відсутності укладеного у встановленому Законом порядку договору, який би регулював питання щодо передачі належних ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" спірних нежитлових приміщень у комунальну власність м.Одеси. Тобто, рішення виконкому ОМР від 09.07.1999 року за № 601 "Про передачу відомчого житлового фонду, будівель та споруд здравниць ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" до комунальної власності міста"; рішення Одеської міської ради від 09.12.1999 року № 460 "Про передачу будівель і споруд здравниць ЗАТ "Укрпрофоздоровниця"; рішення Одеської міської ради від 28.04.2000 року № 426 "Про надання згоди щодо передачі з колективної власності до комунальної власності територіальної громади м. Одеси об'єктів комунального призначення, інженерних мереж, будівель та споруд санаторіїв закритого акціонерного товариства "Укрпрофоздоровниця", відповідно яких було здійснено розпорядження майном ЗАТ "Укрпрофоздоровниця", були прийняті за відсутності необхідних повноважень власника. Не може бути належним та припустимим доказом акт приймання-передачі відомчого житлового фонду за адресою: вул. Чорноморська, 2-а, від 30 березня 2000 року, на який, зокрема, і посилається позивач, оскільки, цей акт приймання-передачі за своєю правовою природою фактично є актом обстеження складеним комісією, призначеною розпорядженням МВК, і ні яким чином не підтверджує передачу спірних приміщень від ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" до територіальної громади міста ОСОБА_4, оскільки він не містить всіх реквізитів, притаманних таким документам, зокрема, складений без участі ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" та не підписаний повноважними представниками ЗАТ "Укрпрофоздоровниця". Окрім того, Одеська міська рада, приймаючи рішення № 926 від 28.04.2000 року, та Одеський міський голова, видаючи розпорядження № 243-01р від 31.03.2000 року, діяли не в межах та не у спосіб, що були передбачені чинним на той час законодавством України. Судом встановлено, що житловий будинок, розміщений за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморська, 2а, ніколи не перебував у державній власності, а відтак застосування положень Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" до відносин, пов'язаних з передачею майна ЗАТ "Укрпрофздравниця" до майна територіальної громади, є протиправним.

Також суд в оскарженому рішенні зазначив, що як вбачається з наявного у матеріалах справи Положення, Департамент, зокрема, здійснює повноваження орендодавця комунального майна, організує претензійно-позовну роботу та здійснює захист прав та інтересів територіальної громади в особі Одеської міської ради в усіх судових органах з питань, що віднесені до компетенції департаменту. Разом з тим, правовідносини, які є предметом розгляду у даній справі, не відносяться до компетенції Департаменту як органу Одеської міської ради, оскільки направлені саме на захист права власності територіальної громади. Натомість доказів того, що спірне майно належить до майна Департаменту у розумінні п.5.1.-5.2 Положення про Департамент, матеріали справи не містять, а позивач у встановленому законом порядку суду не навів.

Не погодившись з рішенням суду від 14.03.2017р., Департамент комунальної власності Одеської міськради звернувся до Одеського апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, в якій просить суд скасувати оскаржене рішення та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги скаржник зазначив, що рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, підлягає скасуванню з наступних підстав:

- суд дійшов невірного висновку, що начебто спірні нежитлові приміщення ніколи не перебували у державній власності. Крім того, суд не прийняв до уваги правову позицію Департаменту, викладену у позовній заяві та у поясненнях до позовної заяви;

- суд неповно з'ясував обставини щодо права власності територіальної громади міста ОСОБА_4 на нежитлові приміщення першого поверху за адресою м. Одеса, вул. Чорноморська, 2а, а отже висновки суду не відповідають обставинам справи;

- 30.03.2000р. відомчий житловий фонд за адресою м. Одеса, вул. Чорноморська, 2-а. а саме п'ятиповерхова будівля з допоміжними приміщеннями, у тому числі підвалами 40,0 кв.м., пристроєним помешканням дитячого гуртожитку площею 160,0кв.м., був переданий у комунальну власність територіальної громади міста ОСОБА_4, що підтверджується комісійним актом від 30.03.2000р. Проте суд дійшов невірного висновку, що начебто акт приймання-передачі не має юридичної сили;

- належність спірного майна до комунальної власності підтверджується розпорядженням №243-01 від 30.03.2000р. Одеського міського голови «Про прийняття на баланс житлових підприємств Приморської, Суворовської, Київської районних адміністрацій зовнішніх інженерних мереж, житлових будинків, сімейних гуртожитків, будівель закритого акціонерного товариства (ЗАТ) «Укрпрофоздоровниця» та рішенням №426-ХХІІІ від 28.04.200р. Одеської міської ради «Про надання згоди щодо передачі з колективної власності до комунальної власності територіальної громади м.Одеси об’єктів комунального призначення, інженерних мереж, будівель та споруд санаторіїв закритого акціонерного товариства (ЗАТ) «Укрпрофоздоровниця»;

- Посилання суду першої інстанції та відповідача на те, що спірні нежитлові приміщення передані Федерацією професійних спілок України в якості внеску до Статутного капіталу новоутвореного ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» не підтверджені жодним письмовим доказом;

- суд надав невірну оцінку розпорядженню Приморської районної адміністрації Одеської міської ради №1158 віл 29.11.2001р. «Про анулювання свідоцтв про право власності на житлові будинки по вул. Чорноморській, 2-а, Тополевій, 1 17, Піонерській, 3, 28, по пров. Обсерваторному, 2, 6 у м. Одесі, виданих ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», що призвело до неправильних висновків;

- під час розгляду справи суд неправомірно не залучив до участі у справі ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» у якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, чим порушені норми процесуального права. Рішення у справі про виселення філії дочірнього підприємства ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» прямим шляхом може змінити, порушити, зачіпати інтереси основної юридичної особи ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»;

- Департамент комунальної власності Одеської міської ради наділений повноваженнями на представництво інтересів громади в судах .

Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 10.04.2017р. прийнято апеляційну скаргу до провадження та призначено її до розгляду у судовому засіданні.

28.04.2017р. відповідач подав суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу, в якому просив залишити оскаржене рішення без змін, а апеляційну скаргу – без задоволення.

В засіданні суду апеляційної інстанції представник скаржника підтримав доводи апеляційної скарги.

Представник відповідача заперечував проти доводів та вимог апеляційної скарги з підстав законності та обґрунтованості оскаржуваного рішення.

Одеська міська рада свого представника в засідання суду апеляційної інстанції не направила.

В засіданні суду апеляційної інстанції представником скаржника заявлено клопотання про залучення до матеріалів справи додаткових доказів, яке частково відхилено колегією суддів, оскільки представником позивача не пояснена неможливість подання додаткового доказу під час розгляду справи судом першої інстанції; цей доказ був наявний у Департаменту комунальної власності Одеської міськради оскільки датований часом, був отриманий та зареєстрований ще у січні 2017 року, до звернення до суду з позовом (лист КП «МБТІ та РОН» з додатком – незавіреною копією роздруківки даних БТІ, які начебто свідчать про скасування реєстрації права власності ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»).

Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення виходячи із наступного.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що 23.06.1999р. рішенням зборів акціонерів ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» було вирішено дозволити передати у комунальну власність міста ОСОБА_4 житлового фонду Одеського дочірнього підприємства ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» площею 20,85тис.м.кв. та трьох оздоровниць як компенсацію витрат на реконструкцію та утримання житла, що передається. Також доручено голові правління ЗАТ укласти договір з Одеським міськвиконкомом про передачу згаданих об’єктів в комунальну власність з врахуванням також умов погашення боргів та сплату податків. Умови договору попередньо погодити з управлінням майном Федерації профспілок України.

Такий договір в матеріалах справи відсутній та позивач про його укладення не заявляє.

09.12.1999р. Одеська міська рада прийняла рішення №460-ХХІІІ «Про передачу будівель і споруд здравниць ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», яким, зокрема, вирішила:

- прийняти до комунальної власності територіальної громади м.Одеси будівлі та споруди відділення №1 санаторію «Перлина» (колишній санаторій «Якір»), розташовані за адресою: м.Одеса, вул. Амундсена,51 (п.1.1 рішення); (після повного погашення заборгованості ЗАТ «Укрпрофоздоровниця») житлові будинки, розташовані на вул. Піонерській, 28, вул. Тополевій, 17, пров. Обсерваторному, 6, вул. Чорноморській, 2-а (п.1.2, 1.2.1 Рішення);

- Одеському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості внести зміни до реєстраційних документів із зазначенням Одеської міської ради власником будівель та споруд санаторію «Перлина», зазначених в п.1 рішення (пункт 2 Рішення);

- відмінити рішення виконавчого комітету Одеської міської ради №601 від 09.07.1999р. "Про передачу відомчого житлового фонду, будівель та споруд здравниць ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» до комунальної власності міста».

