
Справа № 569/3846/17
УХВАЛА
08 червня 2017 року м.Рівне
Рівненський міський суд Рівненської областів складі:
головуючого судді Першко О.О.
секретар Прокопчук Л.М.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
третьої особи ОСОБА_4,
третьої особи ОСОБА_5,
представника третьої особи ОСОБА_5 ОСОБА_6,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівному клопотання представника третьої ОСОБА_5 ОСОБА_6 про залишення позову без розгляду в справі за адміністративним позовом ОСОБА_7 до Управління містобудування і архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради, третя особа на стороні позивача ОСОБА_4, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_5, про визнання дій незаконними, визнання будівельного паспорта недійсним,-
В С Т А Н О В И В:
09 березня 2017 року до Рівненського міського суду звернулася ОСОБА_7 із адміністративним позовом до Управління містобудування і архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради, третя особа на стороні позивача ОСОБА_4, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_5 про визнання дій незаконними, визнання будівельного паспорта недійсним.
В судовому засіданні представник третьої особи ОСОБА_5 - ОСОБА_6 заявила клопотання, в якому просить даний адміністративний позов залишити без розгляду із звязку із пропуском позивачем строку звернення до суду. Пояснила, що позивачу було відомо про наявність оскаржуваного будівельного паспорта ще з 2014 року, а оскільки строк звернення до суду із вказаним позовом 6 місяців, тому позовну заяву слід залишити без розгляду.
Суд заслухавши думку учасників судового засідання, прийшов до наступного висновку.
ОСОБА_7 звернулася до суду із даним адміністративним позовом 09 березня 2017 року, в якому вона просить:
1. Визнати незаконними дії відповідача щодо видачі будівельного паспорту від 04 лютого 2014 року № 01-П/14 забудови земельної ділянки (кадастровий номер 5610100000:01:028:0490), яка знаходиться на АДРЕСА_1, виданий ОСОБА_5;
2. Визнати недійсним будівельний паспорт від 04 лютого 2014 року №01-П/14 забудови земельної ділянки (кадастровий номер 5610100000:01:028:0490), яка знаходиться на АДРЕСА_1, виданий ОСОБА_5.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з ч.2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Отже, адміністративний позов може бути поданий у межах строку звернення до адміністративного суду визначеного цим Кодексом або іншими законами, який обчислюється з моменту коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав.
Предметом адміністративного позову ОСОБА_7 є визнання недійсним будівельного паспорту від 04 лютого 2014 року, для звернення з яким чинним законодавством України спеціальних строків не встановлено, а тому такий позов має бути поданий в межах визначеного ч. 2 ст. 99 КАС України шестимісячного строку, перебіг якого починається з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав.
Позивач дізналася про порушення своїх прав 27 грудня 2016 року, після отримання на запит від 21 грудня 2016 року, відповіді від Управління містобудування і архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради, додатком до якого їй була надіслана копія оскаржуваного будівельного паспорта (а.с.29).
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду. Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Поважними причинами пропуску строку звернення до суду можуть бути визнані лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.
ОСОБА_7 надала суду докази поважності пропуску строку для звернення до суду з даним адміністративним позовом, належних доказів того, що відповідь Управління ДАБІ в Рівненській області від 03 грудня 2014 року №202 позивач отримала в 2014 році чи поза шестимісячним строком звернення до суду суду не надано, а рішення суду не може грунтуватися на припущеннях, тому суд вважає клопотання представника третьої особи ОСОБА_5 - ОСОБА_6 необґрунтованим, таким що задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 100, ст. 133 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника третьої ОСОБА_5 ОСОБА_6 про залишення без розгляду у звязку із пропуском строку звернення до суду адміністративного позову ОСОБА_7 до Управління містобудування і архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради, третя особа на стороні позивача ОСОБА_4, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_5, про визнання дій незаконними, визнання будівельного паспорта недійсним відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд з поданням в пятиденний строк апеляційної скарги з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. У випадку неподання апеляційної скарги в пятиденний строк ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Першко О.О.