
Справа № 127/6923/17
Провадження № 2-а/127/431/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.06.2017 м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді: Романюк Л.Ф.,
при секретарі Курутіній О.В.,
з участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 соціальної політики Вінницької міської ради Управління соціального захисту населення «Лівобережне» міська комісія з питань призначення та надання населенню житлових субсидій про зобовязання прийняти рішення,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_3 соціальної політики Вінницької міської ради Управління соціального захисту населення «Лівобережне» міська комісія з питань призначення та надання населенню житлових субсидій про зобовязання прийняти рішення про зобовязання прийняти рішення.
Позов мотивовано тим, що 11.11.2016 року позивачем до Управління соціального захисту населення «Лівобережне» через Укрпошту була подана заява про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг та декларація про доходи.
Після надання позивачем довідки про доходи та довідки про склад сімї, останньому було надано субсидію, про що вказано в повідомленні про надання субсидії № 534466 від 13.12.2016 року. Субсидію призначено для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг на опалювальний період з листопада місяця 2016 року по квітень місяць 2017 року включно.
Однак, відповідно до підп. 6 пункту 14 постанови КМУ № 848 від 21.10.1995 року «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», у разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.
У звязку з вищевикладеним, позивачем 21.12.2016 року до Управління соціального захисту населення «Лівобережне» через Укрпошту була подана заява з проханням виправити допущену помилку та призначити субсидію з жовтня місяця 2016 року по квітень місць 2017 року включно.
З відповіді заступника директора ОСОБА_3Каратаевої, відповідач призначив субсидію з 01.11.2016 року по 30.04.2017 року, тому що позивачем був наданий акт опиту сусідів від 24.11.2016 року, яким підтверджується те, що на дату опитування в будинку позивача зареєстровані, але фактично не проживають 5 осіб. Однак зі змісту акту вбачається, що сусіди підписуючи його, підтверджують те, що зазначені 5 осіб фактично не проживають в будинку досить тривалий час, а не лише на дату опитування.
Просив суд зобовязати відповідача прийняти рішення про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг на опалювальний період з 01.10.2016 року по 30.04.2017 року включно та виконати його в тій частині яка не виконана.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити за обставин викладених в справі.
Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, надала суду письмові заперечення, просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення.
Даного висновку суд дійшов зі слідуючих підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 було надано субсидію, про що вказано в повідомленні про надання субсидії № 534466 від 13.12.2016 року. Субсидію призначено для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг на опалювальний період з листопада місяця 2016 року по квітень місяць 2017 року включно (а.с.6).
20.12.2016 року ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_3 соціальної політики Вінницької міської ради Управління соціального захисту населення «Лівобережне» з заявою про виправлення допущеної помилки та призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг на опалювальний період з жовтня місяця 2016 року по квітень місяць 2017 року включно (а.с.7).
У відповіді № 08-00-019-2036 від 17.01.2017 року заступника директора департаменту начальника управління ОСОБА_4 зазначено, що усі дії щодо призначення субсидії були проведенні відповідно до чинного законодавства України, оскільки позивачем надіслано заяву поштою 11.11.2016 року, акт опиту сусідів, щодо підтвердження фактичного не проживання 5 осіб, які зареєстровані у будинку позивача від 24.11.2016 року. Згідно рішення комісії (протокол № 50 від 13.12.2016 року) позивачу призначено субсидію в розмірі 1767, 30 грн. на період з 01.11.2016 року по 30.04.2017 рік (а.с.8).
23.01.2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до директора ОСОБА_3 соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА з заявою про виправлення допущенної помилки та призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг на опалювальний період з 01.10.2016 року по 30.04.2017 року включно (а.с.9).
З відповіді заступника директора ОСОБА_3Каратаєвої, відповідач призначив субсидію з 01.11.2016 року по 30.04.2017 року, тому що позивачем був наданий акт опиту сусідів від 24.11.2016 року, яким підтверджується те, що на дату опитування в будинку позивача зареєстровані, але фактично не проживають 5 осіб (а.с.10).