Таким чином, правові наслідки у вигляді передачі у комунальну власність будинку №2-а по вул.Чорноморській за рішенням №460-ХХІІІ мали настати після повного погашення заборгованості ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», при цьому дія попереднього рішення №601 була припинена.

Проте в матеріалах справи відсутні будь-які докази стосовно виконання умов, визначених в рішенні №460-ХХІІІ, а саме повного погашення заборгованості ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» та, відповідно, наступної передачі у власність територіальної громади цього будинку.

13.03.2000р. ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» звернулося до Приморської райадміністрації із листом №10-14/60, в якому просило оформити свідоцтва про право власності на належні йому будинки, а саме: по вул.Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3, 28; пров. Обсерваторний, 2, 6.

У серпні 1999 року 18 представників Одеського міськвиконкому, які входили до складу комісії, затвердженої розпорядженням міськвиконкому, провели обстеження житлового будинку за адресою: вул.Чорноморська, 2-а, що належить ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», за результатами якого було складено ОСОБА_2 приймання-передачі відомчого житлового фонду в комунальну власність.

В цьому документі зазначається, що відображене в ОСОБА_2 прийнято комісією МВК 30.03.2000р.

Акт складений без присутності представника ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»

31.03.2000р. Одеським міським головою було винесено розпорядження №243-01р «Про прийняття на баланс житлових підприємств Приморської, Суворовської, Київської районних адміністрацій зовнішніх інженерних мереж, житлових будинків, сімейних гуртожитків. будівель закритого акціонерного товариства (ЗАТ) Укрпрофоздоровниця", п. 1 якого уповноважено голів Приморської, Суворовської та Київської райадміністрації, управління житлово-комунального господарства провести прийом-передачу на баланс житлових підприємств житлових будинків, сімейних гуртожитків, будівель за адресами: вул.Піонерська, 3, 28, 28/1, вул. Тополєва, 17, пров. Обсерваторний, 6, вул.Чорноморська, 2а, вул.Затонського, 19, вул.Дача Ковалевського, 81 з усіма вбудованими та прибудованими - нежитловими приміщеннями, зовнішніми мережами тепло-, водопостачання, водовідведення в існуючому технічному стані.

Пунктом 3 зазначеного розпорядження уповноважено Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості внести зміни у реєстраційні документи з зазначенням власника на житлові будинки, сімейні гуртожитки та будівлі - Одеська міська рада.

28.04.2000р. Одеською міською радою було прийнято рішення №426 «Про надання згоди щодо передачі з колективної власності до комунальної власності територіальної громади м. Одеси об'єктів комунального призначення, інженерних мереж, будівель та споруд санаторіїв закритого акціонерного товариства «Укрпрофоздоровниця».

Пунктом 4 цього рішення було внесено зміни до рішення міської ради №460 від 09.12.1999р. «Про передачу будівель і споруд здравниць ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», а саме: вважати такими, що втратили чинність пункти №№ 1.1., 1.2. рішення (п.4.1.); пункт 1.2.1. вважати пунктом 1.2 і викласти його в новій редакції: житлові будинки, розташовані за адресами: м. Одеса, вул.Піонерська, 28, вул.Піонерська, 28/1, вул.Піонерська, 28/2, вул.Тополєва, 17, пров.Обсерваторний, 6, вул. Чорноморська, 2-а" (п.4.2.) тощо.

18.05.2000р. за результатами розгляду листа ЗАТ "Укрпрофздравниця" від 13.03.2000 р. за №10-14/60 та з урахуванням того, що на території району ведуться роботи з передачі будинків на баланс ЖКВ району, які не зареєстровані у ОМБТІтаРОН на правах відомчої приналежності, Приморською райадміністрацією ОМР було видано розпорядження №474 «Про видачу свідоцтв ЗАТ "Укрпрофздравниця» про право власності на житлові будинки по вул. Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3,28; пров. Обсерваторний, 2, 6 яким було вирішено видати ЗАТ "Укрпрофздравниця" свідоцтва про право власності на житлові будинки та господарські будівлі, які розташовані на прибудинкових територіях за адресами: вул. Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3,28; пров. Обсерваторний, 2, 6. Також було зобов’язано ОМБТІтаРОн провести реєстрацію свідоцтв виданих ЗАТ "Укрпрофздравниця".

18.05.2000р. на підставі розпорядження №474 Приморська райадміністрація Одеської міської ради видала ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» свідоцтва про право власності, в тому числі й Свідоцтво про право власності № 8 на багатоквартирний будинок, розміщений за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморська, №2-а. на підставі якого КП «ОМБТІ та РОН» 26.06.2000р. за № 3298-стр.41-кн20м/с (а.с.115-116) зареєструвало право колективної власності на цей будинок за ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».

29.11.2001р. Приморською райадміністрацією Одеської міськради було видано розпорядження №1158 «Про анулювання свідоцтв про право власності на житлові будинки по вул. Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3,28; пров. Обсерваторний, 2, 6 виданих ЗАТ "Укрпрофздравниця», яким було анульовано свідоцтва про право власності на житлові будинки по вул. Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3,28; пров. Обсерваторний, 2, 6, видані ЗАТ "Укрпрофздравниця" та зобов’язано ОМБТІ та РОН анулювати реєстрацію свідоцтв про право власності, які видані ЗАТ "Укрпрофздравниця" на зазначені будинки.

22.01.2003р. загальними зборами акціонерів ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" було прийнято рішення про створення дочірнього підприємства "Клінічний санаторій "Лермонтовський", затверджено його статут та вирішено здійснити його державну реєстрацію.

На виконання цього рішення 24.04.2003р. (а.с.134) складено ОСОБА_2 приймання-передачі майна цілісного майнового комплексу ДП «Клінічний санаторій «Лермонтовський» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» Одеським ДП ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», який затверджено головою правління ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» 24.04.2003р.

За цим ОСОБА_2 ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» (надалі - ЗАТ) передає, а ДП «Клінічний санаторій «Лермонтовський» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» приймає майно у володіння та користування, у тому числі згідно додатку до ОСОБА_2 до строки балансу 030, 031, 032 на 01.04.2003р. будівлі (а.с.142).

12.03.2007р. рішенням головного лікаря дочірнього підприємства "Клінічний санаторій "Лермонтовський" було затверджено Положення про Філію "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Чайка" дочірнього підприємства "Клінічний санаторій "Лермонтовський" ЗАТ "Укрпрофоздоровниця"; 16.03.2007р. відомості про створення Філії було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Звертаючись до суду з позовом Департамент комунальної власності зазначив, що нежитлові приміщення першого поверху № 101, загальною площею 794,1кв.м., які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморська, 2-а належать до комунальної власності територіальної громади м.Одеси , використовуються відповідачем під розміщення дитячого садка "Чайка" без будь-яких законних підстав та правовстановлюючих документів, а тому, на думку позивача, порушують права та охоронювані законом інтереси територіальної громади м. Одеси, у зв’язку із чим відповідача необхідно виселити з займаних ним приміщень на користь позивача.

Суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про безпідставність позовних вимог з нижчезазначених мотивів.

Відповідно до ст.11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: 1) договори та інші правочини; 2) створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності; 3) завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі; 4) інші юридичні факти. Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільних прав та обов'язків може бути настання або ненастання певної події.

Згідно із ст.ст.15,16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом. Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті 13 цього Кодексу.

Відповідно до ст.387 ЦК України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.

Статтею 391 ЦК України визначено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Отже право вимагати усунення перешкод за ст.391 ЦК України належить саме власнику майна, а не будь-якій особі, яка вважає себе власником.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.2 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» №1952-IV від 01.07.2004р. державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

З 2002 року порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні був врегульований Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002р. №7/5.

Відповідно до пунктів 1.4-1.5, 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно (в редакції від 07.02.2002р.) реєстрація прав власності на нерухоме майно (далі - реєстрація прав) - це внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно у зв'язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно, що здійснюється БТІ за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна на підставі правовстановлювальних документів, за рахунок коштів особи, що звернулася до БТІ. Обов'язковій реєстрації прав підлягає право власності на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, а також територіальних громад в особі органів місцевого самоврядування. Для реєстрації виникнення, існування, припинення прав власності на нерухоме майно до БТІ разом із заявою про реєстрацію прав власності подаються правовстановлювальні документи (додаток 1), їх копії, а також інші документи, що визначені цим Положенням. Правовстановлювальні документи, на підставі яких проводиться реєстрація прав власності на об'єкти нерухомого майна (додаток 1): договори купівлі-продажу, міни, дарування, довічного утримання, угоди про розподіл спадкового майна, посвідчені державними та приватними нотаріусами; свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя, що видаються державними та приватними нотаріусами; свідоцтва про право на спадщину, видані державними нотаріусами; свідоцтва про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів, видані державними та приватними нотаріусами; свідоцтва про придбання об'єктів нерухомого майна на аукціонах з реалізації заставленого майна, видані державними та приватними нотаріусами; свідоцтва про право власності на об'єкти нерухомого майна, видані органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями; свідоцтва про право власності, видані органами приватизації наймачам квартир у державному житловому фонді; свідоцтва про право на спадщину та свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя, оформлені консульськими установами України; договори відчуження нерухомого майна між юридичними особами, які не підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню; рішення судів, третейських судів про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна; акти про денаціоналізацію (демуніципалізацію) будівель; витяг із нотаріально посвідченого договору, укладеного між житлово-будівельним кооперативом або членом цього кооперативу і місцевими органами виконавчої влади, про безстрокове користування відведеною земельною ділянкою і про будівництво багатоквартирного будинку з правом власності на окрему квартиру, за наявності акта про прийняття будинку в експлуатацію; рішення товариського суду про розподіл майна колишнього колгоспного двору; мирова угода, затверджена ухвалою суду; накази органів Фонду державного майна з додатком - переліком об'єктів нерухомого майна про передачу у власність цих об'єктів акціонерним товариствам та акт приймання-передавання зазначеного майна, підписаний у встановленому порядку; дублікати правовстановлювальних документів, видані державними та приватними нотаріусами, органами приватизації, державними архівами; свідоцтва про право власності, видані Державним управлінням справами, на житлові та нежитлові об'єкти суб'єктам, що беруть участь разом з Державним управлінням справами в будівництві нового житла.

Згідно із ч.1 ст.32, ч.1 ст.33 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст.34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч.ч.1-4 ст.3 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» загальними засадами державної реєстрації прав є: гарантування державою об'єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження; обов'язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав; публічність державної реєстрації прав; внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом; відкритість та доступність відомостей Державного реєстру прав. Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації. Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації. Будь-які дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, можуть вчинятися, якщо речові права на таке майно зареєстровані згідно із вимогами цього Закону, крім випадків, коли речові права на нерухоме майно, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними згідно з частиною третьою цієї статті, та у випадках, визначених статтею 28 цього Закону.

Отже у відповідності до приписів ст.34 ГПК України, доказом належності на праві власності територіальній громаді м.Одесі спірних нежилових приміщень є лише відповідні відомості у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або докази проведення державної реєстрації права власності відповідним бюро технічної інвентаризації до 01.01.2013р.

Посилаючись на приналежність нежитлових приміщень першого поверху в буд 2-А по вул.Чорноморська у м.Одесі до власності територіальної громади м.Одеси, позивач не надає доказів, що вищезазначений будинок будь-коли належав чи належить територіальній громаді м.Одесі на праві власності.

Посилання позивача як на підставу виникнення права власності на прийняття рішень Одеської міської ради №460-ХХІІІ «Про передачу будівель та споруд здравниць закритого (ЗАТ) «Укрпрофоздоровниця», комісійний акт від 30.03.2000р., розпорядження Одеського міського голови №243-01р від 31.03.2000 «Про прийняття на баланс житлових підприємств Приморської, Суворовської, Київської районних адміністрацій зовнішніх інженерних мереж, житлових будинків, сімейних гуртожитків. будівель закритого акціонерного товариства (ЗАТ) Укрпрофоздоровниця» рішення Одеської міської ради №426-ХХІІІ від 28.04.2000р. «Про надання згоди щодо передачі з колективної власності до комунальної власності територіальної громади м. Одеси об'єктів комунального призначення, інженерних мереж, будівель та споруд санаторіїв закритого акціонерного товариства «Укрпрофоздоровниця» є юридично неспроможними, оскільки вищезазначені рішення та розпорядження не були реалізовані, шляхом проведення за територіальною громадою м.Одеси державної реєстрації права власності на їх підставі на спірні нежитлові приміщення ані до 01.01.2013р., ані після цієї дати.

Разом з цим, 18.05.2000р. на підставі розпорядження №474 Приморська райадміністрація Одеської міської ради видала ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» свідоцтва про право власності, в тому числі й Свідоцтво про право власності № 8 на багатоквартирний будинок, розміщений за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморська, № 2-а, яке було зареєстровано у КП «ОМБТІ та РОН» 26.06.2000р. за № 3298-стр.41-кн20м/с.

29.11.2001р. Приморською райадміністрацією Одеської міськради було видано розпорядження №1158 «Про анулювання свідоцтв про право власності на житлові будинки по вул. Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3,28; пров. Обсерваторний, 2, 6 виданих ЗАТ "Укрпрофздравниця», яким було анульовано свідоцтва про право власності на житлові будинки по вул. Чорноморська, 2а; Тополева, 17; Піонерська, 3,28; пров. Обсерваторний, 2, 6, видані ЗАТ "Укрпрофздравниця" та зобов’язано ОМБТІ та РОН анулювати реєстрацію свідоцтв про право власності, які видані ЗАТ "Укрпрофздравниця" на зазначені будинки.

Обгрунтовуючи титул власника будинку посиланнями на рішення Одеської міської ради та розпорядження Одеського міського голови, позивач не надає будь-яких доказів того, що на їх підставі відбулась державна реєстрація права власності, а також не пояснює, що перешкоджало Одеській міській раді провести таку реєстрацію на їх підставі після того, як за ствердженням Департаменту реєстрація за ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» права колективної власності Одеським МБТІ та РОН 26.06.2000р. на підставі Свідоцтва №8 від 18.05.2000р. була анульована розпорядженням Приморської райадміністрації Одеської міськради. (належні та допустимі докази проведення скасування такої реєстрації при цьому у матеріалах справи відсутні).

Разом з цим, відповідно до п.15 ч.1 ст.26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» питання щодо скасування актів органів виконавчої влади, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням ради, прийнятим у межах її повноважень, вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Згідно із з ч.10 ст.59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

У постанові від 06.06.2011р. у справі за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Приморської районної адміністрації виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання розпорядження неправомірним (справа №21-50а11) Верховний Суд України зазначив про те, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Такі рішення можуть бути скасовані або змінені в судовому порядку.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.111-228 ГПК України рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України. Невиконання судових рішень Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 16.04.2009р. №7-рп/2009 вказав, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є "гарантією стабільності суспільних відносин" між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення. Ненормативні правові акти місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вони вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, а тому не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.

Доказів скасування у судовому порядку як свідоцтва про право власності №8 від 18.05.2000р. (яке видане на підставі розпорядження Приморської райадміністрації за № 474 від 18.05.2000р.) на багатоквартирний будинок, розташований в місті Одесі по вул. Чорноморській за №2-а, що належить ЗАТ «Укрпрофздравниця» на праві колективної власності, так і здійсненої на підставі цього свідоцтва державної реєстрації прав (запис, здійснений 26.06.2000р. КП «ОМБТІ та РОН» за № 3298-стр.41-кн20м/с.») матеріали справи не містять, позивач на існування таких обставин не вказує.

За таких обставин, позивачем не доведено належними та допустимими доказами, що територіальна громада м.Одеси є власником спірних нежитлових приміщень, а отже у позивача відсутнє право вимагати усунення перешкод у користуванні майном шляхом виселення відповідача з нежитлових приміщень першого поверху №101, загальною площею 794,1кв.м, які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморська, 2-а.

Поряд з цим, Департамент комунальної власності Одеської міської ради не є органом, який має право виступати від імені територіальної громади з таким позовом виходячи з наступного.

Позов по даній справі в інтересах територіальної громади м.Одеси поданий Департаментом комунальної власності Одеської міської ради з посиланням на те, що Департамент є виконавчим органом Одеської міської ради і здійснює облік, контроль та управління комунальним майном відповідно до Положення про Департамент комунальної власності Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 19.02.2013р. за №2752-VI та є самостійною юридичною особою.

Відповідно до п.1.4 Положення про Департамент комунальної власності Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 19.02.2013 року за №2752-VI Департамент є юридичною особою, має самостійний баланс, може відкривати розрахунковий та інші рахунки в органах Державної казначейської служби України згідно з чинним законодавством України, має гербову печатку, штампи та бланки зі своїм найменуванням.

Відповідно до пунктів 2.2.1.1-2.2.1.24 Положення про Департамент комунальної власності Одеської міської ради основним завданням Департаменту є: у сфері управління комунальною власністю: проводить єдину політику управління комунальним майном територіальної громади м. Одеси; здійснює облік, інвентаризацію комунального майна, що знаходиться в управлінні Департаменту, виконавчих органів Одеської міської ради та комунальних підприємств, забезпечує контроль за його використанням і збереженням. Здійснює контроль за ефективним використанням майна, що належить територіальній громаді м. Одеси на праві комунальної власності та закріплене за комунальними підприємствами на праві господарського відання або на праві оперативного управління; проводить підготовчу робочу зі списання комунального майна в порядку, встановленому законодавством України; здійснює повноваження орендодавця комунального майна територіальної громади, що знаходиться в управлінні Департаменту, а також контроль за повнотою та своєчасністю внесення орендарями орендної плати за договорами оренди цілісних майнових комплексів, укладеними Одеською міською радою. Відповідно до чинного законодавства укладає договори оренди. Здійснює облік договорів оренди, укладених безпосередньо Департаментом, та облік договорів оренди, погоджених з Департаментом у встановленому порядку. Щомісяця департамент інформує постійну комісію Одеської міської ради з комунальної власності про договори оренди, дія яких закінчується через 3 місяці. Погоджує передачу в оренду майна, орендодавцями якого виступають виконавчі органи Одеської міської ради, а також комунальні та інші підприємства, організації, установи, яким майно комунальної форми власності передано у повне господарське відання або оперативне управління, а також здійснює організацію й проводить конкурси з передачі такого комунального майна в оренду, та майна, що знаходиться в управлінні Департаменту, виконавчих органів Одеської міської ради та комунальних підприємств; готує і вносить на розгляд Ради проекти програм приватизації (відчуження) комунальної власності, способів та умов її продажу; здійснює повноваження з організації та проведення приватизації, продажу комунальної власності територіальної громади міста, у тому числі акцій (паїв, часток) Одеської міської ради в майні господарських товариств; змінює в процесі приватизації комунального майна організаційну форму підприємств, здійснює повноваження власника майна у процесі приватизації та відчуження, здійснює передприватизаційну підготовку, розробляє та виконує програми реструктуризації підприємств; виступає організатором аукціонів, конкурсів з продажу комунальної власності в межах своїх повноважень; за два тижні до публікації інформації про аукціони, конкурси з продажу та оренди комунального майна департамент інформує постійну комісію Одеської міської ради з комунальної власності; готує та вносить на розгляд Ради питання про придбання у встановленому законом порядку приватизованого майна про включення до об'єктів комунальної власності територіальної громади міста, відчуженого в процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним; готує для розгляду Радою проекти рішень про прийняття майна в комунальну власність, передачу у власність юридичних та фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців; бере участь у прийманні майна до комунальної власності територіальної громади відповідно до рішень міської ради; контролює обов'язкове страхування комунального майна, що здається в оренду, виступає страхувальником майна, що орендується бюджетними установами та передається Департаментом під заставу; на підставі рішень Одеської міської ради, від її імені виступає засновником господарських товариств, до статутних капітлаів яких вноситься комунальна власність; здійснює управління пакетами акцій (частками, паями) міської ради в майні господарських товариств; за дорученням міського голови, міської ради здійснює контроль за ефективним використанням майна комунальних підприємств; вносить у встановленому порядку пропозиції про створення, ліквідацію, реорганізацію, перепрофілювання підприємств комунальної власності; укладає цивільно-правові угоди за погодженням з постійною комісією з комунальної власності (договори оренди, додаткові погодження до договорів оренди, купівлі-продажу, застави, дарування, користування, позички, концесії майна та інші угоди відповідно до чинного законодавства України) та контролює їх виконання. Договори купівлі-продажу об'єктів комунальної владності, що укладаються Департаментом від імені Ради, на виконання відповідних рішень про приватизацію та відчуження об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Одеси укладаються на підставі довіреності, що видається міським головою у встановленому чинним законодавством порядку. Договори придбання житла, що укладаються Департаментом від імені Ради на виконання відповідних рішень Одеської міської ради, які придбані у власність територіальної громади м. Одеси з метою подальшого передачі, укладаються на підставі довіреності, що видається міським головою у встановленому чинним законодавством порядку; взаємодіє з підрозділами облдержадміністрації, виконавчими органами міської ради, постійними комісіями міської ради, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та об'єднаннями громадян з приводу використання комунального майна; здійснює облік нежилих приміщень комунальної власності територіальної громади м. Одеси на території міста, вносить міській раді та її виконавчому комітету пропозиції щодо використання таких приміщень для задоволення потреб територіальної громади м. Одеси; здійснює управління та облік відумерлої спадщини у порядку, встановленому радою та чинним законодавством; бере участь у вирішенні спільно з іншими виконавчими органами ради відповідно до законодавства питань, пов'язаних з наданням військовим частинам, установам, навчальним закладам Збройних Сил України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України нежилих приміщень; здійснює контроль за їх використанням; спрямовує відповідну інформацію до Департаменту оборонної роботи, цивільної оборони, взаємодіє з правоохоронними органами та МНС Одеської міської ради; забезпечує систематичне інформування населення міста про хід відчуження майна комунальної власності територіальної громади міста; здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством, актами державної влади та органами місцевого самоврядування у сфері управління комунальною власністю територіальної громади м. Одеси.

Відповідно до п.2.6 Положення про Департамент Одеської міської ради основними завданнями Департаменту є організація претензійно-позовної роботи. У встановленому порядку здійснює захист прав та інтересів територіальної громади м.Одеси в особі Одеської міської ради в усіх судових органах з питань, що віднесені до компетенції Департаменту.

Рішенням Одеської міської ради №1240-VI від 25.08.2011р. «Про затвердження Статуту територіальної громади міста ОСОБА_4» затверджено Статут територіальної громади міста ОСОБА_4, відповідно до п.3 ст.38 якого від імені та в інтересах міської громади права суб'єкта комунальної власності здійснює Одеська міська рада.

Отже позов по даній справі поданий Департаментом комунальної власності також і без наявності на те повноважень, визначених його Положенням, оскільки із позовом про усунення перешкод у користуванні комунальним майном шляхом виселення в інтересах територіальної громади могла звернутись виключно Одеська міська рада, яка уособлює власника, а не Департамент комунальної власності Одеської міськради, до компетенції якого це питання не віднесено.

Колегія суддів також звертає увагу на безпідставність визначення способу захисту права, яке позивач вважає порушеним, у вигляді негаторного позову (ст.391 ЦК України), оскільки вимагати усунення перешкод у користуванні майном має право виключно володіючий власник, проте ані Департамент, ані територіальна громада м.Одеси в особі Одеської міської ради фактично ніколи не володіли спірними нежитловими приміщеннями.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог Департаменту комунальної власності Одеської міської ради.

Колегія суддів відхиляє доводи апеляційної скарги Департаменту комунальної власності Одеської міськради, оскільки вони спростовуються вищенаведеною юридичною оцінкою фактичних обставин справи та не доводять неправильність висновку місцевого господарського суду щодо недоведеності належності спірних нежитлових приміщень до комунальної власності, відсутності у Департаменту комунальної власності Одеської міської ради повноважень та права вимагати усунення перешкод у користуванні майном від імені Одеської міської ради, яка представляє територіальну громаду м.Одеси.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржуване рішення господарського суду Одеської області від 14.03.2017р. в цілому відповідає обставинам справи та нормам чинного законодавства, що є підставою для залишення рішення без змін з мотивів відмови у позові, викладених у постанові апеляційного суду.

Керуючись ст.ст.99,101-103,105 ГПК України, колегія суддів –

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Рішення господарського суду Одеської області від 14.03.2017р. у справі №916/392/17 залишити без змін.

Постанова в порядку ст. 105 ГПК України набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанова суду апеляційної інстанції може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого господарського суду України.

Повний текст постанови підписаний 06.06.2017р.

Головуючий суддя Мишкіна М.А.

Суддя Будішевська Л.О.

Суддя Таран С.В.