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Питання щодо надання субсидій регулюється постановою КМУ №848 від 21.10.1995р. « Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».
Так, 11.11.2016 року на адресу управління соціального захисту населення «Лівобережне» ОСОБА_3 соціальної політики Вінницької міської ради поштою надійшла заява ОСОБА_1 про призначення житлової субсидії разом з декларацією про доходи та витрати.
Відповідно до підп. 6 пункту 14 постанови КМУ № 848 від 21.10.1995 року «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», у разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.
Відповідно до довідки про склад сімї № 2282 від 24.11.2016 року квартального комітету «Малі Хутори - Центр» за адресою: м. Вінниця, 3-й пров. Ганни Морозової буд.4 зареєстровано 6 чоловік (а.с.31).
Відповідно до п.7 Положення, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.
У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому
приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
Згідно п. 13 Положення, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення
мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від ДФС, Державтоінспекції, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об'єктів
нерухомого майна, вищих навчальних закладів, фондів соціального страхування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.
Відповідно до акту сусідів ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, засвідченого квартальним комітетом «Малі Хутори - Центр», від 24.11.2016 року фактично за адресою: м. Вінниця, 3-й провул. Ганни Морозової, буд.4, не проживають ОСОБА_8, ОСОБА_9 (а.с.53).
Відповідно до наявних повноважень та відповідно до п.13 Положення, Відповідачем було перевірено дані ОСОБА_1 щодо кількості фактично проживаючих за адресою м. Вінниця, 3-1 провулок Г. Морозової, 4 про що було складено ОСОБА_8 обстеження матеріально-побутових умов сім»ї ОСОБА_1 від 06.12.2016р. ( а.с.32) і яким було підтвердженно факт не проживання вказаних осіб на дату звернення останнім до відповідача про призначення субсидії.
Згідно підп. 6 пункту 14 постанови КМУ № 848 від 21.10.1995 року «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», у разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.
Таким чином зі сторони Відповідача мало місце перекручення фактів та норм «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» від 21.10.1995р., в зв»язку з чим ОСОБА_1 неправомірно було не призначено субсидію для відшкодування витрат на оплпту житлово-комунальних послуг на опалювальний період з жовтня 2016р.
Статтею 162 КАС України, визначено повноваження суду при вирішенні справи, зокрема ч.2 вказаної статті передбачено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобовязання відповідача вчинити певні дію таку постанову суд приймає у справах, в яких позивач оскаржує протиправну бездіяльність відповідача.
При цьому, суд повинен зазначити, яку саме дію повинен вчинити відповідач, але не може втручатися в його компетенцію, тому що суд не може підміняти державний орган, рішення, дії або бездіяльність якого оскаржуються,приймати замість рішення, яке визнається протиправним інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого субєкта владних повноважень.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Зважаючи на викладене, враховуючи що субсидія ОСОБА_1 була призначена, однак була призначена з порушеннями, зокрема, була призначена не на весь опалювальний період, з метою належного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне зобовязати ОСОБА_3 соціальної політики Вінницької міської ради Управління соціального захисту населення «Лівобережне» міська комісія з питань призначення та надання населенню житлових субсидій призначити ОСОБА_1 субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг на опалювальний період з 01.10.2016 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 5, 7, 9, 10, 11, 17, 18, 69, 71, 128, 158-163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити частково.
Зобов»язати ОСОБА_3 соціальної політики Вінницької міської ради Управління соціального захисту населення «Лівобережне» міська комісія з питань призначення та надання населенню житлових субсидій призначити ОСОБА_1 субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг на опалювальний період з 01.10.2016 року.
Стягнути з ОСОБА_3 соціальної політики Вінницької міської ради Управління соціального захисту населення «Лівобережне» міська комісія з питань призначення та надання населенню житлових субсидій на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 640, 00 грн.
В решті позову-відмовити.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: